Trzaski w głośnikach.

brtk93

New member
Witam, mam pewien problem. Od wczoraj posiadam zestaw amplituner ONKYO TX-NR525 + Jamo s426. Wszystko jest ok poza jednym. Chodzi o trzaski np. przy ładowaniu kolejnej piosenki w radiu internetowym odpalonym przez tv albo przy przejściu z filmu z pendrive'a na zwykłe tv. Reasumując trzask pojawia się przy każdym "przejściu". Bardzo proszę o odpowiedź, bo to na dłuższą metę może okazać się dość irytujące. Dodam, że to taki pojedynczy trzask, tak jakby głośnikom nagle "zabrakło sygnału". W trakcie grania utworu nic się nie dzieje.
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
A to są trzaski w glośnikach, czy może takie puknięcie w amplitunerze? Jak puknięcie przy zmianie źródła czy jak dźwięk przechodzi z 2.0 do np. 5.1 jest normalną sprawą w Onkyo.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
Myślę, że kolega słyszy przekaźniki, które przy zmianach źródła się załączają / wyłączają co jest sprawą normalną.
 

brtk93

New member
W głośnikach. Jeśli chodzi o przekaźniki to wiem, że to "pyknięcie" jest naturalną sprawą. A tu jest taki jeden krótki trzask w głośnikach, zaraz po zaniknięciu sygnału. Jak wyłączy się tv to też to się pojawia, albo gdy na playliscie na youtube kończy się jedna piosenka i ma wejść następna. Tak jak napisałem na początku - każde jakieś "przejście" to niemiły trzask w głośnikach.
 

quasimodek

Member
Bez reklam
To u mnie takie coś nie występuje. W głośnikach jest cisza jak zmienia się źródło czy też przechodzi z utworu na utwór.
 

brtk93

New member
Może to być wina kabli? Zmieniłem połączenie tv z dekoderem ze starego eurozłącza na hdmi i już jest trochę lepiej.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A masz mozliwosc pożyczenia od kogos amplitunera i podpiecie pod te same kable i sprzet? I wtedy sprawdzisz czy cos nie jest tak z amplitunerem..
 

darekb2024

New member
Ja też posiadam amplituer onkyo tx nr 525 i kolumny 5.0 taga harmony 406 v2 ostatnio kupiłem odtwarzacz blu ray LG podlaczylem pod apmlituner onkyo za pomoca kabla HDMI na poczatku bylo wszystko ladnie od kilku dni zauwazylem ze przy odpalaniu filmow z pendrve cz plyt przegrywanych po wczytaniu filmy nastepuje trzask po glosnikach nawet jak konczy sie piosenka mp3 tez slychac ale ciszej troche chcialbym wiedziec czego to przyczyta kino kupilem ty roku prosze pdac jakis kontakt lub odp. Moje GG 13518992
 
Do góry