Telewizor mono - przesłania dźwięku Pro Logic II

ArturNOW

New member
Witam!

Mam taki problem, który chce jakoś rozwiązać. Mam obecnie telewizor 21" CRT mono. Łącze go kablem SCART z konsolą GameCube. I teraz chciałbym poprowadzić dźwięk do zewnętrznego dekodera z systemem Pro Logic II. Jedyny sposób jaki przychodzi mi do głowy to przez złącze słuchawkowe, bo żadnych wyjść RCA tu nie uświadczymy. Problem to taki, że wydaje mi się, że jeżeli telewizor działa tylko z dźwiękiem mono, to jeden z kanałów przesyłany za pomocą SCART po prostu nie jest podłączony i przez wyjście słuchawkowe dostane niepełny sygnał i co za tym idzie, dekoder nic mi z tego nie wyczaruje. Chyba że się myle... i telewizor DAEWOO dtm-21u7k.

Drugi sposób to jakiś rozgałęznik, który będzie miał wyjścia audio... ale zastanawiam się czy nie strace wtedy jakości obrazu, a po to mam ten kabel SCART(RGB). W ostateczności pozostaje podłączenie konsoli przez kabel composite gdzie sygnał audio mam puszczony osobnymi kablami RCA, ale jakoś obrazu na tym kablu jest nieporównywalnie gorsza. Jakieś sugestie? :)
 

PIKeR

New member
Ja w GameCubie mam firmowy kabel z trzema chinczami. Dwa do dekodera, jeden do telewizora przejściówką chinch -> scart i jedziesz z koksem. Kabel taki kosztuje ~15zł.

Pozdrawiam!
 
Ostatnia edycja:
Do góry