Telewizor samsunga 32 cale - seria H czy F?

D3molK4

New member
Witam, jestem w trakcie poszukiwania telewizora 32. Jeśli chodzi o główne wymagania to najważniejsze wbudowane WiFi oraz w pełni funkcjonalne Smart TV. Telewizor będzie głównie służył do oglądania sportu oraz filmów akcji. Nie myślę o większym np. 40 calowym telewizorze, będzie za duży (tak mi się wydaje...).


Zainteresowały mnie telewizory z najnowszej serii H - Samsung UE32H5500 oraz Samsung UE32H6400. Co sądzicie o tych modelach czy warto dopłacać do H6400 - nie jestem pewien ale chyba ma matrycę natywną 100 Hz - mógłby ktoś potwierdzić?



Czy może w przypadku 32 cali nie warto kupować Samsunga z nowej serii tylko wybrać zeszłoroczną serię F?


Jakie inne modele ewentualnie byście polecili - wiem, że to temat samsunga ale może być inny producent jbc?


Z góry dzieki wszystkim za cenne rady i opinie, bo być może nie zwracam przy wyborze na jakiś bardzo ważny fakt :)
 

tdx

New member
Bez reklam
tak H6400 jest jednym z niewielu modeli 100Hz w 32" F też F6400 jest całkiem ok. Tylko dziś ta wielkość jest naprawdę znikoma...

Jaka odległość do TV będziesz miał?
 

Koqs77

New member
Witam, jestem w trakcie poszukiwania telewizora 32. Jeśli chodzi o główne wymagania to najważniejsze wbudowane WiFi oraz w pełni funkcjonalne Smart TV. Telewizor będzie głównie służył do oglądania sportu oraz filmów akcji. Nie myślę o większym np. 40 calowym telewizorze, będzie za duży (tak mi się wydaje...).


Zainteresowały mnie telewizory z najnowszej serii H - Samsung UE32H5500 oraz Samsung UE32H6400. Co sądzicie o tych modelach czy warto dopłacać do H6400 - nie jestem pewien ale chyba ma matrycę natywną 100 Hz - mógłby ktoś potwierdzić?



Czy może w przypadku 32 cali nie warto kupować Samsunga z nowej serii tylko wybrać zeszłoroczną serię F?


Jakie inne modele ewentualnie byście polecili - wiem, że to temat samsunga ale może być inny producent jbc?


Z góry dzieki wszystkim za cenne rady i opinie, bo być może nie zwracam przy wyborze na jakiś bardzo ważny fakt :)

40" będzie za duży ? tylko tak ci się wydaje . Bież 40" i serie H .
Wspomniałeś o smart tv - seri H warto chociażby dla drugiego pilota "multimedialnego" + cztery rdzenie do obsługi smart zamiast dwóch jak w serii F.

Z jakiej odległości oglądasz tv?
 

D3molK4

New member
W tym momencie będę miał jakieś 2 m jednak jestem na tak zwanym przejściowym mieszkaniu (kawalerka) później ten telewizor ma iść do sypialni na ściane. Tam odległość wydaje mi się, że będzie koło 3 m.
 

matrixabc

Member
Jak dla mnie przy 3m to 46-cale chyba za duży. W zupełności wystarczy 40 bądź nawet tak jak w tytule 32 cale. Sam mam u siebie 40 calowy i oglądam z odległości ok 4-4,5 metra i jest git.
 

Kieziu

Banned
Bierz minimum 40 cali. Sam mam starszy model LCD B653 Samsung i ogladam go z 2,5 metra. Jak bede wymieniał to na minimum 46 cali.
 

firekage

New member
Bez reklam
Jak dla mnie przy 3m to 46-cale chyba za duży. W zupełności wystarczy 40 bądź nawet tak jak w tytule 32 cale. Sam mam u siebie 40 calowy i oglądam z odległości ok 4-4,5 metra i jest git.
Tymczasem ja oglądam z podobnej odległości, mam 40 i wiem, że to za mało. Na początku było ok, jednak maksyma "cali nigdy za wiele", sprawdza się. Teraz minimum optymalne to 46-47 lub 50 (graniczna wielkość, większy nie wejdzie).
 

matrixabc

Member
40 cali mam dopiero od niedawna więc dlatego może teraz jest ok. Za kilka lat zobaczymy jak to będzie, natomiast podejrzewam że właśnie za tych kilka lat mogę mieć problem z oczami jak będę oglądał 55 cali z odległości 1,5 metra :)
 

D3molK4

New member
Dziś byłem się przyjrzeć obu rozmiarom 32 i 40 cali i rzeczywiście macie racje, że nie ma sensu kupować mniejszego - także ta kwestia została wyjaśniona - dzięki wielkie wszystkim za rade w tej kwestii!

Ale w tym momencie pojawiły mi się kolejne pytania jak oglądałem TV to miałem akurat okazje przyjrzeć się czerni i mam wrażenie, że to bardziej granat przypominało - czy to normalne w tej serii czy tylko kwestia złych ustawień w sklepie.

Jeszcze krótkie pytania mam:
1) ue40h6400awxxh to jest to samo co ue40h6400 ?
2) na naklejce z tyłu TV była informacja Version No: 01 - po tym oznaczeniu kto robił matrycę do tego TV?
3) w podobnej cenie był również TV (zeszłoroczny) ue40f6650 - czy warto się nad nim zastanowić?

Z góry jeszcze raz dzięki wszystkim za rady!
 

D3molK4

New member
Dziękuje wszystkim za pomoc! Decyzja zapadła i jeżeli nie pojawią się niespodziewane wydatki to za dwa tygodnie będzie zakup ue40h6400 - jak zakup dojdzie do skutku to podzielę się wrażeniami. Jeszcze raz dzięki!
 
Do góry