Toshiba HD DVD

Ranaar

New member
Chwile zmagalem sie z zakupem TV - padlo na 42z3030. Teraz przyszedl czas zatroszczyc sie o zrodlo sygnalu wysokiej jakosci - odtwarzacz HD DVD. Powiedzcie mi prosze moi drodzy w strone jakiego produktu sie pochylic, aby nie zaplacic za cos czego zestaw oparty o wspomniany TV + amplituner Harman Kardon AVR 235 nie wykorzysta?

/info o amplitunerze podaje,bo... moze to cos wnosi :p/

Do wyboru mamy 4 produkty;

HD-E1 - 999zl

HD-EP10 - 1499

HD-EP35 - 1699

HD-XE1 - 2599

Czy one, poza cena i oznaczeniem :p sie tak naprawde roznia?
Pytanie moze i laickie, ale upraszam o nie zbywanie mnie odpowiedzia w stylu; jak nie wiesz, to nie zobaczysz roznicy. Ja sie po prostu czym innym zajmuje, a chwilowo obraz z dvd - tez harman kardon - puszczony po euro-zlaczu - mnie po prostu przeraza :-|

Co kupic? Dlaczego?

PS. I czemu nie PS3? %-)
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Najlepiej jakbyś wybrał model z wbudowanymi nowymi dekoderami i analogowym wyjściem, aby móc wykorzystać do tego posiadany amplituner.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
A jak się posiada ampli z nowymi dekoderami (np. Onkyo 605), to która Toshiba jest już w miarę sensownym rozwiązaniem? Ze względów cenowych pasowałby mi model EP10 który ma już podawanie sygnału i upscaling 1080p, a audio przecież pójdzie przez jedno z dwóch cyfrowych wyjść...
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jak dekodery masz w ampli to wybór zależy od jakości obrazu. Już najniższy model daje niesamowite odczucia, zarówno video jak i audio. Jeśli nie masz jakiegoś mega wielkiego telewizora to 1080i z podstawowego modelu jest zdecydowanie wystarczające.
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
sorry, że przynudzam: a czy przy 46" LCD mam szansę (z bliskiej odległości - jeśli trzeba, to ok. 1.5m) zobaczyć róźnicę w obrazie między E1 a EP10, czyli między 1080i a 1080p?
(mam taki układ, że do SD siedzę 3 metry od TV, a do HD mogę sie zbliżyć się nawet do 1.2m...)
 

pmcomp

New member
Nie słuchaj ich. Jeżeli chodzi o dźwięk to tylko EP35 i XE1 pozwolą Ci cieszyć się nowymi formatami - połaczenie bitstream do ampli z nowymi dekoderami np Onkyo 605 lub dekodowanie na pokładzie i po dalej analogu ale ... bez DTS HD MA.

Pozdro
 

Ranaar

New member
Dobra, dzieki!

Wiec w grze zostaja tylko dwa najwyzsze modele. Rozumiem to tak,ze musze posiadac jakis dekoder dzwieku HD - a te odtwarzacze sa wen zaopatrzone. Gdybym mial inny wzmacniacz - taki z dekoderem, moglobym sie interesowac tanszym, ale nie najtanszym rozwiazaniem ;-)

Ale w zwiazku z tym kupno odkladam na pozniej. Teraz jednak chcialbym cos zrobic z tym co mam,zeby bylo lepiej, pomysalem wiec,ze zainwestuje w kable ;-)

I pomysl mam taki, zeby z DVD do Ampla sygnal szedl optykiem. To samo z TV do Ampla - optyk. Natomiast zmienimy kabel video - i dotychczasowy Euro zastapimy Componentem...Albo s-video?

Nastepnie kupie PS3 i ktorys z tych lepszych HD DVD...i to tez jakos podlacze.
HD DVD przez HDMI do TV i optyk do Ampla
PS3 przez HDMI do TV i optyk do ampla

Dobrze kombinuje?

Konczac; Ma ktos pomysl, gdzie - w Krakowie - udac sie na takie zakupy? ;>
 

redcolor

New member
Toshiba HD E1 podaruj sobie

od razu -ma kilka drobnych wad/opisałem je w innym miejscu/ i taką ,,atrakcję",że nie wszystkie płyty DVD chce czytać/legalne oczywiście-z hologramem/.Sugeruję EP35.
 

gilek1975

New member
Bez reklam
Witam, ja natomiast mam zestaw AVR347 + JBL (za parę dni w domu, już zamówiłem) i mam taki am problem, jaki wziąć HD DVD żebym mógł oglądać wszystkie formty? Aha. w połwie stycznia będzie Toshiba 46ZF.
I jeszcze jedno pytanie, sorry że odbiegające od tematu: gdzie mogę przeczytać na jakiej wysokości się wiesz na ścianie LCD?
Pozdrawiam
 

dodix

New member
Najlepiej tam gdzie sie siedzi zmierzyc wysokosc do oczu i na tej wysokosci ustawic tv na wieszaku[tj.srodek tv] mysle ze odejscie od osi 10-15 cm nie robi znacznej roznicy. Co do odtwarzaczy hd nie jestem tak przekonany,mysle ze poprawe jakosci mozna fizycznie ogladac na bardzo duzych panelach badz rzutnikach hiendowych. Oczywiscie moje wnioski subiektywne ,moze ktos z fachowcow wypowie sie w tej kwesti. Idealnych obrazow i dzwieku zycze wszystkim w Nowy Roku 2008.
 

Staszek

Member
Toshiba-HD-EP-35 v/s Toshiba HD-XE1

Ranaar napisał:
Do wyboru mamy 4 produkty;

HD-E1 - 999zl

HD-EP10 - 1499

HD-EP35 - 1699

HD-XE1 - 2599

Czy one, poza cena i oznaczeniem :p sie tak naprawde roznia?


Co kupic? Dlaczego?

Witam!

Trochę mnie tu nie było, a takie zmiany nastały w rozwoju HDTV:hmm:

W związku z postem j/w mam pytanie czym konkretnie różnią sie od siebie te dwa modele: HD-EP35 i HD-XE1. Jeynie chyba procesorem. A róznica w cenie to ok. 1000 przy zakupie w Niemczech. Czy rzeczywiście warto wydać 2100PLN za XE1?

Pozdrawiam
 

Hoodzielec

New member
Bez reklam
oba niższe modele można już kupić zdecydowanie taniej!
a cena obu wyższych się zamroziła, czy co? :???:
HD DVD wkrótce pewnie będzie już martwy lub niszowy, a tu żadnego ruchu w dół???
 

Staszek

Member
Do góry