TH-46PY8 i TH-46PY80 - różnice

Krogulec_DP

New member
Witam serdecznie,

Od pewnego czasu noszę się z zamiarem zakupu nowego telewizora. Po lekturze forum HDTV zdecydowałem się na plazmy 46" Panasonica (42" za małe, 50" nie zmieści się już). Aby iść z duchem czasu chciałbym kupić plazmę Full HD.

Upatrzyłem sobie dwa modele:
TH-46PY8 (3800-4000 zł)
TH-46PY80 (4600+ zł)

Chciałbym prosić Was o opinie na ile faktycznie będzie odczuwalna różnica pomiędzy tymi modelami. Pierwotny budżet (3200 zł) mam już i tak mocno przekroczony ale nie chciałbym z drugiej strony oszczędzać 800 zł jeżeli są one tego naprawdę warte.

Podstawowe różnice jakie znalazłem w specyfikacjach na stronie Panasonica to:
1. Kontrast statyczny 20000:1 / 30000:1 (46PY8 / 46PY80)
2. Liczba odcieni gradacji koloru 4096 / 5120

Ponadto w 46PY8:
3. Jest mniej gniazd HDMI (nie ma też informacji czy HDMI jest w wersji 1.3 - nie wiem czy to ważne)
4. Nie ma informacji o x.v. Colour (szczerze mówiąc nie wiem za bardzo co to i czy w ogóle się tym przejmować)
5. Brak niektórych drobiazgów (np. czytnik kart SD) ale z mojego punktu widzenia raczej nieistotnych.

Bardzo proszę o sugestie. Będę szczególnie wdzięczny za opinie użytkowników jednego z dwóch ww. modeli.

Z góry dziękuję za pomoc :)
 
Ostatnia edycja:

Bartos81

Member
Bez reklam
Nigdy nie miałem osobistego porównania py8 z py80 jedynie w MM i różnicy w obrazie nie widziałem.

co do pytań to:
1. są 2 gniazda HDMI v 1.3
2. też nie wiem co to i się tym nie przejmuje :cool:
3. fakt nie ma gniazda SD ale w moim akurat przypadku byo by kompletnie niepotrzebne bo moja lustrzanka obsługuje karty CF


Pozatym jestem zadowolony i zarówno do DVD jak i Nki więcej mi nie potrzeba.
Sądze że jedynie znawcy tematu zauważą różnice w obrazie między py8 a py80 oczywiście dla normalnego użytkownika który nie ma porządnie skalibrowanego obrazu będzie to niewidoczne.
 

mss

New member
ja mam th42py80 od piątku i obraz na N-ce jest super...będę testował pozostałe 2 platformy, ale bez kanałów hd !

8 jest tańsza bo ma parę paremetrów obrazu gorszych...więc warto dołożyć różnicę aby mieć coś lepszego w domu, skoro wybiera się już na samym początku full hd a nie ready hd :hmm:
oczywiście wyboru musisz sam dokonać i zależy z jakich źródeł będziesz oglądał na nim obraz, bo aby poprawić dźwięk też trzeba by coś jeszcze dokupić do niego :eek:k:
 
Ostatnia edycja:

Krogulec_DP

New member
Dzięki za odpowiedzi.

Ja też wychodzę z założenia, że lepiej brać lepszy model ale już ten 46PY8 jest lepszy niż ten, który początkowo wybrałem ;) Chodzi mi o to żeby nie brnąć tak w nieskończoność - zawsze będzie kolejny model, który będzie jeszcze lepszy i trzeba będzie dołożyć jedynie "parę stówek" i w końcu wyląduję z Pioneerem KURO ;)

46PY8 już przekracza mój pierwotny budżet. Zastanawiam się więc czy warto "wypruwać sobie flaki", żeby wziąć 46PY80. I pod tym kątem zadawałem to pytanie. Czy faktycznie różnica w jakości samego obrazu jest jakaś olbrzyma (pomijam złącza, bajery).
 

jacekgeo

New member
Od tygodnia posiadam 46PY80 -obraz z cyfry+ rewelacyjny, zdjęcia z czytnika SD igła nawet z nosem przy monitorze. Wolałem dodać te 800 zł, żeby później nie przeżywać frustracji bo czytałem o py8 niepochlebne opinie gdzieś na necie, że jest zbyt okrojony (mniejszy kontrast, brak wejścia SD) i nie warto oszczędzać.
 

Feltam

New member
..."Od tygodnia posiadam 46PY80 -obraz z cyfry+ rewelacyjny" w związku z tym pytam:
Jacekgeo gdzie go nabyłeś i ile kosztował?
z góry thx za odpowiedź
 

mss

New member
py80 zakupiłem na agito.pl (choć aktualnie czekają na dostawę!) i po 2 dniach od zamówienia zapłaciłem kurierowi przy odbiorze...zapakowany był na palecie i dużym kartonie...ważył 50 kg.

zobaczymy jak się będzie sprawował na gwarancji i po...cena 3365 zł za całość (tv + przesyłka) nie jest wygórowana !
 
Do góry