Telewizor miniLED z matrycą IPS i Android TV

ChibiGohan

New member
Witam, chciałbym rodzicom wymienić telewizor, bo obecnie mają Samsunga UE50J6200 i gdyby nie fakt, że Anynet+ kiepsko działa z belką Yamahy (według serwisu yamahy CEC od Samsunga kiepsko działa z belkami Yamahy i oni nie są w stanie nic z tym zrobić.... Czasami się rozłącza, czasami działa, czasami się nie włącza razem z tv, cuda na kiju.) to nawet nie byłoby potrzeby wymieniać telewizora - no bo w sumie działa :) Jest on już troche leciwy więc może przy okazji czas najwyższy na coś nowszego.
Myślałem o jakims miniLED z matrycą IPS (ojciec okupuje telewizor i w 80% to sport, więc matryca IPS imho sprawdzi się lepiej) i Android TV. Android TV jest mi potrzebny, żeby móc na nim zainstalować aplikacje inne niż stockowe. Np YT bez reklam.
Problem trochę w tym, że nie potrafię znaleźć takiego telewizora, który będzie spełaniał te kryteria: 55 cali, miniLED, IPS, Android TV, ~4k zł :/ Myślałem dość intensywnie o TCL 55C845 i ostatecznie mój wybór padł na niego, ale na matrycy VA - co nie jest mi tak do końca na rękę :/
Nie bardzo chce OLEDa bo ojciec jak nie ogląda sportu to ogląda programy informacyjne i obawiam się tego "mitycznego" wypalenia - gdzie nie spojrze to wszyscy straszą wypalonymi pasami itp a biorąc pod uwagę, że wymienia się u mnie telewizor jak się zepsuje albo 10 lat (w zależności co nastąpi pierwsze ;)) to nie chciałbym brać na siebie awantury za to, że wybrałem telewizor co po 3 latach trzeba wymieniać.
Wracając do meritum - czy jesteście w stanie mi poradzić jaki telewizor spełniający prametry 55 cali, miniLED, IPS, Android TV, ~4k zł najlepiej wybrać ? Czy może jednak ten TCL 55C845 to dobry wybór i nie przejmować się, że to matryca VA ?
Gdyby nie to, że Android TV jest dość istotnym kryterium wyboru to pewnie skusiłbym się na Hisense o podobnych parametrach.... Tylko ta VIDAA :/
 
Do góry