TH-42PX60B problem z dzwiekiem na analogu

Taurus

New member
Kupilem ta plazme w anglii i wszystko jest ok poza dzwiekiem na wejsciu analogowym. Slychac straszne szumy. Czy wie ktos jak to rozwiazac?
 

janwojx

New member
A w instrukcji nie jest napisane, jak można wybrać kraj przy PIERWSZYM włączeniu? Nie sądzę, że to wersja telewizora tylko na rynek 5.5MHz.
 

Taurus

New member
janwojx napisał:
A w instrukcji nie jest napisane, jak można wybrać kraj przy PIERWSZYM włączeniu? Nie sądzę, że to wersja telewizora tylko na rynek 5.5MHz.

Niestety nic nie ma. W menu serwisowym tez nie ma zmiany tej opcji. normalnie horror. :hmm:
 

janwojx

New member
W menu serwisowym tego nie ma. Musisz przywrócić ustawienia fabryczne (o ile pamiętam tak jak menu serwisowe, tylko 3x"i") wtedy, przy pierwszym uruchomieniu, powinien pozwolić Ci wybrać kraj.
 

Taurus

New member
janwojx napisał:
W menu serwisowym tego nie ma. Musisz przywrócić ustawienia fabryczne (o ile pamiętam tak jak menu serwisowe, tylko 3x"i") wtedy, przy pierwszym uruchomieniu, powinien pozwolić Ci wybrać kraj.

Dalej nic. resetuje sie. od nowa szuka kanalow. kaze wprowadzic kod pin ale nie pyta sie o kraj :( czytalem cos o foni kablowej i modulatorach. Moze to ostatnia deska ratunku? Tylko jak dla mnie to dziwne jest to, ze przez tuner multimedii c+ chodzi dobrze. a przez gniazdo antenowe juz nie. Byl dzisiaj gosc z serwisu i u niego na urzadzeniu wszystko dobrze bylo z sygnalem.
 

janwojx

New member
W Polsce obowiązuje sytem fonii 6.5MHz, twój odbiornik akceptuje tylko 5.5MHz, nic nie poradzisz, nie bedziesz odbierał fonii przez gniazdko antenowe. Tuner Multimedii podłączasz przez inne wejście niż gniazdo antenowe.
 

Taurus

New member
janwojx napisał:
W Polsce obowiązuje sytem fonii 6.5MHz, twój odbiornik akceptuje tylko 5.5MHz, nic nie poradzisz, nie bedziesz odbierał fonii przez gniazdko antenowe. Tuner Multimedii podłączasz przez inne wejście niż gniazdo antenowe.

hmm tylko, ze przez tuner odbieram trzy canaly c+, a reszta leci analogowo. czy wiesz cos moze o modulatorach, ktore mogla mi pomoc? jezeli nie to i tak wielkie dzieki za pomoc. Pozdrawiam.
 

Taurus

New member
janwojx napisał:
Zaraz zaraz, opisz mi Twoje połączenia, bo zaczynam się gubić.

Tuner z multimedi mam podlaczony pod av i odbieram z niego tylko programy cyfrowe ktore wykupilem. czyli w moim przypadku jest to C+. zeby ogladac reszte czyli telewizja jak oni to nazywaja analogowa musze przelaczyc sobie na wejscie antenowe. Tam sa pozostale programy i niestety on odbieraja ze strasznymi szumami na foni.
 

Pawel70

New member
Jeśli posiadasz stary magnetowid możesz przez niego odbierac analogowe kanaly podłaczając go podobnie jak tuner multimedii pod kolejne gniazdo A/V.
 

Taurus

New member
Pawel70 napisał:
Jeśli posiadasz stary magnetowid możesz przez niego odbierac analogowe kanaly podłaczając go podobnie jak tuner multimedii pod kolejne gniazdo A/V.

nie posiadam ale jutro pozycze i dam znac. jeszcze raz wielkie dzieki.
 

janwojx

New member
To jedyna metoda. Telewizor sam z siebie nie odbierze polskiej fonii. Na dodatek ma tylko kanały UHF. Więc podłącz magnetowid i kanały analogowe odbieraj przez niego.
 

jacecek

New member
Mam co prawda model PV80 ale wydaje mi się, że seria PX60 nie jest aż tak "inna".
Czy masz możliwość wejścia w MENU -> USTAWIENIA -> STROJENIE-MENU -> Strojenie ręczne -> System dźwięku -> . W moim TV mogę "ręcznie" wybrać (nie wiem co prawda co - ale mam 4 możliwości i na niektórych szumi a na innych nie) system fonii dla każdego programu indywidualnie - może i u Ciebie jest taka opcja ?
 

Taurus

New member
jacecek napisał:
Mam co prawda model PV80 ale wydaje mi się, że seria PX60 nie jest aż tak "inna".
Czy masz możliwość wejścia w MENU -> USTAWIENIA -> STROJENIE-MENU -> Strojenie ręczne -> System dźwięku -> . W moim TV mogę "ręcznie" wybrać (nie wiem co prawda co - ale mam 4 możliwości i na niektórych szumi a na innych nie) system fonii dla każdego programu indywidualnie - może i u Ciebie jest taka opcja ?

niestety nie mam ostatniej opcji czyli "system dzwieku" :(:(:(
 
Do góry