Telewizor Philips 40" LED 40PFL5605H czy Telewizor Panasonic 42" Viera TX-P42S30E

jarek_tel

New member
Telewizor Philips 40" LED 40PFL5605H czy Telewizor Panasonic 42" Viera TX-P42S30E

Który telewizor ma lepszą jakość obrazu (kolor i ostrość)

Interesuje mnie też model Telewizor LG 42" LED 42LW4500 3D ale nie wiem czy warto dopłacać do niego...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez ?
wolisz obraz ostry czy łagodny ?
matryca błyszcząca czy matowa?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ?
czy ważne jest wifi ?
czy będziesz korzystać z widgetów ?
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora?
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ?
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ?
ma mieć 3D ?
ma mieć slot na karty SD ?
ma mieć tuner DVB-S ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

jarek_tel

New member
Dane...

Oto warunki:

-odległość od ekranu 3,5 - 4 m
-nie jest to ani nasłoneczniony pokój ani taki "ciemny" coś po środku (jakby co to są rolety)
- 4x5 m (wielkość pokoju)
-philips CRT 21 cali (jaki telewizor obecnie posiadam)
-filmy,ogólne a dzieci bajki niekiedy przyrodnicze
-więcej oglądam w dzień
-wieczorem oglądam bez światła
-wole obraz ostry
-jeśli chodzi o matryce to obojętnie
- chce telewizor który ma najmniej - 40 cali najwięcej - 42 cali
-mam Philipsa, to dlatego lubię te markę. Kolega powiedział mi, że jak plazma to tylko Panasonic (lub Pioner czy coś takiego)
-nie lubię gdy jakość kanałów SD na nowszych telewizorach jest słaba
-urządzenia, które będą podłączone to dekoder SD Cyfrowego Polsatu w tym roku jeszcze dekoder HD Cyfr. Polsatu. i kino domowe z DVD
-80 & telewizji
-siedzę częściej z kątów bocznych, wieczorem tylko na przeciw TV (bo jest łóżko naprzeciw TV)
-nie będę korzystać z gadżetów internetowych ani z samego internetu
-USB nie musi mieć czytanie znaków polskich ponieważ nie posiadam i nie chcę posiadać filmów z napisami
-jeśli chodzi o 3D fajnie jak by było, ale niestety Cyfr. Polsat nie posiada kanałów 3D z czego nie wiem kiedy będą i nie wiem czy się opłaca kupować TV 3D. Ale interesuje mnie konwersja 2D --> 3D czy efekt jest warty dopłacenia pieniędzy ?
-wszystko jedno czy będzie slot na karty pamięci czy nie :-D
-nie musi mieć tuner DVB-S
-SCART (wystarczy jedno, bo dekoder ma 2 wejścia SCART, HDMI i jeszcze takie które można podłączyć kino domowe (nie znam nazw tych łącz)
-sygnał mam z Cyfr. Polsatu, na razie nie posiadam kanałów SD ale będę miał kanały HD
-TV ma stać
-najwięcej to 2500 ale nie wiem czy warto dopłacać to 3D...tak jak wspomniałem wcześniej
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli ma mieć najwięcej 42" to Toshiba 42 SL 738, Panasonic 42 S30, JVC 42 R90 , Toshiba 42 RL 833, Sharp 40 LE 510
 

jarek_tel

New member
Jednak 3D

Widziałem ostatnio w sklepie LG LW 4500... niestety nie mieli na zbyciu okularów żeby zobaczyć jak to ogólnie wygląda (ta konwersja 2D --> 3D) muszę tylko wiedzieć czy warto kupić ten TV
Może ktoś z Was widział jak wygląda taki obraz po prze konwertowaniu sygnału SD jak i HD ???
Jestem teraz najbardziej zdecydowany na Lg - 3D to przyszłość. Myślę, że rok szybko zleci bo pewnie w 2012 uruchomią jakiś kanał 3D np. na Euro 2012 :-D
 
Ostatnia edycja:
Do góry