Telewizor i wymagania

thcteam

New member
*Temat napisałem także tutaj:*
Kod:
hdtv.com.pl/forum/playstation-3/24440-jaki-tv-do-ps3-230.html
,
*ale mało kto zwraca na tak stare wątki uwagę tak mi się wydaje :) *


Witajcie,
nigdy się tutaj nie wypowiadałem za dużo, ale teraz potrzebuję Waszej fachowej pomocy.
Czytałem wczoraj cały temat i uwierzcie, że od momentu, gdy powstał trendy się tak zmieniały,
że praktycznie z miesiąca na miesiąc były inne TV, lepsza ich jakość i inne porady....

Ponieważ interesuje mnie chwila bieżąca i stan na miesiąc lipiec (moje "wymagania" na pewno
nie będą dotyczyć modeli świeżo wydanych, a cena z pewnością ich nie pokryje), prosiłbym o pomoc.

Mam zamiar w świeżo wyremontowanym pokoju zainstalować TV i podłączyć do niego konsolę PS3.
Oba sprzęty mam zamiar kupić. Na konsolę mam już kasę (1200zł), natomiast na telewizor mam
do wydania 2300-2500zł. Chcę by był to model 37-40'' (ostatecznie 32'', ale jak dla mnie za mały.
Już jeden w salonie jest - do oglądania wieczorkiem po 2-3 godziny jakiegoś programu, czy filmu raz
na tydzień - moi rodzice czasem chcą coś obejrzeć i to im wystarcza).

Telewizor będzie ustawiony w ten sposób, że od oczu do ekranu będzie (w zależności od kąta
patrzenia na fotelu w przybliżeniu od 220 do 230 cm) - będzie na ścianie na górnej połowie.
Wysokość ściany 250 cm.

Mnie taka wielkość nie wystarcza, dlatego chciałbym coś większego, może lepszego, szybszego...
Ogólnie TV ma służyć konsoli (nie wiem, czemu ale skłaniam się ku SONY/Sharp), oglądania
Blu-ray z komputera (lub tej konsoli) podłączonego do TV oraz od czasu do czasu zwykłej TV
(oszczędzam i na razie mam analogówkę) - szkoda mi 70zł więcej dla UPC, aby mieć cyfrowo
i przez dekoder. Poza tym po przełączeniu na pilocie od SONY rodziców na sygnał Digital, z kabla
już leci pakiet podstawowych programów cyfrowo, więc jakiś postęp jest :)

Ponieważ nie planuję na razie 3D (znając życie jeszcze się upowszechni TV bez okularów,
wtedy może zainwestuję), bo jest to dla mnie niewygodne (może i lekkie, ale noszę okulary
i zakładanie drugich jest dla mnie mało komfortowe i nienowoczesne) i nie chcę się w to bawić.

Zakupu chciałbym dokonać w Media lub Saturnie, bo oferta rat bez odsetek nie wymusiłaby
konieczności wydania całej kwoty za jednym razem, a spokój w kwestii odsetek nie zmusza
do szybkiej spłaty... Dla mnie jako studenta niepracującego na etat jest to istotne...

Prosiłbym Was o pomoc i odpowiedź. Zakup planuję jakoś w ten weekend lub w przyszły.
Bardzo będę wdzięczny za sugestie i porady, szczególnie w kwestii doboru. Prosiłbym
o wyjaśnienie Waszej porady w praktyce, jakieś odniesienia do testu, Waszych odczuć
i osobistych wrażeń... Chciałbym wiedzieć, dlaczego akurat taki model i czy warto.

Podsumowując:
Przekątna: 37-42'' (unikamy 32'')
Odległość od oczu: 220-230 cm
Ilość widzów: 2 (prawie wcale 3)
Kąt widzenia: na wprost (czasem do 30st.)
Postawienie: zawis na ścianie
Światło: telewizor na ścianie (południe), okno na zachodzie
Wymagania/Przeznaczenie: PS3, Blu-ray, czasem TV
Video: 1080p na HDMI z PC/konsoli, może czasem HD TV
Audio: podłączony zestaw Z-5500 na TOSlink'u
Matryca: dowolna (glass mam w PC/Notebook i nie narzekam)
NET: WiFi lub kabel - obojętnie. Na pewno YT czy podobne byłoby miło mieć
Czas pracy: ~2-3h dziennie (w weekend 4-5h) - raczej popołudniu/wieczorem
% czasu: 45% PS3, 30% TV, 25% BD
Marka (w kolejności lepiej => gorzej):
a.) preferuję SONY (ale drogi), Sharp, Philips
b.) raczej unikam Panasonic, LG, Samsung
Wady niedopuszczalne: BadPixels, błędy podświetlenia, zawieszanie się, szumy, smużenie, złe skalowanie
Cena: 2300-2500 zł
Zakup: Media/Saturn/EURO/EW
Dodatkowe wymagania: WiFi, DLNA, Internet TV (jak ipla, AXN, etc.)
3D: nie musi mieć, raczej nie będę korzystał, więc błędy w trybie 3D są dla mnie nieistotne

PS - Model rodziców, to SONY KDL-32W5720... Sam również bardzo go chwalę, więc można
go podać jako wzorzec (wszakże sprzed 3 lat!) i przykład dobrego modelu (zarówno BD,
jak i granie z PC na HDMI nie sprawiało problemów).

PPS - W razie pytań o inne wymagania, jeśli są Wam potrzebne do pomocy i oceny telewizora
dla mnie, pytajcie. Postaram się odpowiedzieć szybko, ale siadam ostatnio (z powodu tego
remontu w moim pokoju dopiero wieczorkiem - a internet z komórki nie jest najszybszy... :( )

PPPS - Nie chcę sugerować modeli, ale po przejrzeniu całego Forum, trochę testów tak rozmyślam:
Sharp LC-40LE630E/LC-40LE730E, Philips 40PFL5007K/40PFL5507K, Panasonic TX-L37E30E...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobrze wybrałeś, poproś o prezentacje w domu modeli i sam najlepiej wybierzesz.
 

thcteam

New member
OK, dzięki :)
Miałem tylko nadzieję, że bez sugerowania się moimi modelami podasz
mi konkretny jeden (góra dwa) na podstawie Twojego doświadczenia :)

To może chociaż na podstawie tych kilku modeli, które podałem (skoro
je akceptujesz) powiedz - który byłby najodpowiedniejszy do moich "wymagań"?
 

Damixsat

New member
W zasadzie podane przez Ciebie modele spełniają Twoje wymagania, skupiłbym się na Philips 40PFL5007K- był wielokrotnie polecany na forum do PS3 i nie tylko.
 
Do góry