TLC 65C845- Xbox brak 120hz

koles2233

New member
Dzień dobry,
Podłączyłem dziś Xboxa do swojego Tv TLC 65C845. Niestety nie mogę wybrać opcji odświeżania 120hz. W opcjach widnieje tylko 4k UHD 60Hz.
Xboxa sprawdzałem na innym TV i śmiga w 120 Hz bez problemów. Więc nie jest to kwestia kabla lub samej konsoli.
Podpinałem pod HDMI 144 hz oraz 120 hz. Bez rezultatów.
Czy częstotliwość 120 Hz jest włączana automatycznie? Próbowałem z trybem gracza lecz tez jest 60,
Pozdrawiam
 

Marlo

Active member
Co ci pokazuje w ustawieniach,TV 4K szczegóły ,
rozdzielczość telewizora ?
 
Ostatnia edycja:

koles2233

New member
Już rozwiązałam problem.
Ustawienia> ustawienia wejścia> i tam kliknąłem HDMI 2.1 włącz
Pozatym to jest 120 Hz. Ktoś wie jak włączyć 144 Hz? Wydaje mi się że kabel HDMI obsługuje 4k 120 Hz max. Więc nie wiem jak to jest możliwe
 

donsalieri

Active member
Bez reklam
luck widze że jara cię krytykowanie tego tv i marki, czy nie sprzedajesz aby konkurencyjnych marek?
coś mi tu brzydko pachną te twoje zawistne wypowiedzi na temat TCL ...
 

koles2233

New member
Dokładnie taka prawda. Zależy też kto kupuje taki tv. Mam konta na różnych grupach FB itd. z tego co widzę to użytkownicy nie używają większości tych funkcji. Śmieszy mnie to 144Hz w tym przypadku tylko Pc obsłuży tą kartę. Ale co z tego jak np gier karty graficzne nie są w stanie 100 FPS przebić w 4k UHD. Po cholerę to w takim razie? Marketing chyba tylko i pisanie miliona rzeczy na kartce. Ogólnie kupiłem 65C845. I jest to mój 3 tv. Pierwszym był Philips 8818/12. Clouding był taki że pionowe pasy było widać na oglądaniu szarych scen. Dwa pasy przez matryce. Drugim był Sony 65x85L. System działał świetnie żadnych przycięć obraz też w miarę. Niestety ma tylko 32 strefy wygaszania. W nocy efekt Halo był straszny. Białe kule na ekranie. Do tego jakość dźwięku...... Teraz zaryzykowałem z tym TLC i nie żałuję. Obraz ma świetny. Optymalizacja androida pozostawia wiele do życzenia. Tak samo tryby dolby vision itd. ja je odpowiednio skalibrowalem. Wyłączyłem wszystkie wspomagacze bo niestety Tv sobie nie radził. Teraz jestem zadowolony. W tej półce cenowej myślę że nie ma nic lepszego. A TV obrazem porównywalny jest z tv droższymi o 1-2k znany h producentów.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie rozumiem tych wpisów, autor nie włączył w ustawieniach funkcji i nie ma to nic wspólnego z tv.

Akurat jeżeli chodzi o gaming na tv, w przypadku PS5 czy XSX wszystkie flagi bez najmniejszych problemów są wyświetlane.
Podobnie jest z ALLM, czy VRR. W XBX bodajże freesync premium.
Samo granie, np. na PS5 w takie pozycje jak chociażby MW3 w 120Hz, działa bdb. Zresztą w ogóle, ktoś kto ma pojęcie jakie są to różnice w tego typu pozycjach, dobrze wie o czym mowa. Szczególnie, jeżeli mowa o konkretnych wynikach, a w przypadku takiego MW funkcjonuje SBMM i nie ma zmiłuj, jeżeli wrzuca do topowych graczy.
PC gamingowego też mam i bez problemu mogę przeprowadzić każdy test.
Jeżeli chodzi o audio podobnie, passthrough z obsługą chociażby Atmosa na ampli działa bez problemu i to bez względu na wpięte żródło.
To dosyć istotne, jeżeli ktoś ma rozbudowane KD i korzysta z jedynie słusznych żródeł.
 
Do góry