Transport Tv 65'' OLED.

toro1984

New member
Hej Forumowicze,

jestem na etapie wymiany plazmy Panasonica na tv oled. Chcę kupić używany LG 65C1, jednak sprzedawca jest oddalony ode mnie 300km. Stąd pytanie o transport. TV w oryginalnym kartonie w aucie po złożeniu tylnej kanapy bez problemu mi się zmieści. Pytanie czy oledy można transportować w pozycji leżącej. Kiedyś jak kupowałem plazmę można było ją jedynie w pozycji pionowej przewozić podobno. W tym wypadku podejrzewam, że głównym problemem mogą być naprężenia oddziałujące na szklaną powierzchnie tv. Nie wiem jak fabrycznie te tv są zabezpieczone w kartonie, ale myślałem, żeby napchać pod tv w kartonie folii bąbelkowej i jakichś szmatek, tak żeby tv na całej powierzchni miał oparcie. Co myślicie, transportował ktoś już z Was oledy takiej wielkości na płasko w aucie? Z góry dzięki za odp. :)
 

Karol1976

Active member
Bez reklam
Czyli w chodzi jedynie o te naprężenia fizyczne, o których wspominałem? Nic innego mu się nie może stać? :)

Jakie naprężenia ? co za głupoty , kładziesz tv w kartonie na płaskim i sprawa załatwiona , możesz podesłać jakiś koc gruby lub inne materiały tym podobne ,

Tv jest dobrze zabezpieczony w środku i nic jemu się nie stanie , sam tak woziłem tv 55 calowe .
Oledy panele + obudowa jest to jedna całość - produkowana i składana fabrycznie
 

toro1984

New member
Chodziło mi o to, że styropian jest pewnie w kartonie dookoła tv a środek pozostaje pusty, więc jeśli się go połozy to powstaja naprężenia, tak mi się wydaje, nie bez powodu szkło się transportuje w pionie. Ale mogę się mylić. Chcę się upewnić bo kilka tyś. drogą nie chodzi a dystans 300km to też kawałek drogi.
 

citisus

Member
Szczerze mówiąc to bym się bał....górna połowa telewizora to cienka tafla szkła grubości 2 mm. A w samochodzie nawet po złożeniu siedzeń powierzchnia nie jest równa.
Lepiej już po skosie, tak by górna część kartonu o nic nie opierała się.
Albo poszukaj jakieś równej, płaskiej płyty (sklejka, płyta wiórowa) i na to połóż karton.
 

janunio

New member
Bez reklam
TV w oryginalnym kartonie
Sam karton nie rozwiązuje tematu. Kluczowe są elementy steropianowe. Oryginalne, niepołamane zabezpieczą TV na 100%. Sam panel jest dość elastyczny.
Znam jednak przypadek kiedy wiatr przewrócił stojący na chodniku karton i panel tego nie wytrzymał.
Buforujący wstrząsy kocyk jest OK. Woziłem OLED TV w pozycji leżącej (poziomej).
 
Ostatnia edycja:
Do góry