Tonsil siesta sat jako fronty

Qinrod

New member
Witam

Kompletuje powoli zestaw KD. Aktualnie fundusze pozwalają mi na zakupienie tv+ampli+2 kolumny. Wszystko ma być podłączone do laptopa Asus N55sf(lap>hdmi>ampli>hdmi>TV). Telewizor wybrałem- Philips 40 PFL5507K/12
Amplituner(najprawdopodobniej)- Denon AVR1612(ma pre-out, w przyszłości planuje zakup wzmacniacza)
Zastanawiam się nad wyborem kolumn. Będą używane 50% do filmów 50% do muzyki.
Budżet to około 1200-1300
Wymiary pokoju 3,5/4m. Mimo że mały nie jest to i tak średnio mam w nim miejsce na kolumny podłogowe (łatwiej zamontować na ścianie sat). Dlatego też myślałem nad zakupem dwóch tonsil siesta sat + sub tonsil aktiv fenix 100. Użył bym ich jako frontowych a w przyszłości dokupił bym kolejną parę na głośniki surround.

Proszę o podpowiedź czy takie rozwiązanie ma sens? Aktualnie nie stać mnie na dobry pełny zestaw a chciałbym to co teraz kupie by było dość "przyszłościowe"

Z góry dzięki za pomoc:)
 

Qinrod

New member
Zastanawiałem się, ich satelitki mają pasmo od 80hz a tonsile od 65hz, nie wiem czy nie będzie to miało wpływu na dźwięk gdy użyję je jako fronty.
Jak z jakością tych kolumn ? Nie znam ich ani trochę. Cena ich jest dość atrakcyjna. Jaki sub do nich był by najlepszy ?
 

jaco.37

Member
Bez reklam

Qinrod

New member
Dzięki za zainteresowanie:)

Te MAGNAT QUANTUM 653 prezentują się świetnie ale są też wyraźnie droższe od siest:/ Nie wiem co z tego wyjdzie na siesty kasa będzie na 653 może być ciężko (chyba że bez suba). Biorę też pod uwagę że jeżeli wybiorę droższe to później muszę resztę dokupywać z tej samej serii...
Ale nic postaram się gdzieś odsłuchać, porównać i ocenić czy 653 warte są grzechu;p
 

Qinrod

New member
Podbijam z jeszcze jednym pytaniem

Tak jak pisałem mam około 1300zł na te zakupy więc do wyboru mam siesta sat + sub za 500-600 zł lub magnat 653 bez sub.
Jaki sub nadał by się do siest sat jako uzupełnienie? głównie do filmów bo do muzyki w stereo chyba nie będzie mi aż tak potrzebny, szczególnie że słucham raczej rocka i metalu ew. muzyki filmowej
Myślałem o Jamo sub210, sprawdzi się to z siestami sat ?
Wiem że głośniki w KD powinny być z tej samej serii ale na Tonsil Aktiv 250 mnie nie stać na razie i być może nie jest mi takowy potrzebny (pomieszczenie 3,5/4m)

Z góry dzięki za pomoc:)
 

WiTT

New member
Bez reklam
Szukasz podstawkowców, chcesz powiesić na ścianę a podajesz siesty które mają bassreflexy tylne! Czy tylko mi coś tu nie gra??

Poza tym słabo szukasz.
TAGA HARMONY PLATINUM v.2 B-40 - masz podstawkowce które rozjadą to powyższe.

Owszem, będzie bez suba, ale w muzyce elegancja w tej cenie.
A swoją drogą to pomyśl aby to co teraz kupisz dać potem na tyły a na fronty podłogowce. Inaczej kino tak mocno przeciętnie będzie.

PS: zostaje jeszcze trochę pieniążków na sub. Poczekać, dołożyć, kupić lepszy.
 
Ostatnia edycja:

Qinrod

New member
Tzn siest sat nie chciałem wieszać na ścianie a postawić na pułkach kilka cm od ściany. Ale słusznie nie pomyślałem o bassreflexach z tyłu;p THX
Pytanie czy w takim przypadku nadal będą złym rozwiązaniem ?
Te Taga B-40 są ciekawe ale tak jak Magnat quantum 653 to kolejne stówki lecą. Ale dzięki, są to kolejne opcje do przemyślenia.

Co do suba to ten jamo 210 nada się do kina w pomieszczeniu 3,5/4m?
 

WiTT

New member
Bez reklam
Tzn siest sat nie chciałem wieszać na ścianie a postawić na pułkach kilka cm od ściany. Ale słusznie nie pomyślałem o bassreflexach z tyłu;p THX
:eek:k:

Pytanie czy w takim przypadku nadal będą złym rozwiązaniem ?
Jak dobrze ustawisz od ściany to nie. Odległością od ściany (o ile nie zabudowane miejsce) możesz regulować sobie niskie tony.

Te Taga B-40 są ciekawe ale tak jak Magnat quantum 653 to kolejne stówki lecą. Ale dzięki, są to kolejne opcje do przemyślenia.
Ale to bardzo dobrze wydane stówki. 8)

Co do suba to ten jamo 210 nada się do kina w pomieszczeniu 3,5/4m?
Mam propozycję, wpierw spróbuj znaleźć kolumny z dźwiękiem jaki Ci będzie odpowiadał, a potem powiesz jak jest i czego Ci brakuje - w ten sposób będzie można łatwiej dopasować suba.
W drugą stronę ryzykowniej, kupisz, nie podpasuje i na alledrogo będziesz za mniej sprzedawał.
I stówki w plecy ;)
 

Qinrod

New member
Co racja to racja. Spróbuję gdzieś po odsłuchiwać a po zakupie się odezwę z konkretami.

Wielkie dzięki za pomoc:)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry