Telewizor do sportu do 2 tys.

ks88

New member
Witam.
Jestem zainteresowany kupnem nowego telewizora. Dopiero raczkuje w tym temacie, więc proszę o wyrozumiałość. Czytam namiętnie forum i się dokształcam.
Telewizor głównie będzie służył do oglądania rozgrywek sportowych głównie piłki nożnej w jakości HD, ale również przydałoby się, żeby można było na nim oglądać filmy z USB i kompa również. Wyczytałem na paru stronach, że lepsza do szybkich rozgrywek sportowych jest plazma, dlatego zakładam temat w tym dziale. Ale równie dobrze może być również LED/LCD. Z tego co wyczytałem ważne jest aby telewizor do rozgrywek sportowych miał częstotliwość odświeżania minimum 100 hz True Motion.
Telewizor kupuje się raz na dłuższy okres czasu dlatego chce wybrać coś komfortowego adekwatnego do ceny. Jeśli chodzi o nią to chciałbym się zamknąć w okolicach plus minus 2 tys. Przeglądając oferty wiem, że może być cieżko, dlatego dopuszczam możliwość dołożenia 2-3 stówek.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - Jest to pomieszczenie otwarte. Salon łączy się z jadalnią, kuchnią i pokojem w którym stoi komp i stamtąd też można by oglądać TV. Salon 30 metrów, całość 80 metrów.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - przeważnie 4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - Głównie na wprost, ale po lewej stronie od tv tez jest kanapa.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Średnie nasłonecznienie. Balkon po lewej stronie telewizora od strony południowej, po prawej stronie okna od strony zachodniej. Mam żaluzje.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - jakiś stary Sony.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - płynny obraz podczas szybkich rozgrywek sportowych, minimum 100 hz, krótko mówiąc by wykorzystywał jak najlepiej kanały HD na których leci sport. Przydałoby się też, żeby filmy z tych kanałów oddawał w jak najlepszej jakości i by była możliwość oglądania filmów z Pen Drive z Polskimi napisami w dobrej jakości.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - Cyfra+ z kanałami HD, dekoder z możliwością nagrywania.
10.Jakie urządzenia ? - Pen Drive z filmami.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok 6 h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - 70% sport- 30% filmy.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - Nie.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
16.Preferencje co do marki ? - Nie ma.
17.Preferencje co do wielkości ? - 40-42 cale. W tym budżecie raczej nie znajdę nic większego.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - Przycinanie obrazu, śnieżenie, zacinanie głosu.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - od 17-18, w weekendy od 13.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2300 zł.
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Nie.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Muszę Ciebie zmartwić. Założony budżet przy tej odległości... niestety nie kupisz nic dobrego. To jest niemożliwe. Przy 4 metrach i kanałach HD to powinieneś kupić TV 60 cali. No powiedzmy 50 cali to już niezbędne minimum.
Mógłbyś zobaczyć np. plazmę Panasonic 50ST50, lub poprzedni ST30. Niestety cena tych TV znacznie przekracza Twój przedział cenowy.
Możesz się też rozejrzeć za jakimś TV LED, ale przy podanych wymaganiach ( i maksymalnej cenie) nie ma takiego co by się nadawał...
 

ks88

New member
Nie no, sofę mogę trochę podsunąć tak do 3 metrów. W tej chwili mam 21 panoramiczny. Patrzyłem w sklepach i te 40-42 cale mnie raczej zadowalają.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
ks88
Sklep to nie dom. Wybór oczywiście należy do Ciebie, ale po czasie ( i to krótkim) TV szybko zmaleje... Dla zobrazowania podam Ci przykład z forum z innego wątku. Jeden z forumowiczów kupił TV 80 cali i testując go oglądał z ....2 metrów!

Ja przesiadłem się z 42 cali na "skromne" 50. Oglądam z 3m i żałuję czemu tak mało tych cali.
Oczywiście kupisz 42 cale i też będziesz zadowolony. Rozumiem ograniczenia budżetowe.
W taki razie zobacz może model plazmy Panasonic 42G30 (jeszcze lepiej 50G30). Spełni Twoje wymagania. Z tym, że to zeszłoroczny model i może być trudno kupić nową sztukę (nie z wystawy).
Panasonic TX-P42G30E 42" - Telewizory plazmowe - Panasonic TX-P42G30E 42" cena od 1999.00zł
 

ks88

New member
Trafiłeś w sedno Marcin. Oczywiście, że chciałbym coś większego, ale niestety ograniczenia budżetowe są takie, a nie inne. A wydaje mi się, że i tak będę czuł poprawę jakoś w stosunku do tego co teraz mam.

