Telewizor LG OLED gotowy do sprzedaży - tak wygląda...

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Telewizor LG OLED gotowy do sprzedaży

Tak prezentuje się zapakowany gotowy do sprzedaży telewizor OLED .
A LG po kryjomu przygotowuje się do marketingu.


oledlg_b_19757


W zeszłym tygodniu Samsung ogłosił że wprowadził w Korei do sprzedaży swój telewizor OLED.
Tym razem LG przygotowuje wielką premierę na OLED TV.
Zdjęcie tego typu sugeruje rychły start, a oficjalne ogłoszenie ma zaskoczyć wszystkich graczy na rynku.
Widać że LG ma zamiar wystartować jednocześnie w różnych sklepach w Europie.

Liczba modeli 55EM960V wskazuje na duży zamach działania.


Za kilka dni będziemy mogli powiedzieć więcej.
dday
 

bluray

Banned
Więcej fotek:
LG 55EM960V OLED TV [Boxing

Jako uważny obserwator OLED ze spokojem odnotowywuję kolejny etap procesu przygotowania OLED do wejścia na runek.

Ciekawe, że w Grecji ktoś jednak zrobił fotkę z fazy magazynowania gotowych telewizorów.

Szczegóły za tydzień; 23 maja w Monako.
Jedzie tam Szymon Adamus.

Rozumiem więc, że w tej dacie OLED będzie na sklepowych półkach !!!
Także w Polsce.
To także może być egz. do testów dla prasy.

W kolejnym komentarzy grecy piszą:
Pierwsze informacje wskazują, że:

  • Zostanie on wydany pierwszy w Korei w sierpniu
  • Zostanie ona wydana w Europie w październiku.
  • kosztuje 7000 €
  • W tym roku zostaną uruchomione tylko 55 cali.
  • Biała technologia OLED jest to, że ma cztery kolorowych pikseli
  • Czy 50Hz lub 60Iz panel
  • Cienki grubość obudowy wprowadziły włókna węglowego do wsparcia
  • Wykorzystuje kabel optyczny do podłączenia
  • Elektronika znajduje się na zewnątrz w ich własnym polu.
  • Nie będzie czasu większe i mniejsze wymiary

Co ciekawe:
- bebechy będą zewnętrzne i łączem optycznym z ekranem,
- obudowa z włókna węglowego dla sztywności
Piszą, że w sierpniu ale w to OOPTYMISTA nie da wiary.
Źródło:
LG 55EM960V
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
helou ;) porownywac mi tam na starcie jak wypada ten 'oled' od LG ktorym tak juz wszyscy sie zachwycaja na tle vt50 (kaman oczy o jakosc obrazu ) pzdr
 

jtd

New member
Bez reklam
a jak ma wypasc OLED na tle plazmy ? jasnym jest, ze OLED to bedzie idealny tv, bez znanych wad plazm i LED/LCD :eek:k:
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Ciekawe jak z cena bedzie, samsung wycenil swojego na 9tys doloresow. No a jesli chodzi o porownanie do plazmy to zapewne nawet kuro polegnie. Oby.

Wysyłane z mojego GT540 za pomocą Tapatalk 2
 

fluid

Banned
bluray - ogarnij bajere ,poczytaj troche ....widzisz,wlasnie o to kaman , ze jara sie prawie kazdy a w zasadzie nikt owego Oleda w akcji nie widział i pod tym katem bije ' i nie zgodze sie z tym ze jakoscia obrazu przebije vt50 ;p na bank nie ten 1szy wypuszczony na rynek' kolejne dopracowywane modele owszem ale to nie ozn ze Panasonic poprzestanie pracowac nad uleprzaniem paneli pdp wsrod ktorych wiedzie prym ! A kuro juz poleglo w starciu z vt30 'no prawie,bo jedyny plusik dla pionka to byla ta nie pojeta czern ktora emanowal ,ktorej brakowalo jeszcze vt30 a ktora osignela juz seria vt50 bijac kiuro w kazdych pozostalych detalach jakosci obrazu haaaaaaaaaaaa
 

bluray

Banned
Grecy pokazują pierwsze foty.
Są w fazie instalacji.
Link do ich strony wyżej.
 
