Trudny wybor pomozcie. Telewizor do 3500

antiblanti

New member
Witam,

zastanawiam sie nad kupnem telewizora lcd badz plazmowego do 3500 PLN, najchetniej 37 cali,

Wiem ze bylo juz kilka tego typu tematow ale wiadomo ceny sie zmieniaja i z czasem staja sie tamte posty nieaktualne.

Poza oczywiscie jakasciasprzetu iloscia wejsc hdmi, matryca dosc wazny jest dla mnie wyglad.

Z gory dziekuje za wszelkie porady.

Pozdrawiam i zycze milego dnia.
 

Marwicjusz

New member
jpk78 napisał:
Jeśli możesz to poczekaj bo za taka cene nic dobrego nie kupisz. Pozdrawiam! :)
No zgodze sie jeśli chodzi o 37'' ale za 3500 32'' Panasa to spokojnie moge polecic LX70 lub LX700 bo to na prawde niezły sprzęt.
Przed chwilą wróciłem od kumpla który ma 52XD1E Sharpa i jak dla mnie to mój Panas gra lepiej choć to jeszcze może kwestia ustawień.
Jeśli chodzi o intuicyjnośc sterowania to XD1E jest daleko w tyle.
Niektóre funkcje w XD1E są tak opisane że nie miałem zielonego pojęcia o co tam chodzi.
Poza tym za skarby nie mogłem znaleźc sterowaniem proporcji obrazu. W panasonicu jest na pilocie przycisck "Aspect" więc nie trzeba sie zagłebiać w menu(w którym w Sharpie i tak tego nie znalazłem) żeby zmienić proporcje obrazu. No i ta nieszczęsna przejsciówka DSUB->Component w Sharpie.
W Panasonicu każde wejście jest opisane:
AV1
AV2
Component
PC
HDMI1
HDMI2
a na dodatek można sobie każde wejście nazwać po swojemu np:
AV1(Cyfra+)
AV2(DVD)
Component(LG)
HDMI(Ferguson)...itd
W Sharpie wygląda to tak:
EXT1
EXT2
EXT3
EXT4...itd
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Marwicjusz napisał:
Poza tym za skarby nie mogłem znaleźc sterowaniem proporcji obrazu. W panasonicu jest na pilocie przycisck "Aspect" więc nie trzeba sie zagłebiać w menu(w którym w Sharpie i tak tego nie znalazłem) żeby zmienić proporcje obrazu.
nie masz tego TV więc żałuj
każdy kto nie ma mówi że jego gra lepiej :)

a propo zmiany obrazu
- słabo szukałeś
podnosisz klapkę pilota i jest ikonka ekranu - naciskasz i wybierasz:
panorama,underscan etc...

pozd

ps
antiblanti

musisz trochę dołożyć - niestety.Dobrego rzeczywiście nie kupisz

chyba że zaryzykujesz i kupisz na allegro Sharpa 37 XD1 ale bez gwarancji w PL - chyba dziś widziałem gośc sprzedaje parę sztuk - nowe z Niemiec
 
Ostatnia edycja:

radzix

Member
Może JVC LT-37G80 o serii G80 już było troche na forum i jest to bdb tv co prawada model nie najnowszy, ale na pewno godny uwagi w cenie 3600zł. W podobnej cenie jest jeszcze Sharp LC-37AD5.

pzdr
 

antiblanti

New member
Dzieki chlopaki za rady napewno sie przydadza bo raczej w tym temacie w poroiwnaniu do Was jestem laikiem.

Poza tym slyszalem ze na jesieni szykuja sie duuze obnizki cen wiec mysle ze poczekam do tego okresu.

W sumie jak znacie cos ciekawego i naprawde godnego polecenia do 4000 to te 500 zl bede w stanie dolozyc, z doswiadczenia wiem ze za jakosc warto doplacic.

A poza tym moze wiecie ile wejsc hdmi ma ten panasonic 42PV45EH

pozdro
 
Ostatnia edycja:

jpk78

New member
Pomysl jeszcze nad lx70 co prawda 32 cale ale ten tv dobrze gra widzialem go dzis i naprawde jakbys go wybral to bylbys zadowolony nochyba ze potrzebujesz wiecej niz 32 cale
 

rafcio76r

New member
Bez reklam
jpk78 napisał:
Pomysl jeszcze nad lx70 co prawda 32 cale ale ten tv dobrze gra widzialem go dzis i naprawde jakbys go wybral to bylbys zadowolony nochyba ze potrzebujesz wiecej niz 32 cale

Moim skromnym zdaniem z TV 32 calowych biorąc pod uwagę dwa kryteria czyli cenę i jakość to Panasonic LX70P, to w tej chwili zdecydowanie najlepszy wybór. Za JVC P80 czy Sharpa RD2E trzeba dać min. 700 zł więcej. Dla mnie osobiście różnica cenowa nie do zaakceptowania biorąc pod uwagę porównywalną jakość tych TV. Zaznaczam, że jest to wyłącznie moje zdanie.
Pozdrawiam;)
Rafal
 
Do góry