TimeShift

feko

New member
Witam

Pytanie do posiadaczy LG OLED55B8PLA lub innych z podłączonymi dyskami, jak działa ta funkcja TimeShift?
Czy jest to rozwiązane tak jak w tunerach na enigmie? Oglądasz musisz wyjść pauza, lub coś opuściłeś to przewijasz do tylu?


Pozdrawiam
 

Eleonor

Member
to chyba się nazywa Live Playback ... tak to właśnie działa , pauzujesz , przewijasz do tyłu , do przodu .. sprawdzałem na C9
 

feko

New member
A jak to jest z dźwiękiem w Netflix chodzi mi o Dolby Atmos, sygnał jest wypuszczany na zewnętrzny dekoder?
 

Eleonor

Member
? na jaki zewnętrzny dekoder ?
Dolby Atmos jest na amplitunerze przez HDMI , działa
Oczywiście trzeba w Netflix wybrać ścieżkę audio w Atmosie oraz mieć amplituner który obsługuje ten rodzaj dźwięku
 

feko

New member
Mam soundbara z Atmos, Netflixa z kontem premium tv sony z 2017 model 7005 podłączone hdmi jak i optykiem i mam tylko do wyboru 5.1 wiec pytam jak LG wywiązuje się z tego. Bo u Sony nie jest to jednoznaczne.
 
Ostatnia edycja:

jawer1

New member
Mam soundbara z Atmos, Netflixa z kontem premium tv sony z 2017 model 7005 podłączone hdmi jak i optykiem i mam tylko do wyboru 5.1 wiec pytam jak LG wywiązuje się z tego. Bo u Sony nie jest to jednoznaczne.

Czy wybrałeś ścieżkę z ATMOS. Ja miałem taki problem: serial miał napisane ATMOS i się wściekałem, że nie działa. Okazało się, że pierwszy sezon miał ścieżkę z ATMOS, a trzeci już nie.

Ścieżka dźwiękowa z ATMOS jest specjalnie oznaczona (w nawiasie jest napisane ATMOS).
Mój amplituner ją rozpoznaje, soundbar też powinien.

W ustawieniach wyjść Audio na TV (mój LG C8 ) musisz mieć oczywiście AUTO nie PCM.

Po optyku nie przejdzie żaden dźwięk co ma więcej niż 6 kanałów. Więc na pewno jeżeli ATMOS czy DTS.X to tylko poprzez HDMI.

I jeszcze jedno. W NETFLIX Atmos jest przekazywany jako dodatkowa ścieżka do DD+. Żeby był obsługiwany, to soundbar musi obsługiwać też DD+.

Ewentualnie pozostaje jeszcze kabel HDMI. Powinien być kompatybilny z HDMI 2.0 (nie wiem czy nie 2.0b)
 
Ostatnia edycja:

feko

New member
Tak wszystko się zgadza, próbowałem na rożne sposoby i nie działało, Tv jest z 2017 a od roku 2018 jest to dostępne u sony, z tego co wiem miało być z którymś update ale nie doczekałem.
C8 odtwarza bez problemu

Dziękuję wszystkim
 
Do góry