Toshiba 40RL838 vs. CI+

seba1978

New member
Witam wszystkich. Jestem tutaj zupełnie nowy i obiecuję przywitać się jak tylko będzie się dało (w tej chwili forum "Przywitaj się" przekierowuje na forum "Amplitunery" :) ).
Posiadam TV jak w temacie i planuję zakup pakietu telewizji u jednego z operatorów. Operator posiada w ofercie moduł CI+ , który zastępuje standardowy tuner/dekoder lecz na liście zgodności tego modułu (na ich stronie) nie ma niestety mojego modelu TV. Telewizor posiada złącze CI+, posiada tuner DVB-C, więc teoretycznie jest szansa, że zadziała. Operator twierdzi, że jeśli nie ma na liście, to na dwoje babka wróżyła czyli albo zadziała, albo nie.
I tutaj moje pytanie. Czy ktoś z Was posiada taki TV i próbował kiedykolwiek skorzystać z tego typu modułu?
Czy "standard" w tym przypadku oznacza tylko format modułu (CI+) czy może również oprogramowanie, które go obsługuje?
Bardzo zależy mi na zminimalizowaniu ilości gratów wokół telewizora i takie rozwiązanie byłoby idealne dla mnie.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje :)
 

seba1978

New member
Czysto informacyjnie, może komuś kiedyś się przyda.
Moduł CI+ (UPC MediaModuł) działa bez zarzutów. Trzeba było tylko "Kraj" ustawić na "Inne" aby aktywować tuner DVB-C.
Przy wyszukiwaniu wpisałem tylko ID sieci (zgodnie z tabelką z ulotki z pudełka z modułem) i heja.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Kraj na Niemcy najlepiej ustawić i wtedy po włożeniu karty CI, oraz podpięcia kabla antenowego, będziesz mieć opcję strojenia kanałów kablowych. Trwa to około 3-4minut.
 
Do góry