Telewizor do 3000-3200zł

ensai

New member
Bardzo proszę o pomoc, :blagam: bo już mam taki mętlik, że nie ogarniam tematu :)

Odległość od ekranu: 2m
Jak słońce świeci w pokoju: jaskinia, cały czas opuszczone rolety.
Preferowana technologia: LCD?
Jaki masz obecnie telewizor: LCD 26 Samsunga
Jakie programy najczęściej oglądasz: to co daje antena pokojowa czyli zależnie od pogody będzie ze 4 kanały :p
Oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczorami
Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: raczej bez
Wolisz obraz ostry czy łagodny: Raczej ostry
Matryca błyszcząca czy matowa: teraz mam matową i się sprawdza ale nie wykluczam błyszczącej (jeżeli ma być lepsza jakość obrazu)
Preferowana wielkość telewizora: 40-42''
Preferowana marka: Samsung, Panasonic
Czego nie lubisz w telewizorach: przede wszystkim smużenia oraz braku głębokiej czerni.
Jakie urządzenia będą podłączone: DVD, PS3 i laptop po HDMI 720p
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 95% filmy z nośników (dvd, blu, pc po hdmi 720p) + gry z ps3
Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost
Czy ważne jest wifi: tak
Czy będziesz korzystać z widgetów: teraz bez tego zyje, zawsze mogę laptopa podłączyć (tak robię teraz), ale np. seriale z iplexu – fajna rzecz. Ale ciśnienia na to nie mam.
Czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: bez znaczenia
Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen: opcjonalnie
Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami: bez znaczenia
Ma mieć 3D: opcjonalnie. Nie mam do tego przekonania, ale z drugiej strony jak kupie bez to potem pewnie będę żałował..
Ma mieć slot na karty SD: bez znaczenia
Ma mieć tuner DVB-S: tak
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: Wszystko po HDMI, minimum x3
Jaki masz sygnał: antena pokojowa, ale kiedyś się to zmieni (jak w końcu wejdzie multiroom)
Ile programów HD: na tą chwile 0
Ile godzin dziennie ma grać telewizor: ok.2,3
Ma stać czy wisieć: bez znaczenia
Rozdzielczość: FullHD
DVB-T: tak
Na czym najbardziej Ci zależy: 1. Brak smużenia, głęboka czerń, obraz żyleta, nasycone kolorki. Ogólnie TV przede wszystkim do filmów wysokiej jakości i gier ps3.
Ile osób ogląda: max 2
Jaka klasa cenowa: 3000-3200

Co proponujecie?
 

ensai

New member
47 cali to jednak ciut za dużo - do kanapy mam ledwie dwa metry, poza tym zawali mi to całą ścianę :)
a ten? TX-P42ST30 polecili mi go w dwóch sklepach, na necie ma całkiem pozytywne opinie.
Może jednak coś z Samsunga? Obecnie samsung ma zarabisty design, ale wiadomo - rzecz drugorzędna. Poza tym te plazmy są strasznie prądożerne..
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
42' weźmie poniżej 150W więc chyba trochę przesadzasz, różnica w poborze prądu i tak nie zwróci nadpłaty na LEDa po mniej niż paru latach
47 cali to nie za dużo do takich warunków, ja ten tv oglądam z 2,5m i do HD czy do gier jest za mały, przydałby się taki ok 55'
ST30 też może być, tylko w komplecie nie ma okularów do 3d
 

ensai

New member
Przypominam o budżecie i rozmiarach - 42' i ok 3200zł
Póki co biorę pod uwagę dwa modele poniżej.
TX-P42ST30E
TX-P42VT20E
Nie za bardzo wiem czym się różnią. Który ma lepsze parametry i lepszą jakość obrazu? Który jest nowszy?
Jaki ewentualnie inny telewizor?
UE40d6750?
 

ensai

New member
W czym ta ogromna rónica?

Porównuje te 3 telewizory:
1.TX-P42ST30E 2990zł
Brak THX - co to dokładnie jest? Telewizor będzie podłączony do kina domowego, na razie wyjściem stereo bo w kinie domowym nie ma tego optycznego gniazdka (stare kino, kiedyś wymienie).
Brak okularów 3D.

2.TX-P42VT20E 3450zł
Nie jest to NeoPlazma i nie wiem czy to dobrze, bo to najnowszy model czy żle, bo NeoPlazma jest lepsza?
Jako jedyny ma DVB-S - telewizje satelitarna. czy jest mi to potrzebne, jeżeli wkrótce podłacze n?
Najbardziej prądożerny, ale w zestawie okulary 3d.

3.TX-P42G30 2890zł
Brak 3D - reszta parametrów identyczna z z st30e

Dzisiaj oglądałem na żywo st30e i ogólnie robi pozytywne wrażenie. Obawiam sie tylko, że siedząc od telewizora mniej niż 2,5m mogę dostrzec jakieś artefakty przy scanach akcji (ponoc Panasonic takie pixelowe przekłamania posiada..).

Może jeszcze jakieś modele? Może coś od Sony, Sharpa, Lg?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pytasz się wyposażenie czy o jakość ?
Różnice są tak jak podałem.
Sharp 40LE 830
Toshiba 40SL 833
Samsung 40D6500
 
Do góry