Tego Panasonica również sam znalazłem, w Avansie jest wyprzedaż i chciałbym się was spytać czy warto na takiej wyprzedaży go kupić? Jeśli sprzedawca zapewni mnie, że telewizor jest nowy nie z wystawy, to można spokojnie brać? Czy mogą być jakieś ukryte wady? Czy wówczas jeśli mam gwarancje to w razie czego się nie bać, bo i tak jak coś będą musieli naprawić/wymienić?

Na innym forum nie Telewizyjnym polecono mi jeszcze takie modele
Toshiba 40TL838G
LG 42LK530
PHILIPS LED 40PFL5007K

Co o nich sądzicie? To nie plazmy a Ledy(LG nawet LCD) ale mają wysoką częstotliwość odtwarzania. Uzyskam na nich komfortowy ogląd rozgrywek sportowych? To są nawet 40-tki, ale na jakiejś kompromisy muszę iść wobec takiego budżetu. Wolę chyba jednak coś mniejszego by była bardzo dobra jakość niż większego ze słabszą jakością.
 

ks88

New member
Dzięki za propozycje. Poczytałem trochę o tych zaproponowanych TV. Patrzyłem głównie na częstotliwość wyświetlania ten Panasonic 42E5 ma tylko 60 hz, to chyba trochę mało jak na sport? Sharp ma 100, ale czy to jest rzeczywiście 100? Znajomy mi pisał np. o Samsungach 100 CMR, to to CMR to tylko marketing i w rzeczywistości to jest tylko 50 hz interpolowane. Prawda to?

Ten Phillips 42PFL 4007 i Toshiba 40TL 838 mają 200 hz, a ten Phillips Philips 40PFL 5007 ma 400 hz. Czyli tutaj on wypada najlepiej. Z kolei on nie posiada Wif Z testów które wykonaliście na tym forum polecacie Toshibę jako rewelacyjne jak na tą cenę. Ogólnie to skupiłem się na tych trzech. Jak patrzę na zastosowane technologie to ten Phillips 42PFL 4007 ma ich najmniej. To chyba najstarszy model z tych trzech?
Tak jak pisałem telewizor będzie głównie służył do oglądania sportów i filmów, także z Pen Drive i chyba te wszystkie trzy mają możliwość czytania polskich napisów. Wobec moich wymagań najlepiej wygląda który z tych 4
Panasonic 42G30
Philips 40PFL 5007
Philips 42PFL 4007
Toshiba 40TL 838
?
 

ks88

New member
Witam. Odświeżam mój temat. Byłem zdecydowany rok temu na Philips 40PFL 5007, ale z różnych względów nie kupiłem. Teraz jestem juz na 100% zdecydowany na kupno telewizora przed nowym rokiem, dużo czasu nie zostało.
Moje preferencje się nie zmieniły. Zależy mi najbardziej na jakość obrazu, będę głównie oglądał na nim sport. Więc z tego co wyczytałem prawdziwe 100 hz być musi. Prócz tego mieć niezły smart tv, aby móc oglądać filmy z youtube, a także z aplikacji takich jak ipla, tvn player, i żeby to chodziło w miarę płynnie.
Zresztą wypełnię jeszcze raz ankiete.

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - Jest to pomieszczenie otwarte. Salon łączy się z jadalnią, kuchnią i pokojem w którym stoi komp i stamtąd też można by oglądać TV. Salon 30 metrów, całość 80 metrów.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - przeważnie 4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - Głównie na wprost, ale po lewej stronie od tv tez jest kanapa.
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - Średnie nasłonecznienie. Balkon po lewej stronie telewizora od strony południowej, po prawej stronie okna od strony zachodniej. Mam żaluzje.
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - jakiś stary Sony.
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - płynny obraz podczas szybkich rozgrywek sportowych, 100 hz, krótko mówiąc by wykorzystywał jak najlepiej kanały HD na których leci sport. Przyzwoity smart, tak aby płynnie oglądać filmy czy transmisje z internetu z youtube, ipli, czy tvn player, czy różnych streamów. Ma czytać również wszystkie możliwe formaty filmowe, gdyż chciałbym podłączać do niego czy to laptopa czy pendrive aby oglądać filmy.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - Cyfra+ z kanałami HD, dekoder phillips pvr 250 gb, bądź pace.
10.Jakie urządzenia ? - Pen Drive z filmami, Laptop
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - ok 6 h.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - nie mam zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - 70% sport- 30% filmy.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - Tak.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
16.Preferencje co do marki ? - Nie ma.
17.Preferencje co do wielkości ? - Tu jest właśnie problem. Ja chciałbym 46 a osoba która ze mną będzie użytkować woli 42. Jeśli można by prosiłbym o podanie propozycji w tej kategorii cenowej zarówno w 46 jak i 42. Głównie zależy mi na jakość obrazu i aplikacjach, więc jeśli w tej kategorii cenowej nie będzie nic godnego uwagi dobrze chodzącego 46 to wole wziąć mniejszy a lepszy.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - Przycinanie obrazu, śnieżenie, zacinanie głosu.
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - od 17-18, w weekendy od 13.
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 2500 zł.(max nic ponad to, ani złotówki)
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Może być, ale nie jest to konieczne.
 

