Tonsil Fenix plus Altus 200 ???

davero79

New member
Witam mam pytanie odnośnie połączenia tego zestawu.

Chce dokupić drugie kolumny do amplitunera Technics dx 850.

Głównie zestaw 4x będzie służył do słuchania muzyki co sądzicie o takim zestawieniu ?
Będzie znać bardzo różnice z 2 kolumn fenixów i 2 altusów 200 ?

w dziale multimedia zapytałem też


1) Mam pytanko odnośnie audio playera. Sporo muzyki mam w flac i mp3 320kbps. Próbując sluchac tego z smartfona lub tabletu no mija to się z celem (słaba jakość) Moge podpiąć kompa po optyku, ale mam go w innym pomieszczeniu, więc noszenie odpada . Możecie doradzić jakiś fajny mocny player ?.

2) Ewentualnie mogę ponagrywać cd-r i słuchać z dvd (o niebo lepsza jakość) czy to nie będzie lepsze rozwiązanie ? i czy warto do tego kupić korektor ? pewnie też technicsa. Chyba, że macie lepsze pomysły.

3) Pytanko odnośnie słuchania muzyki z dvd panasonica (stary model z 2004r. nie był tani), a cd technica MASH - będzie jakaś zauważalna różnica ? czy to w tym momencie bez znaczenia sprzęty są leciwe.

Amplituner Technics dx 850 zestaw fenix 5.0 plus sub tonsila ( nie z zestawu fenixa - mocniejszy)
do tego dojdzie w marcu 2x ALTUS 200
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Nie wiem jaki masz duży pokój?, ale ja bym olał te Fenixy i Altusy. Z Tonsila dużo lepsze są Maestro II 180, Siesta/Fiesta lub Pulse. Na pewno w stereo lepiej zagrają niż te co chcesz kupić. Do tego Maestro S mają fajny wygląd. Suby Tonsila to niezbyt udane konstrukcje, ale jeżeli masz brać to kupuj Aktiv 250, ponoć trochę poprawili brzmienie, ale to i tak typowo kinowe suby.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

davero79

New member
suba mam z 99roku 200w 35-1400 bodajze jest w danych. no dosc mocny jest i wielki.
fenixy sa z 2004 nie graja zle w porownaniu do voyagerow jakie mialem wczesniej - chyba cos bylo
z nimi nie tak bo dzwiek to tragedia w porownaniu do denixow. pomietrzenie jest duze zamkniety taras.
10m na 5m. wiec troche do naglosnienia jest stad te altusy miejsca mam sporo no, a one sie nadaja do duzych pomiestrzen. Nie wiem jak te nowe. sluchalem stare dzwiek w miare OK.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
To salon masz konkret. No faktycznie żeby to przyzwoicie nagłośnić to trochę kasy by poszło. Tylko Altusy to takie dyskotekowe, mocno grające pudła. Jakości w muzyce na nich się nie uświadczy. Ale po części cię rozumiem, bo żeby kupić same dobre fronty do 50 mkw, to podejrzewam że z 5-6k. A jakiego masz suba?, bo ja jeszcze się bujam z Aktiv 200A, ale przydalby się jakiś sub lepszy (może zamknięta obudowa).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

davero79

New member
Tonsil activ 200a z 1999r koszt wtedy 1099pln. Pamietam do dziś było trochę :)

Altusy maja 2 wejścia (zreszta nie tylko one) Moge podpiąć je jako drugie stereo lub satelity? Czy do
satelit zostawic komplet od fenixow?
Miejsca na nie jest sporo, wygląd tez mi sie podoba :) taki oldsculowy. Moga w sumie grac dyskotekowo miło wspominam te czasy :) opinie mają dość przyzwoite
Kombi lubię :) muzę z lat 70, 80, 90 tez. Słucham też sporo filmowej, ale koszt rzędu 10-20tys na granie to zdecydowanie za duzo. Nie stać mnie, a zainteresowań trochę mam, więc wszystko jakbym chciał z hi endu :) brakło by pewnie miliona :)
Muszę trzymać balans niestety.

