Telewizor do 5500 zł, plazma czy lcd?

LE21

New member
Witam. Jestem nowym użytkownikiem, który potrzebuje pomocy w wyborze telewizora. Do dnia dzisiejszego używam 29" Thomsona (CRT). Wraz z otrzymaniem dekodera HD C+ i wcześniejszego zakupu blu-raya postanowiłem zmienić telewizor. Na zakup tv chciałbym przeznaczyć do 5,5 tyś zł i kupić go w tym lub przyszłym roku.

Potrzebuje waszej pomocy, rady i opinii w wyborze tv w zakresie technologii wyświetlania obrazu, wielkości tv i jakości oraz możliwości. Nie jestem zdecydowany czy wziąść plazme czy lcd, zapoznając się z warunkami w jakich oglądam na co dzień i moimi oczekiwaniami i preferencjami, proszę o podpowiedź, co będzie dla mnie lepsze lcd czy plazma?

Po drugie jakiej firmy tv byście dla mnie widzieli?

Po trzecie czy wielkość 46-47" cali będzie dla mnie odpowiednia?

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ?
4 x 5 m, pokój pomalowany na biało, do południa świeci słońce na okno.
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ?2-3 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ?1 przez 90% czasu, czasami 2 lub 3.
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ?Raczej na wprost.5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ?Stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ?Na tył telewizora7.Jaki masz obecnie telewizor ?Thomson 29" CRT8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?Wysokiej jakości obraz (HD) i żeby SD był co najmniej taki jak na CRT, co najmniej 3 portów HDMI, brak snużenia, rozmycia w transmisjach sportowych przy szybkich akcjach (dla przykładu mój brat kupił 46 " plazmę Samsunga kilka lat temu i podczas oglądania meczu na C+ w HD, kiedy kamera pokazuje statyczny obraz wszystko jest super, jednak podczas ruchu obraz traci na jakości i się rozmywa - chcialbym maksymalnie tego uniknąć, to najbardziej zauważam, to mnie denerwuje). Możliwość nagrywania przez USB. Internet i 3D to sprawa drugorzędna, aczkolwiek mile widziana.9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ?SD i HD - z dekoderów10.Jakie urządzenia ?Dekoder CP (SD), dekoder C+ (HD), blu-ray, amplituner, laptop.11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ?w tygodniu (dziennie około 4h), w weekend (dziennie około 8-12h). Zależy od posiadanego czasu.12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ?Nie wiem, w laptopach wole błyszczącą.13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ?Zdecydowanie filmy i sport, później popularno-naukowe, a dalej całą reszte.14.Czy zamierzasz serfować po internecie ?Nie koniecznie.15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?Raczej nie. Chyba, że kupie konsole, ale raczej nie mam tego w planach.16.Preferencje co do marki ?Samsung, Panasonic, ale jestem otwarty na propozycje.17.Preferencje co do wielkości ?46-47" - to chyba odpowiednia wielkość tv do mojego pokoju?18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?Ciemny obraz, efekt lustra, nieczysty obraz19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?Pół na pół, zazwyczaj między 16 a 22 w tygodniu i między 9-24 w weekendy.20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ?Zakup przewiduje w tym lub w przyszłym roku. Wole poczekać i kupić coś z czego będę zadowolony (wyższy model po zniżce). Do dnia dzisiejszego nie jestem zdecydowany czy skłonic się ku plaźmie czy lcd. Maksymalnie chciałbym wydać 5500 zł (zainteresowanie modelowe: Samsung UE46ES8000, Samsung UE46ES7000, Panasonic TX-P50VT50E - choć wolałbym w rozmiarze 46-47"). 21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ?Nie koniecznie (choć i tak telewizory z górnej półki chyba mają 3D),naj mniej ważny dla mnie parametr wyboru TV. Oglądałem przez kilka minut materiał w 3D (aktywne) z odległości 2m na tv 55" w przedziale cenowym od 7-9 tyś. i wypadło zdecydowanie lepiej niż oglądany z 1 m materiał w 3D (pasywne) na 47" tv LG w przedziale cenowym 3-4,5 tyś. Nie wiem, czy to jakość tv zrobiła różnicę, czy typ technologii.

