Toshiba 2013 nowe modele tv

paeru

New member
Bez reklam
Ogólnie Toshiba niby bazuje na Cevo w nowych procesorach, ale sprawa wygląda tak, że tylko seria L9 będzie miała jego najnowszą wersję - CEVO 4K, innych wariacji na temat w Europie nie będzie.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Coś więcej na temat modeli z 2013r.? Zaczynają pokazywać się w sklepach, nawet w dobrych cenach, np. 50L7335 za 3800 zł.
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Coś tam już wiadomo, będzie sporo serii półki średniej (l4, l6, l7), natomiast półka premium będzie tylko w 4K (L9).
Telewizory serii L6 i L7 posiadają okrojone CEVO (wykorzystane także w WL968 ), które posiada dwa fizyczne rdzenie - jest to tylko i wyłącznie procesor graficzny).
Natomiast jeśli chodzi o smarta - na telewizorze nie zajmuje się tym żaden procesor, gdyż wszystko jest robione w chmurze - potrzeba do tego przez to trochę lepszego internetu niż standardowe 2mbp/s, natomiast daje gwarancję jako takiej stabilności, oraz nowych aplikacji bez konieczności aktualizacji.
Ogólnie jednak obecnie nowy smart jest jeszcze chyba w wersji beta - najwidoczniej walczą ze stabilnością tego, gdyż oprogramowanie póki co działa dość wolno, zwłaszcza po wielokrotnym użytkowaniu (przy pierwszym włączeniu nie miałem żadnych problemów, oprócz 30 sekundowego ładowania systemu). Pojawiają się aplikacje, jednak czasem działaja czasem nie - obecnie w miarę stabilny jest tvn player, niedługo ma być także w pełni działający VOD TVP.
Jeśli chodzi o same serie - do serii czwartej mamy podświetlenie direct, od 6 edge.
Rozmiary to dwie nowości - brak 42/46/47, oraz 58" zamiast 55". Pierwszą kwestię zastosował również Sharp, choć jak dla mnie, jest to słabe posunięcie - bo jednak pomiędzy 40" a 50" jest bardzo duża różnica - sam mam jedną 46" i jest jak dla mnie idealna wielkościowo).
Jeśli zaś chodzi o jakość obrazu - jak dla mnie jest niestety widoczny brak serii premium, jaką toshiba zawsze miała w dość rozsądnej cenie. 4K broni się samo z siebie, ale cena będzie kosmiczna - pewnie powyżej 13tyś.
Natomiast "najwyższa" normalna seria to L7 - bardzo dobre skalowanie, 100hz matryca, równe podświetlenie matrycy i dość dobra czerń - czyli coś jakby poprawiona pod wieloma względami seria TL. Ceny myślę że to pokazują - 40" pojawiło się w okolicach 2800, 50" ma być w okolicach 4tyś.
Czyli dla fanów najwyższej jakości, w tym roku Sony czy Panasonic będzie mieć z pewnością lepszą propozycję.
Natomiast jeśli miałbym już porównywać tę serię do innych firm - to będzie to Panasonic ET60, Sony W805, LG LA690, Samsung F6500 (choć tu mamy direct led), Philips PFL6008 i Sharp LE750.

Na razie nie miałem okazji zobaczyć jak świeci L6 i L9. Natomiast na 32L2 skusił się mój sąsiad i mnie zdziwił - ma lepszą czerń i równiejsze podświetlenie w direct led, niż ja na 32TL933.
 

bob1969

Member
Bez reklam
Nareszcie jakieś konkrety! Dzięki! Czeka mnie więc gorąca jesień (bo teraz już mi się nie chce szwendać po sklepach): Sharp LE752 czy Toshiba L7xxx?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Poczekamy sobie na jakieś testy, sam może będę mieć czas na zabawę z tym modelem przy okazji autokalibracji - w końcu mam kalibrator do mojej ZL1 :p Spodziewam się że to będzie argument który przeważy w większości pojedynków za Tośką - po kalibracji taki telewizor świeci zdecydowanie lepiej, zwłaszcza jeśli takowa była robiona w warunkach domowych.
Choć jeśli chodzi o fabryczne ustawienia - to tryby Hollywood w Tośkach zazwyczaj były naprawdę poprawnie skalibrowane (niemal identycznie jak THX u Philipsa czy Panasonica).
Sharp pewnie też okaże się super telewizorem, bo już na starcie że poprawili tę granat w tle i czerni :>
 
Do góry