[TH 42PV8] Montaż na ścianie

homie

New member
Witam,

Mam pytanie odnośnie montażu tej plazmy na ścianie. Mianowicie na jakiej wysokości powinno się go umieszczać dla najwygodniejszego oglądania? Ew. jakieś polecane uchwyty?

Dzięki z góry.
 

CuoreRosso

New member
U mnie 50pv8 wisi na wieszaku tech+link. Staraj się wypozycjonować swoją plazmę by wisiała osiowo w stosunku do poziomu twojego wzroku (wówczas gdy pupa już jest zatopiona w wygodnej sofie lub fotelu).
U mnie jest trochę wyżej i nie ukrywam, że nie jest idealnie. Ale nie można mieć wszystkiego...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Poleciłbym przeszukanie forum, bo o wysokości wieszania plazmy itp, to były całe wywody pisane i jest sporo tam informacji zawartych, wystarczy użyć opcji "szukaj" ;)
 

Nana

New member
No tak użyj opcji szukaj :rolleyes: siedzę już dobre pół godzinki a wyszukiwarka wyszukuje wszystko tylko nie to co ja chcę. Do poniedziałku mam zdecydować jak ma wyglądać kącik telewizyjny :D i myślałam , że znajdę jakieś przykładowe zdjęcia a tu tylko ten post .
 

xideen

New member
Taa opcja szukaj przydaje się bardzo szczególnie przy przeglądaniu czterystu stronnicowych postów w celu znalezienia jednej informacji :grin: w dodatku często dyskusja zbacza w zupełnie inną stronę wtedy jest fajnie. Wyjątkowo lubię z niej korzystać właśnie przeszukując fora internetowe :cool:
Natomiast pytając googla (to akurat lubię bez ironi ;)) trafiłem na taki opis: "Aby oglądanie telewizji z czasem nie przyprawiało o ból głowy, szyi lub pleców należy odbiornik wieszać ewentualnie stawiać na wysokości (100 - 110 cm) od dolnej krawędzi telewizora do podłogi."
Linku nie umieszczę bo nie mogę ale jak wpiszesz w google hasło "optymalna wysokość telewizora" to będzie pierwszy link.
 
Ostatnia edycja:

Sansei6

Member
Bez reklam
Ja bym dodał, że wszystko zależy od pozycji z jakiej oglądasz, jak to niektórzy mówią punktu siedzenia ;)
Przypomnę, wg zasad ergonomi itp, najlepiej by środek obrazu, znajdował się nieco po niżej lini wzroku, tak by nieco z góry patrzeć na środek ekranu, mówi się by było to pod kątem około 3 stopni.
 
Do góry