digitalus

Banned
Witam
W internetowych sklepach mozna jeszcze kupic plazme panasonic tx-p42st60e za okolo 2500 zl.W tradycyjnych sklepach raczej trudno bedzie kupic w tej cenie st60.
ST60 to obecnie najlepszy telewizor.Najwyzsze oceny na stronie cnet i hdguru.Pierwszy raz w historii cnet przyznano 5 gwiazdek dla telewizora.Najwyzsza ocena.Na stronie hdguru tez najwyzsze oceny dla modelu st60.
Best TVs - CNET Reviews
Panasonic TC-P65ST60 Plasma HDTV Review | HD Guru
Najlepsza jakosc obrazu , porownywalna z plazma pioneer kuro.Takie zdanie maja posiadacze plazmy pioneer kuro.
http://www.avsforum.com/t/920011/official-pioneer-kuro-pictures-thread/6120
 
Ostatnia edycja:

ks88

New member
Dzięki za odp. Temat jest założony w złym dziale, w tamtym roku nie byłem pewien co chce i założyłem w plazmach, ale interesowałby by mnie jednak LED. Mógłby ktoś doradzić coś z LEDów?
 

digitalus

Banned
Jesli duze znacznie ma pobor energii to kliknij na link nizej.42 calowa plazma nie pobiera duzo energii
W st60 pobor energii jest podobny jak w plazmie z ubieglego roku,model st50.

Recenzja telewizora plazmowego Panasonic TX-P42ST50: ideał dla graczy i kinomaniaków - TommiK - 13 stycznia 2013

led to mozliwy clouding i problemy ze zwrotem telewizora.Usterka nie do wykrycia w sklepie.
http://www.tvtest.pl/ledowy-skandal/
http://www.hdtv.com.pl/forum/lg/105737-lg-la660s-czy-reklamowac.html
Problem cloudingu dotyczy tez telewizor 4 k.Telewizory 4 k pieknie wygladaja w sklepie ale w domu moze byc niespodzianka.

http://flatpanelshd.com/review.php?subaction=showfull&id=1376977553
http://community.sony.com/t5/4K-Ultra-HD-TV/Sony-Bravia-4K-clouding-mura-effect/td-p/230515
 
Ostatnia edycja:

ks88

New member
Chodzi tez o pobór prądu, ale również sytuacje w sprawie awarii. Znajomy pracujący w serwisie zdecydowanie odradzał mi plazmę, gdyż w razie awarii koszt naprawienia są duże.
Również osoba z którą będę użytkował bardziej woli obraz z LED-a niż plazmy.
Tak więc który z LED-ów najbardziej odpowiadałby moim wymaganiom? Jeśli chodzi o cale może być również 40-stka, mój salon jest szeroki ale bardzo niski, ma skosy. Najbardziej mi zależy na jakości obrazu najlepsze wrażenia do rozgrywek sportowych, ale i filmów no i działaniu aplikacji internetowych i aby czytał wszystkie formaty jakbym chciał jakiś film z pen drivie czy lapka po sciągnięciu z neta oglądnąć . Jakieś propozycje?
 

ks88

New member
Po przejrzeniu ofert myślę nad zakupem jednego z tych telewizorów. Z 40-42 calowych
Sony KDL-42W656
LG 42LA660S
Samsung UE40F6400
Samsung UE40F6500
Sony KDL-42W655A
Panasonic TX-L42ET60E- ten tylko jeśli jego jakość znacznie przeważsza reszte, gdyż jest droższy o 100-300 zł.
Z 46 znalazłem jedynie
Philips 46PFL4908H
Philips 46PFL4508H
Philips 46PFL4208H

Który najlepiej będzie pasował do moich oczekiwań? Przede wszystkim zależy mi na prawdziwej 100 hz matrycy nie oszukiwanej. Który z nich takową posiada? Na którym jakość obrazu będzie najlepsza. I co do smarta, z tego co czytałem najlepiej chodzi ten na Samsungu, a reszta? Zależy mi również na dobrze działającym smarcie tak aby móc oglądać bez zacinania iple czy też TVN player i inne aplikacje. I jak jest w takim smarcie z streamami internetowymi różnych rozgrywek sportowych, też poprzez przeglądarkę można odpalić i będzie dobrze chodziło?
Krótko mówiąc który z tych modeli zapewni najlepszą jakość obrazu z matryca 100 hz i wygodne używanie smarta?
 
Do góry