To teraz pomozcie i mi :P

Snikers89

New member
Bez reklam
Witam wszystkich w tym dziale :p
Jako ze to moj pierwszy post tutaj a ogolnie jestem zielony z tematem projektorow itp prosze o mala pomoc w doborze sprzetu:p
W niedalekiej przyszlosci zamierzam nabyc jakis zestawik i prosilbym o konkretne modele a nawet linki do danych propozycji jesli ktos ma ochote.
Wiec tak:
Projektor full hd lub 4k
ekran elektroniczny rozsuwany z pod sufitem 150-200 cali
fajnie by tez bylo jakby ktos znal jakies rolety eletroniczne na okna
Wszystkie elementy musza byc poloczone i zsynchronizowane. Podejrzewam ze triggerem 12v. Osobiscie chcialbym zeby byla mozliwosc obslugi calego zestawu pilotem Harmony One.
Mozliwosc podpiecia projektora pod sufit. Wiadomo ze projektor w nocy bedzie najlepiej sie sprawdzal ale milo by bylo gdyby w dzien bylo choc znosnie;p Chodzi mi przede wszystkim o jakosc obrazu, brak migania, smuzenia, ladne kolory itp
Wszelkie inne sugestie mile widziane.
ahh i najwazniejsza rzecz budzet, na dzien dzisiejszy tak sadze 10-15k zl lub jak kto woli 2-3k w funtach brytyjskich. Bo i tak wszystko bede w Angli kupywal. Oczywiscie jesli bedzie to konieczne i argumenty beda ciekawe budzet moze wzrosnac.
Poki co jestem ciekaw czy macie jakies udane modele roznych marek.
Mam nadzieje ze nie spamuje
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

mac-ony

Well-known member
Bez reklam
Masz zacny zestaw audio , Auro . Kwota którą podałeś jest na sam projektor np JVC RS400 , coś około 16.5 k pln . Szykuj drugie tyle na rolety , ekran , kable :)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Snikers po mału i od początku:
- same rolety na okna sterowane radiowo to koszt ok 4-5tys, sam ostatnio robiłem u siebie i wszystko zależy od rodzaju i modelu silnika. Nie wiem jakie u Ciebie są ale ja np. Robiłem u siebie na silnikach Portos. Ponadto u mnie były użyte 3 silniki: 2 duże okna plus drzwi balkonowe.
- dobrej klasy ekran elektryczny tej wielkości co podałeś, do zabudowy, sterowany pilotem czy tigerem, obowiązkowo z napinaczami to koszt ponad 10 tyś. Ja na Twoim miejscu nie przekraczał bym 150". Dlatego że poprostu projektory, które będziesz chciał kupić nie wyrobią z jakością obrazu na tak dużym calarzu. Owszem możesz sobie powiększyć do takich rozmiarów obraz przy zachowaniu odpowiedniej odległości ale obraz będzie bardzo kiepskiej jakości. Każdy projektor pracuje najlepiej przy optymalnych ustawieniach tj. Przy zoomie środkowym, czyli tak dopasowujemy odległość projektora od ekranu aby zoomem za dużo nie kręcić... ;-) . Przy ekranie powiedzmy 144" to mój projektor był na 5m od ekranu na max.powiększeniu. Jeśli chciałbym zwiększyć obraz to projektor musiałby być u sąsiada za ścianą w pokoju... ;-) Mój ekran Kaube ra 130" na silniku somfy, z napinaczami do zabudowy, sterowany pilotem to koszt ok 8 tyś. Ja brałem w kasecie wiec 1tys mniej. Ponadto w podobnej cenie będą ekrany Adeo. Jeśli chciałbyś jeszcze wyższa półkę to zerknij na ekrany typu Black Diamond oraz Stuward
- odnośnie projektorów natywntch 4k to na chwilę obecną na rynku jest dostępny sony 500es grubo ponad 40 tys. Poniżej tej sumy są pseudo 4k, którymi raczej bym się nie interesował. Ostatni coś przebąkuje JVC iż wypuści pierwsze natywne projektory 4k ale cena na chwilę nie jest znana.
Pozostaje więc skupienie się na projektorach full hd: Sony vpl55/65, JVC X 500, optoma 91 ale koszt powyżej 10tys.;-) Do tego okablowanie.
Jak sam widzisz po podliczeniu tego wszystkiego to cena wychodzi 25-30 tyś.
 
Ostatnia edycja:

Snikers89

New member
Bez reklam
Troche gadalem z kumplem wczoraj w nocy takze budzet mife zwiekszyc nie ma problemu.
Co do projektor chce sie skupic na Sony lub JVC.
Bipo dzieki za duzo informacji i kilka ciekawych modeli.
Interesuje mnie takze sprawa jak to jest z projektorem jak zywotnosc ma powiedzmy 3000h. I co potem serwis ? Czy wymieniam jakas zariwke czy cos😆
Chce zeby sprzet byl jaknajmniej awaryjny. Wiec moge dac wiecej a spac spokojniej.
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
3000h jak bedziesz ogladal filmy wieczorami to przez 5- 10 lat i tak bedziesz mial spokoj. Na poczatek szal a potem projektor juz ci sie znudzi. W tygodniu jak 2 filmy obejzysz to maks.
Predzej go sprzedasz niz ci lampa padnie :)

A druga sprawa to kupisz nowy projektor a za te kilka lat bedzie pelno lamp zamiennikow.

Ja jak kupowalem swoj projektor nie pamietam juz nawet ile lat temu (moj projektor 720p, wtedy byl szal na HDready). to tez panikowalem ze zywotnosc lampy, ze nowa lampa 3000zl bedzie kosztowac a teraz za 600zl kupisz... Jeszcze nigdy nie wymienialem.
Az z ciekawosci zobacze pozniej ile ma h wyswietlone.

Bipo to chyba najwiekszy guru odbosnie projektorow.
 

Snikers89

New member
Bez reklam
Szczeze mowiac to raczej kupie uzywany lub powystawowy projektor. Widzialem modele Sony 4k za 1500f w gore z przebiegami okolo 1500h. Takze dlatego sie pytam. Chyba ze moze taniej by wyszlo kupic wielki tv. 75 cali lub wiekszy hehe
 

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Armaniga bys musial sie spytac on ma tv kineskopowy 80" :)
Slyszalem ze ten jego tv mu wode grzeje w basenie przez caly rok :)

Niedawno kiki w newsach pisal ze jakas tam firma otwiera nowe fabryki duuuzych i tanich tv wiec moze cos ciekawego bedzie na te swieta.

Zobacz sobie zdjecia z sesji filmowej Bipo, w jego temacie. Szczerze to.nawet nie jestem w stanie sobie wyobrazic by obraz moglby byc jeszcze lepszy.
 
Do góry