Toshiba 40TL838 lub inny do 2500zł

wpw

New member
Witam serdecznie, planuję zakup tv 40-42 cale. Waham się pomiędzy 3d i nie. Bardzo bym prosił o pomoc w wyborze. Drogą dedukcji wybrałem model.

1. Toshiba 40TL838 - czytałem pozytywne opinię sklep w którym mogę go odebrać osobiście ma go na stanie.



Zastanawiam się czy wybrałem dobrą wielkość i model. Za toshibą przemawiają dobre opinie, 200hz , 3d -które nie jest mi jakoś bardzo potrzebne jednak fajnie je mieć, poza tym obiło mi się o uszy , że męczy wzrok, prawda to? Nigdy w życiu nie widziałem obrazu 3d( na monitorze, telefonie, itp, itd) więc nie wiem czy to fajny bajer. W domu mam wifi więc chciałbym aby telewizor je wykorzystywał , będzie mi się zdarzać sporadyczne przeglądanie neta, korzystanie z różnych serwisów , z których można korzystać na tv. Bardzo mi zależy aby tv bez problemów odtwarzał filmy z pendrive, poza tym chciałbym mieć możliwość podpięcia go do komputera i zagrania w jakąś grę na "wielkim ekranie". Poniżej trochę istotnych informacji.

odległość od ekranu - od około 2 m do około 3,5m - zależy jak stolik ustawię.
jak słońce świeci w pokoju - słońce w pokoju świeci rano za telewizorem jest właśnie okno , aczkolwiek żaluzje są zawsze zasłonięte.
Jak duży jest pokój - około 22 metry kwadratowe.
jaki masz obecnie telewizor- crt 29 cali -100hz.
jakie programy najczęściej oglądasz- discovery, history itp.
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? Wieczorem ale rano też oglądam.
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez - oglądam przy stonowanym bardzo oświetleniu, które znajduje się w 2 kącie pokoju.
wolisz obraz ostry czy łagodny - ostry.
matryca błyszcząca czy matowa- nie wiem nie znam się.
preferowana wielkość telewizora- myślę, że 40-42cale byłoby idealnie.
preferowana marka - wszystko mi jedno (byle nie technika, manta itp)
czego nie lubisz w telewizorach- buczenia ( mój obecny crt buczy, transformator wydaje dźwięk , od nowego tv oczekuje , że będzie cichy).
jakie urządzenia będą podłączone - komputer- będę chciał grać na tv, dekoder cyfrowy upc.
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 90 % tv.
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - na wprost
czy ważne jest wifi - mam w domu wifi więc chyba tak.
czy będziesz korzystać z widgetów - nie
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora - od czasu do czasu tak.
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD - vod z UPC , może ipla.
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami - nie
ma mieć 3D - przyda się nie jest mi niezbędne w toshibie jest i jest to pewny plus - czy oglądanie tv 3d męczy oczy?/ Spotkałem się z takimi opiniami.
ma mieć slot na karty SD - nie
ma mieć tuner DVB-S - nie musi chyba.
jakimi złączami - hdmi, usb i złącza niezbędne do podłączenia dekodera hd z upc i komputera.
jaki masz sygnał - kablówka z upc, dekoder cyfrowy.
ile programów HD ? około 20
ma stać czy wisieć - będzie stał na stoliku.
jaka klasa cenowa - im taniej tym lepiej max 2500-2600.

Czy dobrze wybrałem , czy jest jakiś lepszy model , który spełni moje wymagania. Czy rozmiar tv będzie odpowiedni. Ew. może jakiś inny tv jest lepszy w cenie do 2500zł niekoniecznie 3d. Trochę mnie przeraża fakt , że w tej toshibie trzeba kalibrować obraz.

Z góry bardzo serdecznie dziękuje za pomoc. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

wpw

New member
Zastanawiam się również nad sony 40ex720, ale czytając opinie dochodzę do wniosku, że w przypadku Sony ex720- ładny obraz ,100hz, dobrze skaluje, bogate możliwości netowe nie odtwarza mkv, matryce aou nie najwyższych lotów - czy on odtwarza filmy z pena bardzo mi na tym zależy??? słabe kąty widzenia. Z kolei toshiba ma bardzo ubogie opcje internetowe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Na to co jest dla Ciebie najważniejsze Toshiba ma rozwiązanie.
A skalowanie jest mocna stroną ale właśnie Toshiby.
 
Do góry