Telewizor za 8 - 9 tys.

Amimitl

New member
Szanowni Państwo,

Szukam telewizora i kina domowego do nowego mieszkania. Lokal jest jeszcze przed wykończeniem, niemniej chciałbym już w tym momencie zorientować się co tak naprawdę warto kupić. Z góry zastrzegam, że jestem zupełnym laikiem i nie mam żadnego rozeznania w temacie.
Telewizor będzie umieszczony w pokoju z aneksem kuchennym o kształcie zbliżonym do kwadratu, o wymiarach 5,5 m na 5,7 m. Patrząc z perspektywy oglądającego – z prawej strony, zaś z perspektywy umieszczenia telewizora – z lewej, znajdują się okna, przez które promienie słoneczne padają w godzinach rannych i przedpołudniowych. Odbiornik będzie wykorzystywany przede wszystkim do oglądania meczów piłkarskich, względnie innych wydarzeń sportowych, głównie siatkówki, koszykówki i tenisa, a ponadto filmów odtwarzanych z różnych nośników. Najprawdopodobniej obraz będzie pobierany z kablówki, względnie w grę wchodzi dekoder jednego z operatorów telewizji satelitarnej.
W grę wchodzi odbiornik 60 – 65 cali. Na cały sprzęt zamierzam przeznaczyć łącznie ok. 15 tys. złotych, więc na telewizor ok. 8 – 9 tys; przynajmniej tak oceniam proporcje, niemniej proszę mnie wyprowadzić z błędu, jeśli w takim tkwię.
Generalnie moje zapytanie dotyczyłoby całego sprzętu, ale z racji rozdzielenia forum, by go nie zaśmiecać, byłbym wdzięczny o sugestie dotyczące telewizora oraz parametrów, na które zwracać uwagę.
Nie wiem również czy to właściwe miejsce, ale chciałbym zapytać o ewentualne sklepy w Łodzi, gdzie mógłbym uzyskać najbardziej fachową pomoc. Jeżeli jednak to pytanie winno się znaleźć w innym miejscu forum, to proszę na nie nie odpowiadać.
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
 
Do góry