The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena

lighthammer

New member
Właśnie ściągnąłem demko The Chronicles of Riddick: Assault on Dark Athena i powiem jedno: MASAKRA. Zapowiada się rewelacyjny FPP bijący na głowę inne FPP, np. tego "przygotowywanego od lat pięciu" :D.

Klimat gry jest przesadzony, (można np. ukrywać się w cieniu, przejmować zdalną kontrole nad Dronami i nimi kierować - widać to na screenach, ekran przypomina wtedy wzrok terminatora tzn. jest podzielony na czerwone bloki).

Demko jest do pobrania z Xbox Live. Polecam.

GOL: http://www.gry-online.pl/S016.asp?ID=12350

Czekam na premierę :D.

Edit:

Hunting Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=3Rcnywn5wgY
Cargo Bay Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=MyB0dOWNocw&feature=related
 
Ostatnia edycja:

lighthammer

New member
Przeszedłem demko jakieś 20 razy i nie mogę się doczekać. Mam nadzieje, że będzie hardcorowy tryb HARD, bo nie lubie przechodzić gier w 5 godzin.

Oprawa audio-wizualna jest rewelacyjna, grywalnośc masakryczna. Najbardziej podobał mi się moment wejścia "w skórę" drona, pojawia się muzyka jak ze starego, dobrego Quake 2 (kapela Sonic Mayhem) i ten wzrok terminatora :mrgreen:

Mam nadzieję, że poprawią trochę zachowania przeciwników. Wrogowie czasami zachowują się rewelacyjnie (np. kiedy znajdą ukryte ciało, odpalają latarki, rozdzielają się i zaglądają do zaciemnionych pomieszczeń), a czasem nie słyszą że zamordowałem ich kolege stojącego 3m za nimi :D
 

beamer

Banned
Nie grałem w "jedynkę" komputerowych przygód Riddicka'a. Ściągnąłem sobie demko drugiej części Ridick'a (Assault of Dark Athena) na Playstation 3, bo byłem bardzo ciekawy tak wielce chwalonego klimatu tych przygód.

Bardzo mi spodobało. Faktycznie gra ma w sobie to "coś". Grafika taka sobie (Jest OK, ciasnota korytarzy, troszkę kanciaste postacie, teksturki jak z przed 4 lat, poziom mniej więcej Doom'a 3, ale jestem już rozpieszczony przez Killzone 2, MGS4, Motorstorm, Gran Turismo 5, Uncharted, Heavenly Sword i inne tego typu perełki na PS3, dlatego marudzę). Muzyka jest rewelacyjna!!! Samo udźwiękowienie technicznie jest średnie (to nie 7.1 DTS THX jak w Killzone 2 lub Warhawk, albo LPCM 7.1 w Gran Turismo 5), ale nuta muzyczna dosłownie hipnotyzuje. Podoba mi się angielski głos Riddick'a. Świetny i klimatyczny jest patent z dronami w demku, czy też "wzrokiem" Ridick'a. Walka jest bardzo trudna i trochę prymitywna (taka strzelankowa, bez jakiegoś wyrafinowania czy bajerów z realistyczną fizyką). Można chować się w cieniu i uciekać przed snopem latarki strażników, co też ma swój urok i klimacik.

Pewnie w pełnej wersji dojdą jakieś łamigłówki, no i rozwinięta fabuła rzecz jasna.

Reasumując: JESTEM NA TAK!
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
no panowie "napalency" :grin:- do kupienia od 24 kwietnia cena 45 funtow- juz przyjmuja zapisy
 

lighthammer

New member
teksturki jak z przed 4 lat, poziom mniej więcej Doom'a 3
Na X360 chyba jest lepiej, ale nie mam porównania bo nie mogę znaleźć demka Riddicka na PSN.

Podoba mi się angielski głos Riddick'a

To głos Vin Diesel'a :D, czyli aktora który wcielił się w role Riddicka w filmach: "Pitch Black" i "The Chronicles of Riddick ". Notabene, są to jedne z lepszych filmów Sci-Fi.

Walka jest bardzo trudna i trochę prymitywna (taka strzelankowa, bez jakiegoś wyrafinowania czy bajerów z realistyczną fizyką)

Hmm, może i fizyka nie jest rewelacyjna, ale sama walka ma niewiele wspólnego ze standardową siepanką FPS (np. taką jak wcześniej przec Ciebie wspomniany Killzone2). Chowanie się w cieniu, przenoszenie ciał - to nie są standardowe "ruchy" obecne we wszystkich shooterach.
 
Ostatnia edycja:
Do góry