Toshiba TL838

meehan

New member
Witam,
Zamierzam kupic TV ok 40 cali. Mial to byc TV 2D, ale w sklepie zauwazylem Toshibe TL838 z 3D, ktora polecal mi sprzedawca - w cenie ok. 2500zł. Mam pytanie jak oceniacie ten TV ? Czy jest wart uwagi czy lepiej zostac przy 2D a jesli 3D to jaki model?
Patrzylem tez na Sony KDL720EX ale roznica w cenie jest spora ok 700zł nie wiem czy jest sens doplacac ?
 

ozmatox

New member
Toshiba TL838 WADY i zalety

Witam.
Szukałem (3dni) jakiegoś LED'a do 2500 i byłem w różnych sieciówkach i przejrzałem internet w poszukiwaniu odpowiedniego dla siebie telewizorka...Mój poprzedni SlimFit Samsung 29' zaczął nieprzyjemnie "pierdzieć" na obrazach z przewagą bieli (podejrzewam trafo-powielacz), wiec trzeba było go zmienić na nowszy model...
Nastawiłem się na Samsunga UE37D5500 i byłem bliski zakupienia tegoż modelu, ale niby 100HZ okazało się 50tką i obawiałem się że gry z PC będą smużyć, albo ciąć...wiec znalazłem wiele pozytywnych zdań na temat Toshiby właśnie.
TV wizualnie ładny, i dość funkcjonalny, ma dużo zalet o których nie będę się rozpisywał, a skupię się na wadach ;), które mnie denerwują:

1.Po udanej próbie udostępnienia zasobów w sieci TV odtwarza tylko filmy w formacie mp4???...avi nie idzie i nie wiem dlaczego? przelatuje w katalogu po kolei wszystkie avi i zaczyna odtwarzać filmy w mp4.

2.Aplikacja na androida Remote TV Thosiba (pilot) nie widzi telewizorka i nie można się z nim połączyć aby nim sterować.

3.USB odtwarzacz ma problemy z napisami txt i trzeba najpierw usunąć z napisów polskie ogonki np tu: (usuwanie ogonków w google) a potem należy taki plik otworzyć programem: Jubler-4.6.1 i zapisać go w odp. formacie - czyli .sub, aby TV go widział.

4.W zupełnie ciemnym pomieszczeniu na czarnym ekranie widzę różne plamy białe, najwięcej w 4 narożnikach, ale nie przeszkadza to w oglądaniu filmów czy programów.

5.Udało mi się 3 razy go zawiesić jak windowsa ;) i musiałem wyłączyć TV z prądu, podczas użytkowania sieci i pików udostępnionych. POLECAM program na ANDKA iMediaShare.

6.Brakuje mi w Thosiba Places zwykłej przeglądarki internetowej...

I o chyba wszystko ;), ale nie żałuję bo reszta naprawdę zrobiona solidnie, a najważniejsza dla mnie cisza i piękny obraz.
 

martinelka

New member
Ozmatox, a kalibrowałeś może swój TV? Jeśli tak, to czy mógłbyś udostępnić parametry? Kiki kalibrował do testu, ale jak na razie zlewa prośby o kalibrację.
 

ozmatox

New member
Hehe nie kalibrowalem...Tośka właśnie jest na serwisie...marca padła 2 czarne paski na całej szerokości ekranu. Dokładnie dzisiaj po nią przyjechali...czekam na info :eek:

Wysyłane z mojego HTC Desire za pomocą Tapatalk 2
 
Do góry