Toshiba 40TL939 - przekłamania obrazu

Shadow_t

New member
Kalibrowałem obraz przy pomocy jpg (Jasnosc, Kolory, Kontrast, Ostrosc) dostępnych w sieci - przez złącze hdmi z komputera. Nie potrafię pozbyć się tego efektu aby kolory nie traciły na soczystości, tryby hollywood dzień/noc/pro sobie z tym radzą natomiast obraz traci żywe kolory.

przekłamania występują wyłącznie na ciemnych scenach - obiekty wyświetlanych scen stają się wówczas niebieskawe (śnieg, budowle etc.)

przy innych scenach obraz jest bardzo dobry

Siedzę na wprost, przy świetle jak i bez
 

terlik87

New member
Siedzę na wprost, przy świetle jak i bez

Jak kalibrujesz ten telewizor? U Mnie cały czas się przycina obraz na kanałach HD :( Dopiero co go zakupiłem a już mam go chęć wyrzucić. Ustawiłem 1080i i na HD kanałach się tnie. Do tego w info TV wypisuje że odświeżanie to 50Mhz. U Ciebie też tak jest? czy jest 200Mhz?
 

omot

Member
Jak przycina na dvb-t to wina kiepskiego syngalu/anteny.
Jak masz antene siatkową, to sprobuj cos wyregulowac na zasilaczu.
JA mam wlasnie zasilacz z pokrętłem. Jak jest w połowie skali to odbiera najlepiej.

U rodzicow w TOshica RL838 wlasnie ten sam problem z niebieskim mialem.
Hollywod dwa na starcie i pod nim zaczałem zmieniac nasycenia niebieskiego, ale fakt
ostroscie takiej jak na standard albo Dynamicznej to nie ma.
 

Shadow_t

New member
Jak kalibrujesz ten telewizor? U Mnie cały czas się przycina obraz na kanałach HD :( Dopiero co go zakupiłem a już mam go chęć wyrzucić. Ustawiłem 1080i i na HD kanałach się tnie. Do tego w info TV wypisuje że odświeżanie to 50Mhz. U Ciebie też tak jest? czy jest 200Mhz?

- kalibrowałem jak już wspomniałem podłączając do kompa przez kabel hdmi - (karta graficzna gtx560ti) - konfiguracja w panelu nvidia, ustawiłem przeznaczone do tego jpg kolejno jako tapetę pulpitu - dla TV rozdzielczość 1920x1080, dla odświeżania 60Hz - ustawiałem w trybie dla gracza (ponieważ w innych trybach występuje już widocznie input lag), pod dvb-t ustawienia modyfikowałem dla trybu "standardowy".

- próbowałem kalibrować wcześniej przez usb mediaplayer - zdjęcia, jednak dosc często przy wielu zmianach dotyczących obrazu tv sie wieszał po czym uruchamiał ponownie więc to olałem.

- obserwuje natomiast (dvb-t, czy satelita) lekkie braki w płynności obrazu przy ruchach głów aktorów.

- z mediaplayer natomiast część divx potrafi się przycinać (być może kwestia kompresji, kodeka?)

" info TV wypisuje że odświeżanie to 50Mhz" - w którym miejscu wyświetlana jest taka informacja osobiście nie mogę znaleźć?
 

terlik87

New member
Jak przycina na dvb-t to wina kiepskiego syngalu/anteny.

Mam sygnał z kablówki - Vectra :/ No cóż na razie tylko na TVN Turbo HD to zauważyłem. Przeżyjemy jakoś.

Dzięki za odpowiedź.

- kalibrowałem jak już wspomniałem podłączając do kompa...
- próbowałem kalibrować wcześniej przez usb mediaplayer...
- obserwuje natomiast (dvb-t, czy satelita) lekkie braki w płynności obrazu przy ruchach głów aktorów.
- z mediaplayer natomiast część divx potrafi się przycinać (być może kwestia kompresji, kodeka?)

" info TV wypisuje że odświeżanie to 50Mhz" - w którym miejscu wyświetlana jest taka informacja osobiście nie mogę znaleźć?

A Więc tak.
1. Kalibrowanie Sobie chyba odpuszczę, jest w miarę dobrze na dynamicznym +35 jasności
2. Też widzę brak płynności obrazu przy ruchach głów u ludzi :/ a mało tego AMR chyba. Jednak 200 to mało.
3. Ja oglądam tylko .mkv i żaden mi się jeszcze nie przyciął. Zarówno normalny jak i 3D
4. U mnie własnie tak wypisuje że odświeżanie 50Hz - jak klikasz klawisz "i+"
 

Shadow_t

New member
co do płynności - proponuje sprawdzić ustawienia parametru "ClearScan" (obraz -> zaawansowane)
- ustawić na standardowy lub wyłącz
- testował Pan TV jak pracuje w połączeniu z PC ewentualnie konsolą -> smużenie w pionie?
"i+" - u mnie pokazuje wyłącznie źródło (hdm1, hdm1..) oraz datę/czas
 

terlik87

New member
Ustawiłem na STANDARDOWY :) Jest w miarę ok. Typ kolorów ustawiłem na STANDARDOWY :) chyba też jest najlepiej. DZIĘKUJĘ :) Za wszystko :)
 

DevilS

New member
Mam sygnał z kablówki - Vectra :/ No cóż na razie tylko na TVN Turbo HD to zauważyłem. Przeżyjemy jakoś.

Dzięki za odpowiedź.



A Więc tak.
1. Kalibrowanie Sobie chyba odpuszczę, jest w miarę dobrze na dynamicznym +35 jasności
2. Też widzę brak płynności obrazu przy ruchach głów u ludzi :/ a mało tego AMR chyba. Jednak 200 to mało.
3. Ja oglądam tylko .mkv i żaden mi się jeszcze nie przyciął. Zarówno normalny jak i 3D
4. U mnie własnie tak wypisuje że odświeżanie 50Hz - jak klikasz klawisz "i+"

A u mnie mkv z dysku zewnętrznego podpiętego na USB czasami przycinają (już 2-gi) film przycinał, rozdzielczość to 1920x800 - ok. 8GB plik
ClearScan wyłączony.
Przycina tylko przy szybkiej akcji, film skacze, na początku jest wszystko ok, wygląda to jakby się bufor w TV przycinał.
Predkość dysku to zapis 26 MB/s , odczyt ok 32 MB/s (HD Tune test przeprowadzony)
Prędkość USB dysku nie wiem, a jaka jest prędkość USB w TV ? 2.0 czy 3.0 ?
Czyżby TV miał problem z mkv ?
Dane filmu który przycinał jak pingwiny biegały

26c7c3da5736f.jpg.html
 
Do góry