Telewizor 55" QD-OLED i uchwyt na ścianę

boss509

Member
Cześć. Interesuje mnie Samsung QE55S90CAT 55" QD-OLED. Czy ktoś może korzysta z tego modelu i może się podzielić opinią? Ewentualnie czy w tej kwocie znajdę coś równie dobrego bądź lepszego? Salon jest dość mały, więc 55 cali będzie optymalne.

Druga rzecz, to jaki uchwyt polecacie? Początkowo myślałem o ruchomym, ale kierownik ekipy wykończeniowej powiedział, że one sporo odstają od ściany i fajniej wygląda TV na uchwycie płaskim. Będę miał jednak sporo rzeczy podłączonych, zajęte wszystkie wejścia HDMI i myślę też o Google Chromecast 4.0, więc nie chciałbym, aby przy wyborze płaskiego nagle okazało się, że nie mam jak się dostać do tych kabli/dongle'a. Chętnie dowiem się, jak to wygląda w praktyce, bo byłem ostatnio w jednym z elektromarketów, to nawet nie mogłem obejrzeć tyłu telewizora i gdzie ma miejsce na mocowanie. Zawsze myślałem, że jest mniej więcej na środku, a akurat ten Samsung ma na dole.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Bardzo dobry model .
Jaką masz odległość od ekranu ?
Ile masz max kasy ?
 

boss509

Member
Cześć, sorry @kiki za tak późną odpowiedź, ale w międzyczasie trafił się wypadek i dopiero wracam do żywych. Na telewizor nie chciałbym wydać więcej niż 6 tys. zł. Salon ma szerokość 3,60 m, kanapa przy jednej ścianie, telewizor na przeciwległej, więc ostatecznie będzie trochę mniej.

Co do uchwytu, to myślałem, że będę musiał wydać z 500 zł. Jeden użytkownik, którego post zniknął, wrzucił uchwyt za niecałe 100 zł.

Chętnie bym się dowiedział, czy jednak uchwyt płaski da radę jeśli, tak jak opisałem w pierwszym poście, trochę tych kabli będzie, a jeszcze Chromecast. Fajnie by wyglądało tak blisko ściany, ale jakbym musiał przy każdym podłączeniu np. laptopa do tv, ściągać wszystko ze ściany, to jednak podziękuję i wezmę ruchomy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Uchwyt , uchwytowi nie równy .
Sprawdź w necie lub na żywo faktycznie jaki chcesz. Różnice są bardzo duże.
A 65" Ci się nie mieści ?
Bo Oled też 65" jest w zakresie.
 

boss509

Member
Wolałbym jednak wybrać coś lepszego jakościowo, 55 cali mi wystarczy. Teraz ten Samsung w rozmiarze 55 cali kosztuje 5500, a 65 cali to już 7300, więc spora różnica. Na model jestem w sumie zdecydowany. Tylko ten uchwyt, bo teraz po wypadku jestem unieruchomiony i nie za bardzo jestem w stanie robić wycieczki po sklepach. Oglądałem w necie uchwyty płaskie, które są oddalone od ściany około 2,5 cm. Z kolei ruchome to już około 6 cm od ściany. Zastanawiam się, czy te 2,5 cm wystarczy, aby w miarę wygodnie wszystko podłączyć. Na szczęście ten Samsung z 4 wejść HDMI ma 2 po boku, więc do tych z dołu dałby rzeczy typu dekoder czy odtwarzacz, a do bocznych wpiąłbym Chromecasta jeśli się na niego zdecyduję, jedno zostawię na kompa dopóki nie kupię PS5.
TV - otwory do mocowania - potwierdzenie 2.png
samsung-telewizor-qe55s90catxxh-oled-samsung,122444496793_3.jpg
 
Do góry