Telewizor LCD? Plazma?

UksMarts

New member
Siemka

Przymierzam się do kupna telewizora ale nie jestem przekonany czy LCD czy plazma... Kwota jaką posiadam na takie cudeńko około 4000pln max 5000pln... (tańsze też wchodzą w grę )
Odległość w jakiej znajduje się od telewizora to około 3m.
Telewizor będzie też podłączony do komputera. Jakiej wielkości miałby być? hmm Nie wiem jaka była by odpowiednia szerokość do pokoju o szerokości 3.7m i długości ok 3m... Co moglibyście doradzić?

EDIT
Taa :) Zaraz dostane niezłe zje** :) Teraz odczytałem wiadomość prywatną i tam dostrzegłem temat jaki TV kupić a nie mam możliwości usuwania tematów. Przperaszam :)
EDIT#2
Tak naprawdę po przeczytaniu tego artykułu niewiele mi to wyjaśniło na co mógłbym się zdecydować... Pokój nie jest jakoś bardzo naświetlony :) Chociaż w lato przy pomim monitorze LCD sprawiało pare problemów monitorek to LG L1510S... Podłączony przez D-SUB
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Przy takich warunkach sięgałbym po:
Toshiba 42 X 3000
JVC 37 P 80
Sharp 37 X 20
===============
Skoro ma być do Kopmutera - to plazmę odpuść
pozdrawiam
 

moryc

New member
Dylematy

tez mam taki dylemat. na razie nie tak szczegolowy, nie wiem, ktory sprzet. ale dzisiaj spedzilem prawie godzine gapiąc na 42 calówki LCD i Plazmy. ze zdziwieniem musze przyznac, ze jakosc obrazu PLAZMY jest lepsza niz LCD. wieksza glebia kolorów (np. super głęboka czerń) => przynajmniej tak wynika z mojej obserwacji.
sam szukam na tym forum jakiejś porady - czy pchać się w plazmę, czy wybrać lcd.

pozdro,
moryc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
widać mało czytałeś wątki poświęcone tym telewizorom.
Nie sprawdziłeś też testów i opinii innych użytkowników :
http://www.hdtv.com.pl/forum/forumdisplay.php?f=94
Dlaczego te ?
Bo Toshiba jako jedyna jest 42" , full hd , miesci się w klasie cenowej i ma skalery :
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084&highlight=fabryka+toshiba

JVC - dlatego że najlepiej skaluje obraz w SD a rozumiem że nie wszystkie programy będziesz ogladał wyłacznie w HD.

A Sharp dlatego że gra ostro , jest alternatywą dla JVC o ile percepcja Twojego oka zniweluje różnicę niedoskonałości w postaci szumów.

moryc = poczytaj troche wątków , określ preferencje jakości i cenowe i napisz na priw.
 

UksMarts

New member
Ten pierwszy link który podałęś mi nie działą :) Pewnie z powodu że nie mam dostępu do tej części forum :)

Oglądałem ostatnio Toshibe :) na HD ładnie to wygląda.. przy SD nieciekawie.
JVC jeszcze nie widziałem bo nie mogę znaleźć żeby obejrzeć.
Sharp dużo osób o nich mówi... ale czy jest dobry przy SD? Nie przekonałęm się o tym jeszcze...
 

Sansei6

Member
Bez reklam
Nie wiem czemu nie poczytacie i nie poprzeglądacie trochę forum. Pewnie po tej lekturze wcale nie byłbyś zaskoczony jakością obrazu w plaźmie i raczej pytanie byś miał czy pchać się w LCD przy takiej jakości plazmy. Nie wiem skąd to przekonanie o wyższości LCD gdy właściwie jest odwrotnie? :hmm:

A jeszcze dodatkowo gdy wiadomo, że LCD najgorzej sobie radzi z sygnałem SD! Skąd to parcie na LCD, poprostu ręce opadają.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kolega pisał, że chce podłączać TV do komputera. Do tego niestety plazmy się nie nadają. LCD jest słusznym kompromisem. Podane TV dobrze grają w SD, super w HD, dobrze współpracują z komputerem. Jeżeli chodzi o jakość obrazu, to zależy co kto lubi.

Pisze Ci to zwolennik plazm.
 

czago

Banned
Podane przez kikiego modele Sharpa, JVC i Toshiby to niestety druga liga LCD i osobiście odradzam ich kupowanie. Jeśli nie chcesz się rozczarować jakością obrazu (płynność, głębia, odwzorowanie barw itd.) to zdecydowanie polecam wyższą półkę np. Sony 40X3500 lub Philips 42PFL9732D.
 

jaceksobczak

New member
czago napisał:
Podane przez kikiego modele Sharpa, JVC i Toshiby to niestety druga liga LCD i osobiście odradzam ich kupowanie. Jeśli nie chcesz się rozczarować jakością obrazu (płynność, głębia, odwzorowanie barw itd.) to zdecydowanie polecam wyższą półkę np. Sony 40X3500 lub Philips 42PFL9732D.

Ale kolega pytał się o modele do max.5000 zł. I modele Kikiego są w takiej cenie.
A Ty proponujesz modele nieporównywalnie droższe , a Sony to już szok cenowy !
 

czago

Banned
jaceksobczak napisał:
Ale kolega pytał się o modele do max.5000 zł. I modele Kikiego są w takiej cenie.
A Ty proponujesz modele nieporównywalnie droższe , a Sony to już szok cenowy !

Żeby nie było późniejszych rozczarowań warto więc uprzedzić potencjalnego klienta, że za 5000 zł to te modele nie bedą tak idealne jak niektórzy opisują. Należy się liczyć z pewnymi kompromisami.
 
Do góry