Toshiba 37BV701G

naver

New member
Witam,

nabyłem Toshibe 37BV701G niestety nie posiadam do niej pilota.
Z tego co udało mi się wyszperać w necie to posiada ona wbudowany tuner dvb-t.

Czy ktoś mógłby mnie naprowadzić w jaki sposób bez pilota mogę wyszukać sobie kanały, tak by po podłączeniu samej anteny do TV wszystko działało i dało się odbierać telewizje naziemna?

Jak podłącze dekoder cabletech przez euro to tv od razu wyświetla mi znalezione na dekoderze kanały, rzez w tym, że jeśli udało by mi się zmusić TV do obsługi naziemnej przez wbudowany tuner to miałbym wolny dekoder do innego starszego telewizora.

Mam jakiś pilot uniwersalny, udało się go jakoś zintegrować ale nie mogę żadnym przyciskiem wywołać jakiegoś menu czy coś w ten deseń.

Przed dekoder podłączone mam to w ten sposób: antena > dekoder i z dekodera euro do TV.
Próbowałem natomiast wpiąć antenę bezpośrednio do TV ale wyświetla się, że nie ma kanałów i żeby przejść do menu wyszukiwania czego nie potrafię ogarnąć.
 

paeru

New member
Bez reklam
Do menu wchodzi się poprzez naciśnięcie na raz dwóch przycisków, bodajże góra i dół (tam jest taka strzałka nad nimi i napis MENU). Potem to już tylko instalacja i wyszukiwanie kanałów.
 

naver

New member
Rzeczywiście udało się wejść do menu. pilot nie reaguje jednak na zatwierdzenie pozycji w menu. czy można to w jakiś sposób zatwierdzić sterując klawiszami dostępnymi przy TV?
 

naver

New member
Nawigacja po menu działa za pomocą przycisków Volume, ale reszta przycisków czyli Ch+, -P, TV/AV pikają, aczkolwiek nic się nie dzieje.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do tej toshiby działają piloty Vestela, tj. marek takich jak :
- ok
- hyundai
- grundig
- niektóre sharpy
- no i serie BV7/BL7 Toshiby.
 

michalbie

New member
Witam mam problem z moją Toshiba 37BV701G.
Konkretnie chodzi o podłączenie anteny TV.
Podczas "Instalacji początkowej" kilka miesięcy temu jako źródło wybrałem "Kabel" zamiast "Antena" i teraz jak podłączyłem antenę to nie wykrywa żadnych kanałów.
Tak naprawdę w ogóle nie widzę opcji wyszukiwania kanałów :(
Czy możecie mi doradzić jak włączyć wyszukiwanie kanałów ... a najlepiej reset całego telewizora i możliwość przeprowadzenia "Instalacji początkowej" jeszcze raz ???

Z góry dziękuje za pomoc !!!
Michał
 
Do góry