Telewizor do 1500-1800 zł, głównie pod Weeb.tv

dangorka

New member
Witam,

Po kilku latach oglądania seriali, filmów i transmisji sportowych na malutkim ekranie laptopa 15 cali, wpadłem na pomysł żeby sprawić sobie telewizor. Nie oglądam telewizji, między innymi dlatego że nie mam u siebie możliwości zamontowania talerza satelitarnego, tak więc sprzęt będzie wykorzystywany przede wszystkim po kablu HDMI podłączonym do Nexusa 7 II (ekran full hd) albo do laptopa z rozdzielczoscia 1366x768.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,3-2.5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 osoba, raz w tygodniu 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - na wprost, jeśli będę potrzebował dobrej widoczności pod kątem 45 stopni to zamiast dopłacać myślę że lepiej będzie zainwestować w obracaną podkładkę)
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Początkowo stać ale pewnie z czasem zawiśnie na ścianie
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Na prawo od monitora, głównie w godzinach porannych kiedy telewizor nie będzie używany.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? Nie mam, wszystko oglądam na laptopie
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobrej jakości wyjście HDMI, wyjście USB, nie potrzebuję bajerów typu flash, Smart TV skoro weeb tv, i ewentualne inne strony streamujące, jak choćby Youtube, będą puszczane z laptopa albo tableta.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: (Weeb.tv nadaje w jakości 1800 kbps i rozdzielczości 1280 x 720. Na tym aby wideo wyświetlane z tej strony zależy mi najbardziej, nawet jeśli okazałoby się że dla lepszej jakości warto kupić mniejszych rozmiarów telewizor to chętnie to rozważę, Do tego dwa razy w tygodniu Polsat Sport, Polsat Sport Extra, nadawany za posrednictwem telewizji naziemnej w Cyfrowym Polsacie, niestety w jakosci SD. Okazyjnie IPLA jako opcja rezerwowa i oglądanie Eurosportu albo Polsatu Sport w przypadku problemów z telewizją naziemną) ?
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Laptop i tablet Nexus 7 nowej generacji
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? W tygodniu 4 godziny, w weekendy 8-10
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie znam różnicy
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 70 procent czasu wydarzenia sportowe transmitowane na weeb.tv, pozostałe 20 procent to filmy w jakości głównie DVDRip.
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Raczej nie
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? 10%, czasami jakaś gra na androida podłączona przez HDMI, plus raz,dwa razy w tygodniu ze względu na niskie osiągi laptopa jakaś prosta gra sportowa typu Fifa czy Football Manager.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
17. Preferencje co do wielkości? 42 cale
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? Słaba jakość dzwieku w wbudowanych glosnikach chociach w tym wypadku i tak wieczorami raczej będę korzystał ze słuchawek (małe dziecko w mieszkaniu)
19. Preferencje co do marki ? Raczej nie ma.
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie potrzebuję 3D
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 1800 zł

Jak pewnie zauważyliście, podstawowym wymogiem jest jak najlepsza jakość materiałów wideo nie przystosowanych do najnowszych technologii. Tak naprawdę z pełnym HD będę miał do czynienia raz w roku oglądający TVP HD w telewizji naziemnej i pewnie dwa razy w tygodniu jakiś film na Blue Rayu. Jako że preferuję filmy z napisami niż z lektorem fajnie by było gdyby obsługiwał polskie znaki.

Modele które do tej pory po intensywnym czytaniu forum wpadły mi w oko:

Panasonic Viera TX-P42X60E
SAMSUNG UE42F5000A
LG 42LN5400

Pozdrawiam,
Daniel
 
Do góry