Telewizor . Tylko jaki ? vol2

unoproblemo1

New member
Witam Kiedyś już pisałem w sprawie telewizora ale teraz zmieniłem trochę preferencje i chciałbym ponownie się was poradzić. Nie wiem co dla mnie lepsze czy plazma czy LCD dlatego pisze w obu działach. Większość tekstu nie zmieniłem ale kilka rzeczy uległo poprawkom. W skrócie zrezygnowałem z bajerów na rzecz najlepszej możliwej jakości na drodze Komputer -> TV.

Od razu zaznaczę że jeśli chodzi o telewizory jestem kompletnym laikiem. Przeglądnąłem dosyć sporo tematów na forum pomagających przy wyborze telewizora i mimo że niektóre pokrywały się z moimi preferencjami postanowiłem założyć nowy temat aby uzyskać od was nazwę modelu idealnego dla mnie.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
Pomieszczenie to pokój z tzw. andresolą. Wliczając andresolową wnękę ma 12m2 bez niej około 10/11m2.

2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?
Moją wizją jest ustawić telewizor naprzeciwko łożka które znajduje się na andresoli ale również mieć możliwość na obrotowym uchwycie oglądać na dole. Odległość z andresoli 2m od tv. Z "parteru" około 4/5m.

3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?
W łóżku 1-2. Na dole 1-4.

4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?
Jeśli wszystko by wypaliło to siedzielibyśmy i na wprost i czasami również wylegując się w fotelu z dołu patrząc się w górę (trochę jak w pubie czy barze)

5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?
Wisieć

6.Jak słońce świeci w pokoju ?
Słońce prawie nigdy nie gości w moim pokoju bo gdy wpada to zasłaniam po prostu rolety, mimo wszystko telewizor byłby w najciemniejszym miejscu w pokoju.

7.Jaki masz obecnie telewizor ?
Obecnie mam w pokoju bardzo stary kineskopowy telewizor JVC 21" któremu po 20-letniej służbie należy się trochę odpoczynku. Chłopak w swoim czasie był rasowym telewizorem a do dzisiaj mnie nie zawodzi.

8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
HD, Ogólna bardzo dobra jakość obrazu, przydałoby się jakieś USB i przede wszystkim zależy mi na tym żeby przekaz obrazu z kabla HDMI z komputera był możliwie jak najlepszy jeśli to ma jakiś wpływ.

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?
Zaraz po zakupie zamawiam nc+ z tym 500gb dekoderem z możliwością nagrywania.

10.Jakie urządzenia ?
PC - często żeby nie powiedzieć głównie, czasem konsola

11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?
około 4-5 godzin w weekend mniej.

12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?
Jak już mówiłem średnio się znam na telewizorach ale jeśli jakiegoś technicznego znaczenia wybór którejś matrycy nie ma to jest mi to obojętne.

13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?
Filmy,seriale w najwyższej jakości, telewizji za bardzo nie oglądam ale ważna jest dla mnie doskonała jakość oglądania sportu głównie piłki nożnej.

14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?
Żadne bajery nie będą mi potrzebne jeśli tylko będzie idealna jakość przekazu obrazu z komputera na TV

15.Czy zamierzasz grać w gry ?
Zamierzam grać sporo na TV i ogólnie większość czasu pracy to bedzie przekaz HDMI z komputera.

16.Preferencje co do marki ?
Z racji że nie znam się na markach TV jest to mi obojętne, chociaż dodam że philips jako firma wiele razy mnie zawiódł.

17.Preferencje co do wielkości ?
Preferencje co do wielkości ograniczają się tylko przez cenę i szerokość ściany która ma 124cm. Mam nadzieję że wybierzecie najbardziej odpowiednią wielkość przy takich warunkach jakie podałem.

18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
Nawet najmniejsza skaza której po prostu nie da się wyczyścić. Sceny w których jest tak ciemno że nic nie widzę :p

19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?
Proporcje dzień 40% wieczór 60%

20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?
max 2400 zł Jakby coś mnie zachwyciło to zawsze można się zdecydować na wyłożenie kilka stówek więcej.

21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?
3D Kompletnie mnie nie rajcuje. W żadnym wypadku nie potrzebuje tego "dodatku".

Liczę na ponowną pomoc i pozdrawiam.
 
Do góry