Toshiba 55L7453 szarpany obraz

Sour

New member
Witam wszystkich,

Piszę, ponieważ od niedawna jestem posiadaczem tak zachwalanej Toshiby 55L7453. Po wyjęciu z pudła wszystko pięknie, elegancko się prezentuje i świetnie wpasowuje się w wystrój mieszkania ;)

Problem natomiast pojawia się przy podłączeniu sygnału TV z UPC. Zarówno na kanałach SD, jak i HD występuje bardzo dziwny efekt - rozpatrując powiedzmy okres 60 sekund, przez 50sek obraz jest idealny i perfekcyjnie płynny, by przez pozostałe 10sek fundować mikroprzycięcia. W dynamicznych scenach pojawia się wtedy paskudny blur i jakieś takie zniekształcenie krawędzi wyświetlanych elementów. Po tych 10 sekundach wszystko wraca do normy.

Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem na tym modelu? Kończę jeszcze remont w mieszkaniu, więc wyciągnąłem TV jedynie na krótką chwilę i nie miałem czasu bawić się w konfigurowanie, ale na filmie odpalonym z dysku zewnętrznego przez USB występował ten sam efekt.

Czy to kwestia jakiegoś sprzętowego upłynniacza, który trzeba wyłączyć/włączyć?

BTW. Oprócz tego SmartTV strasznie laguje. Tyle czytałem o Cevo i ekstra wydajności...

Nie ukrywam, że TV kupiłem m.in. po przeczytaniu recki na HDTV ;) Czyżby wybór był jednak nietrafiony?

Pozdrawiam!
 

slepy80

New member
Mam możliwość przetestowania w warunkach domowych ten telewizor w 42". Po pierwsze polecam zrobić aktualizację oprogramowania przez sieć. Efektem tego jest zdecydowanie szybsze działanie menu (przy okazji widziałem, że Smart TV robi update). Z internetem problemów nie ma żadnych z racji dosyć szybkiego (30Mbps w kablówce) połączenia oraz sensownego routera (802.11n 5GHz). Problemy z internetem w tym telewizorze występują, gdy jest kiepski lub źle skonfigurowany router (nie wspominając o ślamazarnym internecie).
Jeśli chodzi o przycięcia, to byłem w stanie to zauważyć najczęściej w momencie zmiany kanału (jakieś 3 sek. na zastanowienie się) oraz w przypadku szybkiej zmiany jakiejś dynamicznej sceny. Wygląda to tak jakby przez 1-2 sek procesor łapał czkawkę, natomiast po chwili płynność idealna.
Upłynniacze masz pod nazwą: ClearScan (spróbuj na "Wysoki"), Scene+ (tutaj masz dodawanie czarnej klatki, poprawia płynność, ale ściemnia obraz). W wolnej chwili są ustawienia zaawansowane.
Pozdrawiam
EDIT: Korzystasz z TV przez dekoder, czy przez moduł CI+ ? Polecam to drugie rozwiązanie, nie dość że wygodniejsze (1 pilot do obsługi) to dodatkowo lepsza jakość obrazu.
 
Ostatnia edycja:

Sour

New member
Efekt, który opisuję wygląda dokładnie tak, jakby procesor miał chwilowy problem z obróbką obrazu w locie. Obraz elegancki, chwila zastanowienia (lekkie klatkowanie) i po chwili wraca do normy. Korzystam z modułu CI+. Jakość obrazu jest świetna, ale te chwilowe zaniki płynności bardzo mnie martwią.

Przy odrobinie czasu pobawię się ustawieniami i zaktualizuję firmware, zobaczymy, czy pomoże.

Pozdrawiam.
 

irekbr

New member
Dla mnie ten TV (model 47l7453 dg)w połączeniu z CI+ firmy UPC to istna KUPA. Co któryś program przy skakaniu po kanałach wywala mi na białym tle napis " ten kanał jest szyfrowany, nie masz uprawnień, skontaktuj się z UPC pod tel..." po czym znika i pojawia się program. TV już 2 razy był na reklamacji i nie widzą błędów. rozwala mnie również to, że MIK Radom nie ma do testów modułu CI+ - to jakieś żarty. Wymienili mi płytę główną bo stwierdzili, że tv się źle włącza i tyle. Mają mieć niedługo moduł do testowania i mówią, żeby jeszcze raz przysłać TV. Na stronie UPC ten TV jest kompatybilny z ich modułem. A u Was podczas korzystania z CI+ występują jakieś info ?
 

irekbr

New member
Z CI po HDMI sprawdzałem i nic zresztą ten moduł Ci wcześniej się rozjeżdżał bo pojawiały się kanały powyżej 1000 jak UPC coś przestawiało. Wymienili płytę główną i nic, dalej informacje na co 10 kanale a po chwili wskakuje kanał
 

irekbr

New member
Tylko z Ci, po HDMI jak wcześniej patrzałem to było wszystko ok, wydaje mi się że mają to niedopracowane w Toshibie. Już 2 razy lądował w serwisie - w MIKI powiedzieli, że nie maja modułu CI do testów (Śmiechu warte). Wyskakuje co kilka kanałów informacja że nie mam dostępu do kanału po czym się pojawia obraz z kanałem. Ku.....cy można dostać
 
Do góry