Telewizor LCD do 5000zł.

Kfolo

New member
Witam.

Chciałbym zakupić TV LCD (będzie to prezent dla rodziców) aczkolwiek nie siedzę za bardzo w tym temacie (coś tam czytałem ale chciałbym porady osób które tym zajmują/interesują się na co dzień).

Ankieta:
1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost, czasami bokiem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? Telewizor miałby stać w rogu pokoju. Po prawej stronie znajduje się okno aczkolwiek światło dzienne pada na niego ok godz 16-18 w lecie. (Okno południowe)
7. Jaki masz obecnie telewizor? Telewizor ten ma być prezentem, a swojego w Polsce nie pamiętam ;)
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? HDMI, USB, WiFi, DVB-T
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? CyfrowyP. być może Android TV BOX.
10. Jakie urządzenia? PC pod HDMI (żadko) być może Android TV Box, PS3/PS4 (jak na razie sporadycznie)
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 5-6
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Co lepsze.
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Sport,Filmy,Seriale
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? w zasadzie 0... no chyba, że wezmę ze sobą aktualnie PS3 to tak ok 30%.
16. Preferencje co do marki? Brak
17. Preferencje co do wielkości? Myślałem o ok 47"-52". Jaki polecicie do takiego pokoju i takiej odległości oglądania?
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Widoczne piksele nawet przy 1080p i sztuczna płynność obrazu.
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Maksymalnie 5000zł.
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? 3D raczej opcjonalnie. Aktywne czy pasywne ... sam nie wiem.

Za tydzień wybieram się na urlop do rodziców i chciałbym zakupić dla nich TV. Czasami sporadycznie i ja będę przed nim siedział i oglądał/grał. Co do marki czy LG, Philips a może Samsung to sam nie wiem. Patrzyłem i czytałem, co do wyboru konkretnych modeli które by mi pasowały to też jakich kolwiek decyzji nie podjąłem jak jeszcze niestety i dla tego prosił bym was o pomoc.

Chciałbym też zwrócić uwagę na piksele by szybko nie przeszły w stan spoczynku. Nie chciał bym wymieniać TV zaraz po skończeniu gwarancji chociaż i tak zdaję sobie sprawy, że nikt mi nic nie zagwarantuje :)

Z góry dziękuję za pomoc.
 

Kfolo

New member
Witam

Zapoznałem się z recenzjami.

Wcześniej jeszcze przed napisaniem posta właśnie Philips 55 PFL 6008 przykuł moją uwagę.

Mam tylko małe obawy co do wielkości TV a odległości/metrażu pokoju. 3 metry to dobra odległość do oglądania 55" telewizora? I czy czasem pokój nie będzie zbyt mały. Po lewej stronie TV będzie znajdował się wypuszczony kominek.

A może ktoś kto posiada TV ( Philips PFL 6008 )odpowiedzieć mi jak wygląda oglądanie filmów z boku (lekkiego konta)?

Co do Philips 55 PFL 7018 to dopłata w cale nie jest taka mała ;) A TV będzie stał w koncie więc ambilight górny nie wiem czy zda swoją rolę. Długość TV to ok 124cm. Wiadomo, że będzie odstawał trochę od tylnego konta (łączenia ścian) i nie wiem czy tak na prawdę to zauważę. Tym bardziej, że dopłacić muszę prawie 1000zł za niego.
 

mmmarcin

New member
Konto to może być bankowe.
Ja mam 2,8m, 50 cali i nie jest za dużo, 55 byłoby ok. Pomyśl nad plazmą p50st60e lub p55st60e. Mam i jestem zachwycony
 

Kfolo

New member
Wybór padł na Philipsa 55 PFL 6008K. Plazmy nie chcę. Przy kominku, plazmie i grzejniku to miałbym gorąco w pokoju heh. Nie konkretnie zdecydowałem się na LCD i nie chcę tego zmieniać. Dzisiaj jadę do MM, już złożyłem zamówienie online (mają 2 i mam nadzieję, że nie będzie to egzemplarz z wystawy). Mam jeszcze jedno pytanie. Gdzie konkretnie mogę znaleźć informację odnośnie kalibracji tego telewizora? Czy ewentualnie Kiki pomógł byś na PW z kalibracją ? Z góry dziękuję za udzieloną mi pomoc :)
 
Do góry