Dziękuje za wszelkie rady, sugestie i odpowiedzi.
Pozdrawiam LE21
 

kyniass

New member
Ja ci powiem z mojego doświadczenia. Miałem Thomsona 26 calowego, potem Samsunga 32 i 40 wszystko LCD. Po dłuugich naprawdę długich godzinach spędzonych na tym forum zdecydowałem się na zakup plazmy Panasonica 42". I nie żałuję. Obraz w HD super, nie ważne czy film czy mecz.Nie ma tego, o czym ty pisałeś (o twoim bracie) Tylko, że ja oglądam telewizję głównie wieczorem i nocą. W dzień masz efekt lustra gwarantowany.(Znaczy jakieś tam wyższe modele tego nie mają.) No niestety ten typ (plazma) tak ma. Gdzieś tu na tym forum wyczytałem, że Panasonic to lew wśród plazm, tak więc kupując go, wiesz, że masz dobrą markę. Jeśli chodzi o pobór mocy, to ja różnicy w rachunkach nie widzę, a gadanie i cyferki na papierze, to mnie to nie interesuje. Co do odległości 2-3 metry to mi się wydaje, że 40-42" to w zupełności wystarczą, ale zawsze możesz kanapę odsunąć :) Mam kumpla gadżeciarza i kupił sobie nowy super TV Sony LED 3D taki cieniutki. Dał kasy sporawo, ale po wizycie u niego mówię do żony - kurde ale ten telewizor świecił po gałach. A ona na to - no. Nie doradzę ci konkretnego modelu, bo się nie znam. Piszę ci tylko o moich odczuciach, jako zwykłego użytkownika. Powiem ci tylko tak - planuję po Nowym Roku zakup nowego większego telewizora i wiem, że to będzie plazma. Powodzenia w zakupach.
 

Jarek.N.

Member
Panasonic TX-P42GT50E, za 4200, najlepszy telewizor na dzisiejszy dzień. Ja czekam, aż spadnie poniżej 4 tysięcy. Każdy większy ma gorszy obraz.
 

kyniass

New member
Panasonic TX-P42GT50E, za 4200, najlepszy telewizor na dzisiejszy dzień. Ja czekam, aż spadnie poniżej 4 tysięcy. Każdy większy ma gorszy obraz.

Skąd ty masz take info, że większe telewizory mają gorszy obraz? Nie neguję twojej wypowiedzi, tylko mnie to trochę intryguje. Zwłaszcza, że sam myślałem o 46 lub 50 "
 
J

johny860527

Guest
To bardzo proste,więcej cali = większy obraz = więcej widocznych niedoskonałości w tv.
 

LE21

New member
Panasonic TX-P42GT50E, za 4200, najlepszy telewizor na dzisiejszy dzień. Ja czekam, aż spadnie poniżej 4 tysięcy. Każdy większy ma gorszy obraz.

Oglądałem dwa telewizory wystawione w MM, które obrazem zrobiły na mnie wrażenie, jakaś większa (50 lub więcej cali) plazma Panasonic (nie pamiętam modelu, ale zdaje się, że jego obudowała była szara lub srebrna) i LED Sony (chyba seria HX85... lub HX95). Oba modele zdecydowanie najlepiej wypadały jeśli chodzi o jakość obrazu. Zarówno z bliska, jak i z dalszej odległości, porównując z innymi modelami.
 

digitalus

Banned
Witam
W sklepie jest bardzo jasne oswietlenie i niestety prawie zawsze w takich warunkach plazma przegrywa .W domu jednak jest zupelnie inne oswietlenie i w takich warunkach plazma wygrywa z lcd lub led-tv.
Wiekszosc uzytkownikow hdforum wybiera pdp czyli plazme.
http://www.hdtv.com.pl/forum/inne/65966-jaki-rodzaj-telewizora-posiadasz.html
Kazda zmiana z lcd na plazme to lepsze wrazenia wizualne. Wybrane przyklady
http://www.hdtv.com.pl/forum/635831-post132.html
Na zdjeciu st50, nizszy model od gt50.W sklepie moze prezentowac sie slabo ale w domo bomba:)
http://img31.imageshack.us/img31/6075/dsc0840w.jpg
Moj pierwszy telewizor plazmowy ma juz ponad cztery lata i caly czas zaskakuje mnie bardzo dobrym obrazem .W sklepie oczywiscie preznetowal sie fatalnie nawet sprzedawca zapytal..pan bedzie to kupowal?:) oczywiscie kupilem ale przez internet.


To stary artykul ale bardzo dobry przyklad
http://www.tvn24.pl/biznes-gospodarka,6/uwaga-na-podrasowane-telewizory,42302.html
cytat
W sklepie obraz lepszy niż w domu
Trzeba jednak uważać, by sprzęt, który wybraliśmy po wyjściu ze sklepu nie okazał się zwykłym bublem. Handlowcy stosują sprytne metody. - Sprzedawca szeptem wytłumaczył mi, że telewizor wcale nie jest dobry, a na potrzeby klientów puszczany jest specjalny film DVD o wysokiej rozdzielczości, dzięki któremu kupujący mają pomyśleć, że odbiorniki są super
 
Ostatnia edycja:

Jarek.N.

Member
Skąd ty masz take info, że większe telewizory mają gorszy obraz? Nie neguję twojej wypowiedzi, tylko mnie to trochę intryguje. Zwłaszcza, że sam myślałem o 46 lub 50 "
Przyjrzyj się w sklepie, 42" to dla Full HD optymalny ekran, dla SD też jeszcze ujdzie.Technologicznie producenci są zaawansowani w mniejszych przekątnych, do niedawna do 32", większe przekątne to tylko pokazówka, że można. Telewizor to telewizor, a nie ekran w kinie.
 
Do góry