Telewizor 3d a sygnał

mjoker

New member
Witam, przepraszam z góry za pewnie trywialne pytanie, ale jakoś wscześniej nie interesowałem się TV 3D.
Czy do oglądania obrazu w 3D oprócz telewizora wyposażonego w ten system potrzebny jest dostarczony do niego sygnał w 3D, czy może niektóre telewizory same sobie przetwarzają sygnał z dekodera np satelitarnego na sygnał 3D?
 

mjoker

New member
Rozumiem Cie doskonale.
Mnie jednak chodzi o to, że tata kupił sobie TV Sony 42w828 ktory ma system 3D. Nie wiem jednak czy on sam sobie tworzy 3D z sygnalu z tunera czy wymaga juz sygnalu przetworzonego na 3D.
 

psiaja

Member
Tv mają możliwość "tworzenia" obrazu 3D z sygnału 2D, jednak ten efekt można porównać do przyjemności jazdy mercedesem po torach kolejowych.. bez sensu..
Są kanały TV nadające w 3D, jednak jest ich tyle, że na palcach u 1ej ręki można policzyć..
Generalnie TV 3D umarła i obecnie 3D to filmy BD..
Ogólnie 3D nie ma co się podniecać, ponieważ TV to jednak 2D - w ciągu prawie roku czasu, kiedy posiadam stosowny TV obejrzałem może z 5 filmów w 3D i tylko 1 mnie zachwycił.. reszta to bełkot marketingowy :/
 

cacumen

Member
Bez reklam
Do "śmierci" 3D ..jeszcze daleko !! Wszystkie wielkie produkcje filmowe są kręcone w tym formacie. A przecież są jeszcze filmy dokumentalne i koncerty muzyczne .I dlatego najnowsze modele tv UHD też mają zaimplementowaną obsługę takiego obrazu.
 
Do góry