Telewizor 3d pomoc.

gumis21993

New member
Witam. Mówię od początku że nie miałem wcześniej styczności z technologią 3d i nie bardzo się na niej znam więc jeśli strzele głupotę to proszę o wyrozumiałość. A więc tak. Kupiłem telewizor Samsung z technologią 3D 42'. Jest to telewizor z okularami 3d bezprzewodowymi, na bateryjkę taką małą. Nawiązując do problemu. Ściągnąłem kilka filmów z technologią 3d i po ich odtworzeniu Ekran jest przedzielony na pół. Nie wiem o co w tym chodzi. Oglądając zwykłą telewizję cyfrową po otworzeniu opcji 3D mam do wyboru tak, 1. (obraz z 2d-3d) 2. (ikonka z przedziałem ekranu na poziom) 3. (ikonka z przedziałem ekranu na pion). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale piszę żeby nie było. Chciałbym obejrzeć te filmy ponieważ czekałem 2 dni aż się ściągnę a tu "klops". Czytałem też gdzieś że żeby korzystaj z kompletnej opcji 3d, trzeba mieć jakiś nadajnik 3d. Czy to prawda? Bardzo proszę o pomoc z tym ekranem w ściągniętych w filmach i ogólnie wytłumaczenie mi tych 3 opcji w TV 3d (2d-3d, poziom, pion)
 

Podpucha

New member
wybierasz ta pierwasza opcje 2D-3D i cieszysz sie obrazem w 3D właczasz film potem zakladasz okulary i przy pierwszym ich zalozeniu dlugo przytrzymujesz przycisk az zacznie mrugac swiatelko a na ekranie pokaze ci sie ze masz okulary podlaczone do TV po skonczeniu ogladania klikasz raz w guziczek i wylaczasz okulary tak to u mnie działa w samsungu. Ja ogladam na tej pierwszej opcji 2d-3d i wszyscy domownicy takze pozdrawiam :)
 

gumis21993

New member
wybierasz ta pierwasza opcje 2D-3D i cieszysz sie obrazem w 3D właczasz film potem zakladasz okulary i przy pierwszym ich zalozeniu dlugo przytrzymujesz przycisk az zacznie mrugac swiatelko a na ekranie pokaze ci sie ze masz okulary podlaczone do TV po skonczeniu ogladania klikasz raz w guziczek i wylaczasz okulary tak to u mnie działa w samsungu. Ja ogladam na tej pierwszej opcji 2d-3d i wszyscy domownicy takze pozdrawiam :)


Tak tak rozumiem, ja też tak oglądam tylko mi się konkretnie rozchodziło o te filmy które zgrałem. Jest ich z 5 zajmują po 4 gb każdy. Jakość bardzo ładna tylko ten ekran przedzielony na pół mnie irytuję no bo tak jak by nie patrzeć nie da się w taki sposób oglądać. A druga sprawa to właśnie te dwie pozostałe opcje 3d, (przedział na poziom i pion), do czego one służą jeśli po ich włączeniu obraz niby jest 3d ale co za tym idzie obraz jest rozdwojony i dostaje się oczopląsu.
 

Podpucha

New member
Wiem ze te oznaczenia to rodzaj pewnie ogladanego filmu 2D-3D to konwersja a te dwa obrazy obok siebie to opcja dla filmow sbs czyli slide-by-slide. Wczoraj zgralem sobie piratow na obcych wodach w SBS i obraz wyswietlal sie tylko dobrze po wlaczeniu własnie trybu przedzielonego w pionie czyli slide-by-slide a ten 3ci to nie wiem za dokładnie :)
 
Do góry