Ostatnia edycja:

kkdrg

New member
Bez reklam
a jak ma wypasc OLED na tle plazmy ? jasnym jest, ze OLED to bedzie idealny tv, bez znanych wad plazm i LED/LCD :eek:k:
A skąd to wiesz? Ja jeszcze nigdy w życiu żadnego ideału nie spotkałem.

bluray - ogarnij bajere ,poczytaj troche ....widzisz,wlasnie o to kaman , ze jara sie prawie kazdy a w zasadzie nikt owego Oleda w akcji nie widział i pod tym katem bije ' i nie zgodze sie z tym ze jakoscia obrazu przebije vt50 ;p na bank nie ten 1szy wypuszczony na rynek' kolejne dopracowywane modele owszem ale to nie ozn ze Panasonic poprzestanie pracowac nad uleprzaniem paneli pdp wsrod ktorych wiedzie prym ! A kuro juz poleglo w starciu z vt30 'no prawie,bo jedyny plusik dla pionka to byla ta nie pojeta czern ktora emanowal ,ktorej brakowalo jeszcze vt30 a ktora osignela juz seria vt50 bijac kiuro w kazdych pozostalych detalach jakosci obrazu haaaaaaaaaaaa

Czy poległo to nie wiem - na zachodnich forach jest trochę opinii że jednak nie bardzo ;) ale w sumie nic dziwnego jak ostatnie panasy opracowują ci sami inżynierowie co projektowali kuro.
 

khad

New member
Czy wiadomo już w końcu kiedy LG 55EM960V będzie dostępny na polskim rynku? Wprowadzanie topowych modeli u LG dotychczas wiązało się z kilkumiesięcznym poślizgiem...
A co do wyglądu i wyprowadzenia wszystkich łącz do podstawy - to już było w LEX8 (który na nasz rynek oficjalnie w ogóle nie dotarł)...
 

kkdrg

New member
Bez reklam
Czy wiadomo już w końcu kiedy LG 55EM960V będzie dostępny na polskim rynku?

Nie żebym siał defetyzm ;) ale podejrzewam że nawet jak się szybko pojawi (w co wątpię) to w takiej cenie, że wielu nawet największych entuzjastów klęknie :).
 

fluid

Banned
cena kosmiczna ale pzewidywalna ...to 1szy tego typu tv 'mega booom 'cos czego jeszcze nie bylo .pozostaje tylko liczyc na start konkurecji i tym samym bardziej przyst. ceny tego 'cuda nad cudy ?! ' pffffff A Plazma jakoscia i tak zmiecie Oled ! (jestem zwolennikiem pdp ;). ) oczy w wydaniu Panasonica
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
nie zgodze sie z tym ze jakoscia obrazu przebije vt50 ;p na bank nie ten 1szy wypuszczony na rynek' kolejne dopracowywane modele
Nie był bym tego taki pewien, już LG 15 OLED zrecenzowano to redaktor flatpanelsHD piał z zachwytu stwierdzając ze każdy punkt obrazu był na referencyjnym poziomie, kolory, przejścia, skala szarości, czerń, płynność. Ubolewał jedynie że to tylko 15'ka gdyż gdyby było już więcej cali to by sam kupił, nawet ze względu na wysoką cenę, tak mu się tv spodobał.
Myślę że te parcie firm LG I Samsung spowodowane jest właśnie jakością obrazu na tych OLEDACH, wiedzą że jak już ludzie zobaczą taki obraz to nie będą chcieli widzieć LCD czy PDP na oczy :D. Tutaj na forum nawet kiki był pod ogromnym wrażeniem tego TV oled, także moim zdaniem należy oczekiwać pogromu VT50 jeśli o jakość obrazu chodzi, problemem za to na pewno będzie trwałość i cena :)
 
Ostatnia edycja:

fluid

Banned
no ok ale o jakim pogromie mowa ? przeciez vt50 jakoscia wymiata i trudno wyobrazic sobie ze moze byc jeszcze ciekawiej ....
 

khad

New member
Odnośnie ceny to nie rozumiem dlaczego tak wielu forumowiczów (i to nie tylko na tym forum) przywiązują do niej taką wielką wagę. Po pierwsze wiadomo, że topowe tv tracą na wartości z każdym miesiącem (vide topowy LG 55LX9500, który w pół roku stracił 50% ceny, albo Tosia ZL1 wprowadzona za 21K, po 9 miesiącach oferowana za niecałe 13K).
Po drugie zaś, tutaj chyba spotykają się maniacy tv! I tak jak maniacy aut cieszą się, że Porsche, czy BMW wypuszcza jakieś nowe cudeńko, które już niedługo będzie można sobie obejrzeć na targach, w salonie, może nawet lub odbyć jazdę testową, albo po prostu obejrzeć sobie na ulicy, podziwiać linię, zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami, które wkrótce i tak trafią do zwykłych aut. Sam fakt, że jakaś firma wypuściła na rynek coś nowatorskiego i z punktu widzenia fanów fantastycznego nie oznacza przecież, że zaraz trzeba lecieć do sklepu i to kupić.
 

