Teufel Columa 300 Mk2 Set M???

LukiScrybook

New member
Cześć!

To tylko wstęp, można pominąć;]
Od jakiegoś czasu przyglądam się tematowi kina domowego. Amplituner to będzie zapewne coś takiego jak DENON AVC-S660H. Niestety jest straszna posucha na rynku od jakiegoś czasu, a to wydało mi dość sensownym wyborem. Tu jeszcze się będę zastanawiał.

Inna sprawa to głośniki. Wpadł mi w oko ten zestaw Teufel Columa 300 Mk2 Set M. Już miałem zamawiać, ale kumpel (który swoją drogą nie ma pojęcia o temacie) powiedział, że to chińskie głośniki z marketu. Nie żebym się przejmował, ale zasiał mi ziarno niepewności i chciałbym podpytać Was, osoby o na pewno większej wiedzy i doświadczeniu.


Sam Teufel wyskakuje z lodówki zamiast piwa. Ich reklamy są wszędzie! Zapewne chcieli wbić się w segment, kiedy pojawiły się braki towarów z Azji. To już mnie mniej napawa optymizmem. Recenzje ich sprzętu są tak dobre, żeby wyglądają na sponsorowane. Ja rozumiem, że to może być dobry sprzęt jakościowo, ale recenzenci porównują to ze sprzętem 3 razy droższym. Na tym forum też wielu użytkowników polecało, ale moja paranoja się tylko pogłębiła;]


Do rzeczy. Buduję sobie kino domowe raczej ze średniej półki. Nie chciałbym wydać więcej niż 2-3 k na same głośniki. Zestaw za 30 k też mam w planach, ale to zostawię sobie na kryzys wieku średniego. No za te 2,5 k wpadł mi w oko ten wspomniany Teufel Columa 300 Mk2 Set M. Co mi się podoba?
  • design
  • wykonanie
  • cienkie kolumny do 18 cm, bo tylko to wchodzi w grę (ewentualnie coś małego na stojakach)
  • bezprzewodowy sub w trybie downfire
  • cena
  • muszą pasować mi do wystroju wnętrza, to ma być w salonie

Ten sprzęt spełnia wszystkie moje wymagania, ma świetnie opinie i recenzje, ale nie wiem ile w tym marketingu a ile prawdy. Nie ma niestety możliwości odsłuchu (tak, wiem, że Tefela można oddać), ale i tak wolałbym nie ryzykować. A może coś podobne?
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Teufel nie jest aż taką złą firmą ,to że produkują lodówki nie powinno być czynnikiem zniechęcającym ,Dobrym przykładem jest Philips który produkował niemal wszystko - począwszy od muzyki a skończywszy na przemyśle zbrojeniowym ,najważniejszy w tym wszystkim jest dźwięk jeżeli jest dobry to warto pokusić się o taki sprzęt, warto też łamać pewne powszechne schematy myślowe dotyczące wyboru .Fajnie gdybyś go mógł sobie odsłuchać przed zakupem nie dlatego że recenzje mogą być naciągane tylko dlatego że akurat może nie trafić w Twój gust .W przypadku sprzętu preferencje wyboru są różne - jedni utożsamiają jakość z basem ,czyli im więcej basu tym lepszy sprzęt a inni znowu z górą która musi "cykać" żeby słuchanie miało jakiś sens
 

LukiScrybook

New member
Niestety nie mam możliwości odsłuchu niczego. Nie mam też preferencji, a moje plebejskie uszy nie znają się na rzeczy. Jeśli chodzi o wymagania co do brzmienia. Nie lubię przesadnego bassu. Od kina domowego wymagam właściwie tylko wyraźnych dialogów i braku dudnienia.

Jak oglądam film/gram w grę bez słuchawek to dźwięk zlewa się w jedną ścianę. Przy scenach akcji słychać tylko nieprzyjemne trzaski i jest za głośno, w scenach mówionych jest za cicho. Siedzę jak na szpilkach z pilotem w łapie i tylko ściszam i zgłośniłam w zależności od sceny. Wolałbym się skupić na filmie i ot całe moja wymagania:)

Jak taki Tefel sprawdzi się w porównaniu z Quadral aluma 2200? Te słyszałem i były zadowalające.
 

LukiScrybook

New member
Bo w pakiecie ampli plus kolumny masz lepsze ceny - stąd moje pytanie.
A kiedy planujesz zakup ?
Tak, ale zazwyczaj jest tak, że w komplecie jest albo stary amplituner, albo kiepskie głośniki. Nie widziałem sensownego zestawu niestety. W zasadzie chyba jednak zdecyduję się na Tefela. Miałem okazję posłuchać i jest naprawdę dobrze.

Co do amplitunera i zakupu. Tutaj nie mam konkretnego modelu. Na zakupy też mogę poczekać jeśli to będzie sensowniejsze i na przykład za 6 miesięcy wyjdzie coś ciekawego/ceny będą rozsądniejsze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Starych ampli to obecnie nie ma i nie będzie, są nowe ale właśnie w pakietach.
Tak to nie działa. Ceny audio idą do góra z dnia na dzień jak tylko ogłaszają podwyżkę euro czy dolara.
Dziś waluty osiągają najwyższe cyny w historii. , więc zamiast oczekiwanych obniżek - przy audio możesz liczyć tylko na podwyżki.
I to bez granicy wysokości.
Napisz ile kasy masz na całość - będzie znacznie lepiej dla kieszeni.
 

LukiScrybook

New member
Starych ampli to obecnie nie ma i nie będzie, są nowe ale właśnie w pakietach.
Tak to nie działa. Ceny audio idą do góra z dnia na dzień jak tylko ogłaszają podwyżkę euro czy dolara.
Dziś waluty osiągają najwyższe cyny w historii. , więc zamiast oczekiwanych obniżek - przy audio możesz liczyć tylko na podwyżki.
I to bez granicy wysokości.
Napisz ile kasy masz na całość - będzie znacznie lepiej dla kieszeni.
Tak, niestety wiem. Obserwuję też rynek.

Jaki budżet? Wiadomo, jak najmniejszy. Celowałem w apmlituner do 2000-2500 zł, ale chyba mogę pomarzyć.
 
Do góry