Toshiba 40RL939 jakość montażu.

reinmeiker

New member
Witajcie.

Przepraszam że się nie przywitałem ale przy każdej próbie przekierowuje mnie do innego działu.

Posiadam toshibe 40RL939 od kilku tygodni. Tv kupiłem w Euro RTV. Niby wszystko w porządku z obrazem i dźwiękiem nie mam zastrzeżeń. Natomiast mam pytanie do użytkowników tego sprzętu o jakość montażu i wykonania i głównie spasowania plastików obudowy. Sama jakość materiałów wg mnie mogłaby być odrobinę lepsza.
Ostatnio podpinając kabelek HDMI coś przykuło moją uwagę. Mianowicie zauważyłem że stojąc przed tv patrząc na niego od góry po lewej stronie pomiędzu przednią błyszczącą ramką a tylną obudową jest szpara około 1 mm na odległości około 5-6 cm tak jakby przód i tył odchodziły od siebie na drugim końcu tv efekt praktycznie nie wystepuje. Mniej więcej w połowie powiedzmy bliżej prawej strony patrząc od przodu sytuacja wygląda podobnie szpara na około 1 mm którą jak ściśnie się palcami to jest ok. Jest to dla mnie trochę drażniące.

Mam prośbę czy moglibyście sprawdzić czy w Waszych Toshibach występuje coś podobnego?

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Niestety czasem to występuje, u mnie w TL933 problemów nie ma, natomiast w ZL1 trochę odstają plastiki :D Nie ma to jak telewizor za 18tyś zł ceny rynkowej, gdzie plastiki są źle spasowane :D
Tak czy siak - mi to nie przeszkadza. Nie będę przecież podchodzić i sie bawić obudową czy odstaje czy nie :>
 

reinmeiker

New member
Niestety czasem to występuje, u mnie w TL933 problemów nie ma, natomiast w ZL1 trochę odstają plastiki :D Nie ma to jak telewizor za 18tyś zł ceny rynkowej, gdzie plastiki są źle spasowane :D
Tak czy siak - mi to nie przeszkadza. Nie będę przecież podchodzić i sie bawić obudową czy odstaje czy nie :>


Mnie generalnie też to nie przeszkadza niemniej jednak trochę denerwuje :???:
Na sam telewizor i jego właściwości narzekać nie mogę.
Nie zgodzę się natomiast że za 1,8 tyś mogą być źle spasowane. Materiały mogą być słabsze ale spasowanie powinno być w miarę dokładne. Za przykład mogę podać swój poprzedni LG który kupiłem w promocji za 1289 złotych 4 lata temu tam nic nie odstawało wszystko był dobrze spasowane a telewizor tani.
Chciałem zwyczajnie wiedzieć czy inny użytkownicy tego lub innego modelu Toshiby mają podobny efekt.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Mnie generalnie też to nie przeszkadza niemniej jednak trochę denerwuje :???:
Na sam telewizor i jego właściwości narzekać nie mogę.
Nie zgodzę się natomiast że za 1,8 tyś mogą być źle spasowane. Materiały mogą być słabsze ale spasowanie powinno być w miarę dokładne. Za przykład mogę podać swój poprzedni LG który kupiłem w promocji za 1289 złotych 4 lata temu tam nic nie odstawało wszystko był dobrze spasowane a telewizor tani.
Chciałem zwyczajnie wiedzieć czy inny użytkownicy tego lub innego modelu Toshiby mają podobny efekt.

nie 1.8tyś, a 18000 :p Taką cenę chciała Toshiba przy starcie za ZL1, ja kupiłem za jakieś 45% tej ceny :) A i tak plastik używają, do tego nienajlepiej przykręcony. Co ciekawe - w niższej serii YL/WL użyto wtedy aluminium.
Może ktoś inny z serią RL się wypowie, choć akurat ja osobiście nie kojarzę żeby coś tam odstawało rażąco. Niestety Tośka nie stosuje metalu w modelach, co by z pewnością bardzo pomogło.
 

reinmeiker

New member
Czyli widzisz jednak spasowanie w Toshibach niezależnie od ceny jest słabe.
Tak jak wspomniałem mój stary LG który kupiłem za kwotę ponizej 1300 złotych był spasowany o niebo lepiej niż Toshiba. Dziwi mnie tylko bardzo słaba kontrola jakości przecież ta Toshiba robiona jest w Polsce a nie w Chinach, ja osobiście nie wypuściłbym do sprzedaży tak spasowanego urządzenia.
Ale tak jak piszesz może ktoś kto ma serię RL doda swoje trzy grosze....

PS.
Wieczorem postaram się wrzucić zdjęcie jak to wygląda a nie jest to zbyt estetyczne.
 
Ostatnia edycja:

Felini

New member
W moim TL968 szczeliny są w niektórych miejscach na obwodzie, ale nie na rogach.
Ich szerokość to przypuszczalnie mniej niż 0,5 mm i nie są zauważalne.
Rozumiem niesmak z tego powodu, też nie był bym zadowolony.
 
U mnie jest delikatna szczelina, ale nie mam mikrometru żeby ją zmierzyć ;-) w tv już nie zwracam uwagi na takie drobiazgi, to już nie jest Rubin, żeby traktować go jak mebel :)

Wysłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 4
 

reinmeiker

New member
U mnie jest delikatna szczelina, ale nie mam mikrometru żeby ją zmierzyć ;-) w tv już nie zwracam uwagi na takie drobiazgi, to już nie jest Rubin, żeby traktować go jak mebel :)

Wysłane z mojego Nexus 10 za pomocą Tapatalk 4

W 100 % zgadzam się z Tobą że tv to nie mebel i nie traktuję go tak.
Mikrometru również nie mam ale 1 mm na odcinku 5-6 cm później dobre spasowanie i znowu odcinek 15-20 cm ze szczeliną 1mm nie jest to chyba normalne. Wiem jak jest produkowany dzisiejszy sprzęt elektroniczny ale bez przesady. Pewnie nie zwróciłbym na to uwagi gdyby szczelina na całej długości miała 1mm. Nie zawracam sobie tym głowy chciałem zwyczajnie wiedzieć czy inne egzemplarze tego modelu jak i innych mają podobnie.
 
Do góry