Th-42pz81e

ronsko

New member
Witam
Interesuje się zakupem tego modelu (na pixmania 3999 zł) wg opisów posiada wszystko to co mnie interesuję czyli FULL-HD oraz tuner DVB-T zgodny z MPEG-4.

Opinie zagranicznych portali są b. dobre (wręcz znakomite):
pricerunner.de/pe/2-1090476/Fernseher-Panasonic-Viera-TH-42PZ81E-profi-test

nie jest to może bezpośrednio napisane ale za stroną:
panasonic.fr/html/fr_FR/711976/index.html#anker_711979

telewizor jest zgodny z TNT HD czyli francuskiej telewizji naziemnej używającej standardu MPEG-4 (H.264/MPEG-4 AVC) :
en.wikipedia.org/wiki/T%C3%A9l%C3%A9vision_Num%C3%A9rique_Terrestre


I tu pytania:
Czy ktoś miał kontakt z tym TV?
Czy jego tuner DVB-T będzie u nas działał poprawnie (niby wg tego tak:
emitel.pl/forum-dyskusyjne/naziemna-telewizja-cyfrowa-dvb-t-2013-dekodery-zagadnienia-zwiazane-z-odbiorem/404726402/conversation_view?b_start:int=30&-C=
)?

Czy jak zakupie go w pixmanii to Panasonic Polska w razie awarii uzna mi gwarancje ?

PS. sorry za spam, ale linki musiałem wkleić
 

kukuku2

New member
Na temat gwarancji to było, nie jest to model na rynek Polski więc jak nawali to naprawią i to za darmo ale jeżeli będą musieli ściągnąć jakąś część to koszty transportu pokryjesz TY.
 

ronsko

New member
Dostałem od Panasonic Polska następującą odpowiedź na parę pytań dotyczących tego modelu:
"Uprzejmie informujemy, że telewizor TH-42PZ81E nie jest nam znany."

Czy ktoś wie kogo personalnie w tej firmie można "pociągnąć za język" co do tego TV ?
 

ronsko

New member
Witam

Po przewertowaniu wielu zagranicznych forów (Irlandia, włochy, Finlandii, Francja) stwierdzam że wyżej wymieniony TV ma tuner DVB-T zgodny z MPEG-4.
Można to samemu sprawdzić, wystarczy ściągnąć instrukcję obsługi danego modelu:

panasonic.co.uk/html/en_GB/220239/index.html#anker_220239

i spojrzeć na sekcję:
How to use Menu Functions->Setup->Tunnig Menu
jeśli w niej występuję opcja: Add DVB HD Services
to tuner obsługuje MPEG-4.
Dodatkowo od 01.12.2008 we Francji wszystkie TV muszę być wyposażone w tuner cyfrowy DVB (naziemna telewizja cyfrowa TNT).
Jej wariant TNT HD nadaje w MPEG-4 więc każdy telewizor z zaznaczoną tą opcją ma tuner obsługujący MPEG-4.
Oczywiście trudno stwierdzić czy np. dany producent nie "obetnie" TV na pozostałe rynki z tego dobrodziejstwa. Choć wydaje mi się iż w przypadku Panasonic tak nie jest bo są np. na irlandzkich forach opisy iż tenże TV odbiera ich naziemną telewizję cyfrową (nadawana w MPEG-4) pomimo że Panasonic na Irlandię zapierał się że jest to nie możliwe. Podobnie we Włoszech gdzie lokalny oddział Panasonic po długiej korespondencji z jakimś maniakiem przyznał się do tej funkcji w tym modelu.

pozdrawiam

PS. jeszcze jedno potwierdzenie:
panasonic.es/html/es_ES/1805370/index.html
 
Ostatnia edycja:

ronsko

New member
Witam

Po tygodniu dotarł wreszcie, zamawiałem w redcoon.pl, co ciekawe jest tańszy od modelu PZ80E :).
Co do sklepu to najwyższe pozytywy, dobry kontakt, dobre opakowanie,karta gwarancyjna, faktura, wysyłka UPS,TV oblepiony foliami, wszystko ok.
Co ciekawe na części oznaczeń TV jest symbol PZ81FV a na niektórych PZ81E, wg mnie jest to ten sam model tylko ma jakieś inne oznaczenie na Europę a inne na Francję (FV ?).
Sam TV b. dobry, oczywiście tuner DVB-T jest z MPEG-4 (super jakość TVP HD). Ogólnie jakość DVB-T jest trochę lepsza od np. tej z tunera Dreambox 500s po złaczu scart.
Ma jeden "dziwny" pixel, mianowicie na białym tle "wariuje" czyli mieni się kolorami (czerwony, biały, żółty) im ciemniejsze tło tym słabiej jest to widoczne a na całkiem ciemnym wyłacza sie zupełnie więc nie jest to wielka wada.
W razie jakiś pytań co do tego modelu służę pomocą.
 

ronsko

New member
Wg instrukcji 385W, realnie nie mam niestety możliwości zmierzyć.

Instrukcja:
panasonic.co.uk/html/en_GB/220239/index.html#anker_220239
 
Do góry