Natomiast interesuje mnie z czego słuchać muzy. Sprzet mam z nie najwyzszzej polki, teraz mam dvd po optyku. Dźwięk jest zadawalający. Chyba będe musial wypalic najciekawsze plyty na cd-r. Bo ze smart/tableta sluchać się nie da, a audiofilem nie jestem. Używacie może korektora ? czy CD/DVD?BD do wzmacniacza/aplitunera ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Jeżeli masz suba to i tak pewnie odetniesz Hz, więc myślę że na tyły Fenixy zupełnie do efektów wystarczą. Tym bardziej że są wyższe od Altusów. Praktycznie to tylne kolumny powinny być ciut powyżej uszu słuchacza. Te podwójne zaciski w kolumnach to są do podłączenia typu bi-amp. Nie powinno się podłaczać pod te same kolumny i ampli i osobno wzmacniacza, bo jak się zapomnisz i włączysz 2 urządzenia na raz to może być problem. Gdyby to było możliwe to też bym tak zrobil, a nie przepinał kable miedzy zestawami:) Ja za swojego Tonsila też dałem w podobnym czasie ponad 1k.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Mnie ampli do KD nie wystarczał, stereo kiepskie i dokupiłem wzmak stereo (jak w podpisie). Powrotu do słuchania muzyki na ampli nie ma:) Jako nośnik cały czas mam DVD, ale przydało by się jakieś CD albo DAC.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

davero79

New member
Nie zapomne jak kumpel zaprosil mnie na pokaz odsluch wzmacniacza technicsa z korektorem i cd tez technicsa :) do tego miał 4 kolumny. Rok 94, pamietam to brzmienie do dzis :). Pożniej podłaczylismy go do kompa 486dx 66 :). Puscil mp3, ale szła tylko mono. Chyba komp wtedy nie wyrabiał na stereo w mp3 :).

Ja tez uzywam dvd, co prawda kolega ostatnio puszczał mi z cd, ale jakos nie słysze roznicy. Byc moze to stare cd technisca i dlatego, albo ja po prostu nie slysze roznicy (moze jakbysmy postawili cd i dvd obok siebie to wtedy) Na allegro widze uzywki cd technisca po 700, wiec nie tak mało zwlaszcza ze blu reja mozna kupic dobrego w tej cenie :).

Masz jakiegos DAC'a upatrzonego ? bo ceny rózne i dośc spore :)


http://allegro.pl/amplituner-technics-sa-ax6-bardzo-dobry-stan-i2909678479.html

cos takiego mial ojciec kumpla caly zestaw i altusy na tym sluchaleem. Tyle, ze te altusy tez stare, wiec pewnie słabsze niz te nowe teraz.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
No właśnie. Już nie pierwsza osoba pisze że nie słyszy różnicy między DVD/BD a CD, dlatego to mnie jeszcze wstrzymuje. Jak bym miał kupować dobry DAC to tak myślę ok. 1500zł. No ja pierwszy kontakt z prawdziwym kompem miałem chyba też jakoś w tym roku:), ale MP3 posłuchałem jakiś czas później. Jestem rocznik 80's. Pierwszy komp to jakiś Comodore i gry gdzie głowicę się śrubokrętem ustawiało:) Technics to kiedyś był jak HI-END. He,he
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

davero79

New member
ano kiedyś był ;-) choć do dzisiaj ma ładne brzemienie. Chciałem wymienić na Onkyo bądź Yamahe onkyo model 616 Yamaha chyba 673. Głównie zależało mi na hdmi ale okazało się, że nie ma kompatybilności wstecz tzn że nie podemne po hdmi konsoli, tabeltu itd i nie wypuszcze componentem na projektor obrazu. Męczyłem trochę ludzi po sklepach i żaden sprzedawca nie zasugerował mi zmiany ampli na ww modele. Tylko jedno wymień projektor :). No a jak ja mam wynienić projektor co ma 400g przepracowane i kosztowal 7 tys :) w 2004r. Tak więc kupiłem za 100 konwerter hdmi vga i jakość jest naprawdę świetna jak na te urządzenie (skaluje do 1080i). Kolega kupił teraz w Uk za 1350 przeliczając kurs funta na pl po 4.9 onkyo 616 i mówił, że muza po dlna z smart jest jakościowo lepsza niż puszczanie po jacku. Ja słuchałem trochę po jacku, ale juz zaczynam się męczyć. Jeszcze jakieś radio typu open fm ujdzie daje na maxa i jakoś idzie, ale flac czy mp3 nie chce się już torturować bo zamiast iść na coraz lepsza jakość to się cofam :). Pozapychali gównami rynek starając sie wmówić nam, że to jest cudo do wszystkiego. Tak naprawdę parametry smartów tych dobrych i tabletów odbiegają sporo od kompów. Tyczy się to też kamer w nich itd... Dlatego wracam do CD :) chyba najtaniej wyjdzie wypalić kilkadziesiąt płyt. Zastanawia mnie jeszcze blu rej z możliwością odtwarzania mp3 jak sobie poradzi, ale testowałem w sklepie na onkyo bd i ampli i nie zachwyciła mnie jakość powiem nawet, że słabo to brzmiało. Pewnie jakiś audio player z hdd by załatwił sprawę. Ja jestem 79r atarynkę męczyłem z kaseciakiem w 86 :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Podobnie jak jakość amplitunerów KD. Na pewno na wzmaku Technicsa będziesz miał lepsze stereo niż na Onkyo 616. Teraz zwabiają ludzi na bajerki ( Airplay, USB, DLNA, Radia internetowe itd), a zapomina się o najważniejszym - jakości dźwięku. Zarówno w kinie jak i w stereo. Teraz to się z ampli już robią takie kombajny multimedialne. Za parę lat, podobnie jak mój ojciec, staniemy w miejscu i nie będziemy wiedzieli " co z czym się je", bo tak technika pójdzie do przodu. Ehhh... a kiedyś się dziwiłem sterszemu że czegoś tam nie kuma:) Sam teraz pomimo młodego wieku ( jeszcze:)) się gubię. Ja ogólnie jestem trochę zacofany, czyli: filmy oglądam tylko na DVD ( w przyszłości na BD), a muzyki słucham tylko na płytach CD. Dlatego mi nowinki nie potrzebne, aczkolwiek czasami warto mieć.
 

