Telewizor 85" do salonu

lukaszgrz

New member
Cześć. Zamierzam kupić telewizor 85" cali do salonu. Wątków z tym tematem jest sporo jednak żaden nie dał mi jasnej odpowiedzi co wybrać ;)
Oglądam głównie sport oraz filmy, źródło HD i 4K ( Netflix, HBO, Disney oraz C+).
Do TV nie będę podłączał konsoli.
Salon ok 35m, boczne nasłonecznienie w ciągu dnia dość silne ( mam rolety).
Siedzimy na przeciwko TV.
W weekendy TV jest używany ok 6h.
Budżet do 9500 zł.

Wstępnie zastanawiam się pomiędzy:

SONY KE85XH9096BAEP

Samsung QE85Q80BATXXH

TCL 85C735

Ew jeszcze TCL 85C845 ale tutaj aktualna cena to 11tys i musiałbym mieć pewność, iż warto faktycznie dołożyć ( różnica musiałaby być faktycznie wielka)

Proszę o pomoc w wyborze i ew wasze inne propozycje.


PS. Przepraszam za bold ale nie mogę tego zmienić przez telefon
 
Ostatnia edycja:

donsalieri

Active member
Bez reklam
Taki duży tv kupuje się na wiele lat, będziesz na niego patrzył codziennie i gryzł jak kupisz zwyklego LCD
- więc dołóż do najnowszego Minileda TCL - to bardzo dobry tv najlepszy w tej cenie. Nie jest idealny ale OLEDy są dużo droższe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak , to dobra rada.
Kupujesz na długo, więc nie wielka dopłata zrekompensuje Ci jakość.
Masz 85c845 za 10.500 i to z pełnym pakietem gratisów dodatkowo, z montażem i dostawą.
To faktycznie świetny model.
Możesz podpytać tych co kupili.
 

lukaszgrz

New member
Tak , to dobra rada.
Kupujesz na długo, więc nie wielka dopłata zrekompensuje Ci jakość.
Masz 85c845 za 10.500 i to z pełnym pakietem gratisów dodatkowo, z montażem i dostawą.
To faktycznie świetny model.
Możesz podpytać tych co kupili.
Co jest w pakiecie gratisów?
 

luck76

Well-known member
Trzymaj się jak najdalej od modelu 2020 sony tj xh9096. To jest tv na który naprawdę wielu narzeka/ło. A co do jego odpowiednika AD 2022 (x90K) vs c845. Kwestia jest trudniejsza niż porównanie C845 z modelem x95K. W tym wypadku tak jak pisze @donsalieri masz do czynienia z miniLED, którym nie jest x90K. W tym wypadku TCL będzie go bił na głowę w wielu obszarach, ale Sony pobije go w prezentacji materiału o niższym bitrate, niższej rozdzielczości (np 1080) oraz w trudnych scenach. W TCL pozostaje problem z przesyłem dźwięku LPCM w liczbie kanałów wyższej niż 2.0 (o tym pisałem kilka minut temu TUTAJ ) no i kwestia bezpieczeństwa o której też tam była mowa na forum.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Różnica 6000 zł na korzyść TCLa w żaden sposób nie rekompensuje różnicy ceny.
Jak na razie u nas wynik to jest TCL vs Sony - zdecydowane po stronie TCL.
Na razie na kilkadziesiąt czlonków forum którzy kupili - poziom pełnego zadowolenia z jakości to spokojnie 99%.
To bardzo wysoka ocena jak na dzisiejsze czasy.
Ale Sony to też dobry model. Tyle że dużo przepłacasz. Ale dla fanów marki to OK.
 

lukaszgrz

New member
X90K jest w cenie podobnej jak TCL, zakładam jednak, iż tu różnica w jakości obrazu jest większa niż przy porównaniu z X95
 
Do góry