Toshiba tl933 problem z Youtube

Macioo123

New member
Witam,

Po aktualizacji oprogramowania jakiś tydzień temu, youtube zaczął się dziwnie zachowywać. Jak skończy się jeden film i zaczyna automatycznie drugi film z listy to dzwięk jest ale nie ma obrazu. Pomaga tylko wyjście z youtube i włączenie jeszcze raz. Dzieje się tak często. Czy inni użytkownicy też tak mają?
 

Zdzislawbr

New member
Witam, ja posiadam wprawdzie model 40 RL 933 ale faktycznie ta przypadłość u mnie występuje. Parę dni temu pokazała się aktualizacja do mojego modelu telewizora, zainstalowałem ją. Dużo oglądam Youtube i kiedyś na starym oprogramowaniu działało super. Teraz faktycznie już kilka razy też tak mi się zdarzyło że po zaczęciu odtwarzania kolejnego filmu z listy jest tylko dzwięk, a niema obrazu. Nie pomaga cofnięcie się do głównego menu, a tylko wyłączenie i ponowne włączenie aplikacji Youtube. Dodam też że z regóły po tym błędzie "odparowuje" mi moje konto połączone/sparowane w telewizorze z Youtube i muszę ponownie aktywować je na specjalnej stronie kodem.
 

Macioo123

New member
Witam,

Sprawdziłem i ze sparowaniem TV z własnym kontem youtube mam tak samo po "zawieszeniu" youtuba nie pamięta też zalogowania się na konto youtube.
Mam nadzieje, że szybko wyjdzie jakaś aktualizacja tego problemu bo chyba jakiegoś innego wyjście z tej sytuacji nie ma.
 
Ehh... coś nie najlepiej idzie proces aktualizacji naszych tv ze stajni Toshiby ;-)

Wysyłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 2
 

Pap76

New member
Pytanko mam. Jak połączyć TL933 z siecią, aby móc odtwarzać YouTube i resztę. Wszystko zrobiłem wg instrukcji. Nie mam jednak w torze routera. bo do korzystania z internetu z kablówki wystarcza mi modem. Testuje połączenie i jest ok, ale nic więcej nie mogę uzyskać. W instrukcji informują, że bez routera trzeba powpisywać adresy IP, bram, itd. Przepisałem ze swojego PC. I nic? Co dalej? Czy na pewno muszę kupować router? Jakoś nie wierzę. Sprawdzę jeszcze jak to działa ze switch'em, ale tu jakoś nie spodziewam się różnicy..

Poradźcie coś niedoinformowanemu ;-)
 
Pytanko mam. Jak połączyć TL933 z siecią, aby móc odtwarzać YouTube i resztę. Wszystko zrobiłem wg instrukcji. Nie mam jednak w torze routera. bo do korzystania z internetu z kablówki wystarcza mi modem. Testuje połączenie i jest ok, ale nic więcej nie mogę uzyskać. W instrukcji informują, że bez routera trzeba powpisywać adresy IP, bram, itd. Przepisałem ze swojego PC. I nic? Co dalej? Czy na pewno muszę kupować router? Jakoś nie wierzę. Sprawdzę jeszcze jak to działa ze switch'em, ale tu jakoś nie spodziewam się różnicy..

Poradźcie coś niedoinformowanemu ;-)

Switch to nie router, zerknij sobie w PC jakie masz ustawienia tcp/IP i ustaw tak w TV. Może problem tkwi w Mac adresie?

Wysyłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 2
 
Ostatnia edycja:

Pap76

New member
W TCP/IP mam od jakiegoś czasu ustawienia automatyczne. Przepisałem ze "Szczegóły połączenia sieciowego".
 

Pap76

New member
Możesz go sobie wyświetlić jedynie ;-)
Router rozwiąże Twój problem.

Wysyłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 2

Czyli uwaga z instrukcji Toshiby, że mimo pozytywnego testu łącza mogę nadal nie mieć dostępu do netu - okazała się "prorocza" ;-)
Szkoda, myślałem, ze obejdzie się bez tego wydatku i pieniądze pójdą w inną stronę. No cóż...

Dzięki za pomoc ;-)
 
Jedyne co mi przychodzi do głowy to wpisanie ręcznie DNS w tv. Jak nie pomoże, to nie wiem.

Wysyłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 2
 

Pap76

New member
Zdjęli mi w "kablówce" sztywny adres MAC i teraz wystarczy mi modem ;-)
I śmiga! ;-)
Czy Toshiba Places są płatne?
 
Do góry