davero79

New member
Ja staram się być na bieżąco, ale jak widzę, że się cofamy i starają nam sie po przez reklame wbić do głowy szmelc to mnie telepie. Płyta cd była szczytem muzyki (jakości) tak mi się wydaję, żeby biznes kwitł są różne udziwnienia raz w roku, żebyś zmienił. Tak naprawdę pewnie raz na dekadę coś wnoszą. Przyklad silników gier, konsole generacja raz na 8-10 lat. Ja filmy też oglądam na dvd choć bardzo mało. Po prostu nowe mnie nie interesują. TV używam do grania :). no i idzie teraz predator, więć oglądam :)

Coraz ciężej o dobrą muzykę, dobry film itd. myślę, że najlepsze lata czytaj. najlepsza muza , filmy są za nami (ilez można wymyślac - musi sie pokrywac z tym co było) . Przykład różne festiwale muzyczne gdzie w koło pokazuje sie stare przeboje. Pewnie są tez utalentowani artyści, ale liczy sie komercha albo świat sie tak spłasczyl po przez FB itp., że nie potrzeba nowych "GWIAZD" nie wiem ale to inny temat ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Coraz ciężej o dobrą muzykę, dobry film itd. myślę, że najlepsze lata czytaj. najlepsza muza , filmy są za nami (ilez można wymyślac - musi sie pokrywac z tym co było) . Przykład różne festiwale muzyczne gdzie w koło pokazuje sie stare przeboje. Pewnie są tez utalentowani artyści, ale liczy sie komercha albo świat sie tak spłasczyl po przez FB itp., że nie potrzeba nowych "GWIAZD" nie wiem ale to inny temat ;)

Zupełnie się zgadzam:) Ja nieraz coś bym nowego ściągnął, ale nie wiem co. Wszystko co mi się podoba już mam ( Europe, Bon Jovi, Scorpions, Meat Loaf, Nightwisch, Within Temptation, itd) Teraz to taki chłam leci. Możliwe że się starzejemy, bo kiedyś pamiętam mój ojciec to samo mi mówił:) Ostatnio co mi się jeszcze w miarę podobało to album Loreen "Heal". Fajny wokal i rytm.
 

davero79

New member
No ale jak Twoj ojciec jak mial 30 lat to mu sie podobala muza :), a nam juz nie. Ba słuchamy muzy którą on tez sluchal :) czyli lata 70-80-90 rock metal disco :) itp
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Dokładnie. Uważam że kiedyś ta muzyka była lepsza, ponadczasowa. Kto za 20 lat będzie pamiętał o Pink czy Rihannie? Tacy wokaliści i utwory na jeden sezon. Niezależnie od wieku wszyscy słyszeli utwory np. Europe - The Final Countdown czy Survivor - Eye Of The Tiger, a współczesne to słucha wyłącznie młodzież. Dla mnie to wszystkie brzmią podobnie. Nawet zobacz, jest tyle w TV programów muzycznych, a w ilu puszczają stare utwory z lat 80 tych, Scorpions, Bon Jovi, Aerosmith, Phil Collins itd.? Gdzie byś nie przełaczył to od pół roku w kółko mielone są te same utwory. Aż się słuchać nie chce. No i teraz super hit " Ona tańczy dla mnie":) Aż szkoda komentować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

davero79

New member
No to jest siła internetu, a co z tym gang cos tam 1mld odlsoniec. Muza rytmiczna i mega promocja mega !!! i juz caly swiat wie 1mld. Dla mnie nie do pomyslenia.
 
Do góry