kkdrg

New member
Bez reklam
cena kosmiczna ale pzewidywalna ...to 1szy tego typu tv 'mega booom 'cos czego jeszcze nie bylo .pozostaje tylko liczyc na start konkurecji i tym samym bardziej przyst. ceny tego 'cuda nad cudy ?! ' pffffff A Plazma jakoscia i tak zmiecie Oled ! (jestem zwolennikiem pdp ;). ) oczy w wydaniu Panasonica

Nie wiadomo co będzie najlepsze natomiast ja bym się boomu nie spodziewał, bo i nie ma po temu powodów. Kto miał już kupić duży TV to już to zrobił, a kto nie zrobił to i tak wejdzie do sklepu i kupi to co tanie. Oczywiście jakaś tam część maniaków będzie wymieniać ale kolejek w sklepach bym się nie spodziewał ;). Rynek na TV się moim zdaniem ustabilizował i raczej żadnych przełomów bym się nie spodziewał.

Nie był bym tego taki pewien, już LG 15 OLED zrecenzowano to redaktor flatpanelsHD piał z zachwytu stwierdzając ze każdy punkt obrazu był na referencyjnym poziomie, kolory, przejścia, skala szarości, czerń, płynność. Ubolewał jedynie że to tylko 15'ka gdyż gdyby było już więcej cali to by sam kupił, nawet ze względu na wysoką cenę, tak mu się tv spodobał.
Wesz redaktorzy to się zawsze będą zachwycać - w końcu im za to płacą ;).

Myślę że te parcie firm LG I Samsung spowodowane jest właśnie jakością obrazu na tych OLEDACH, wiedzą że jak już ludzie zobaczą taki obraz to nie będą chcieli widzieć LCD czy PDP na oczy :D.

Wiesz parcie Samsa i LG nie jest spowodowane jakością obrazu tylko nadzieją zysku :). A że nowa technologia daje nadzieję nie tylko na ruszenie się będącego w kryzysie rynku TV no to parcie jest spore ;).
Ja bym jednak upatrywał możliwości tej technologii gdzie indziej - wyświetlacze zwijane (czy to kino domowe i normalne, prezentacje /zamiast rzutnika/), superenergooszczędne wyświetlacze w lapkach, tabletach etc., wyświetlacze będące multimedialnymi ramkami na zdjęcia w galeriach czy na wystawach czy nawet w domach, duże zwijane ekrany do jakichś eventów, bannery reklamowe itd.
Jak potanieje w produkcji to się wszystko pewnie zmieni na oled-y ale na zasadzie wymiany pokoleń, a nie jakiegoś szczególnego bonusu z zakupu (jak CRT na LCD czy PDP).
OLED wnosi ze sobą ogromny potencjał i moim zdaniem to przyszłość ale jest jeszcze sporo do zrobienia np. w dziedzinie technologi produkcji na różnych podłożach czy utrwalaniu obrazu (obraz pozostaje bez zasilania) itd.
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Ja bym jednak upatrywał możliwości tej technologii gdzie indziej - wyświetlacze zwijane (czy to kino domowe i normalne, prezentacje /zamiast rzutnika/), superenergooszczędne wyświetlacze w lapkach, tabletach etc., wyświetlacze będące multimedialnymi ramkami na zdjęcia w galeriach czy na wystawach czy nawet w domach, duże zwijane ekrany do jakichś eventów, bannery reklamowe itd.
Jak potanieje w produkcji to się wszystko pewnie zmieni na oled-y ale na zasadzie wymiany pokoleń, a nie jakiegoś szczególnego bonusu z zakupu (jak CRT na LCD czy PDP).
OLED wnosi ze sobą ogromny potencjał i moim zdaniem to przyszłość ale jest jeszcze sporo do zrobienia np. w dziedzinie technologi produkcji na różnych podłożach czy utrwalaniu obrazu (obraz pozostaje bez zasilania) itd.
A ja myślę, że doczekamy czasów gdy alternatywą malowania ścian lub klejenia na nich klasycznych tapet staną się tapety aktywne - właśnie w technologii OLED. Skoczą się w ten sposób problemy z wyborem koloru ściany - każdego dnia będzie mógł być inny, w dowolny wzór, rysunek, obraz, zdjęcie, animację,...
 
Do góry