Telewizor 32 cale do 1500 zł zastępstwo wysłużonego 32PHH4100/88

oktawian12

New member
Witam, 5 lat temu doradziliście mi kupno TV Philips 32PHH4100/88 HD Ready, którego wypadało by zmienić na coś lepszego.

Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?- 12 metrów kwadratowych

Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora- 1,5 metra od TV.

Ile osób zasiada przed telewizorem ?- 1 osoba

Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu- 50% na wprost 50% bokiem

Telewizor ma stać czy ma wisieć? - wisieć

Jak słońce świeci w pokoju?- wprost na matrycę przez większość dnia

Jaki masz obecnie telewizor- Philips 32PHH4100/88

Co chcemy aby telewizor posiadał? - Smart TV z możliwością instalacji Kodi, minimum 2 porty HDMI i jeden USB, DVB-T2, czuły tuner telewizji naziemnej, mieszkam w dolinie, bez widoczności +nadajnik o słabej mocy. Pomimo zastosowania anteny kierunkowej, obecny Philips nie odbierał wszystkich multipelksów DVB-T.


Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora- PS4 Slim, naziemna DVBT2

Ile godzin dziennie ma pracować telewizor- w od godziny do 5-6 w zależności od ilości wolnego czasu.

Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?- filmy seriale w TV naziemnej, Kodi, Netflix max 1080p.

Czy zamierzasz surfować po internecie- nie

Czy zamierzasz grać w gry- Tak kilka godzin w miesiącu.

Preferencje co do wielkości- 32 cale chyba, że zmieści się coś większego na ten uchwyt, na którym obecny tv wisi i zmieszczę się w budżecie. Szkoda, ze linku nie mogę zamieścić pokazałbym jak to wygląda pozycja TV na ścianie.


Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?- rożnie w zależności od wolnego czasu.

Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?- 1500-1700 zł to max.

Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ?- bardzo często Netflix/ Kodi/ YT

Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Zakup na kolejne 5 lat ;).
 
Ostatnia edycja:

lavish94

New member
Jeśli chodzi o Philipsa, pierwszy z androidem na pokładzie (z roku 2020) to model 43pus8535 model fajny bo matryca mVA, metalowa ramka, wspomniany wcześniej android, ale jego cena jest raczej daleko poza budżetem, bo 2399.
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-43pus8535-android-tv-ambilight.bhtml


W 32" będziesz miał same średniaki:
TCL 32S615 ~900zł
Xiaomi Mi LED TV 4A 32" ~800zł
potem jakieś toshiby, sharpy.
https://www.euro.com.pl/telewizory-...relacje!do-29-cali,smart-tv-!android-tv.bhtml

Obrazowo na pewno będą od tego philipsa odstawać ale będą też 3x tańsze.
W 43 calach dojdzie nam jeszcze sony, model XH8096, ale jego cena jest jeszcze większa niż philipsa..

Ewentualnie, możesz zakupić jakieś TV, ze zwykłym smartem (od producenta) przy czym tutaj też celowałbym w 43 cale, bo miałbyś już rozdzielczość 4k. A do tego dokupić przystawkę np. MiBox
 

oktawian12

New member
Aktualnie korzystam z Mi TV Stick w kwestii internetu na telewizorze. Gdyby nie to, że w Philipsie masowo padają piksele na matrycy to bym go dalej używał.

Mam umiejscowiony telewizor tak, że z prawej strony mam 9 cm od krawędzi obecnego TV do drzwi z drugiej podobnie do mebli + bezpośrednio pod telewizorem włącznik światła. To było jedyne miejsce dostępne na ścianie do przykręcenia TV dokoła są przewody instalacji elektrycznej domu upchane.
Nie dam rady przenieść uchwytu na inną ścianę. Przeciwległą zajmuje w całości okno. te boczne meble i łózko. Pokój długi i wąski.

Pytanie czy w takich warunkach zmieści się 43 calowy telewizor ?
Jeśli tak to który model wybrać ? (Pójdę tropem podrzuconym przez lavish94 i podłaczę ewentualnie obecnego Mi Sticka, żeby mieć Androida TV)
Sony KDL-43WF665
Samsung UE43TU7102K
Philips 43PFS5525/12
 

oktawian12

New member
Witam,
Philips 43PUS7805 miałem i musiałem oddać bo jest za duży . Zahaczał o drzwi i utrudniał ich otwarcie. Nie mam gdzie indziej umieścić uchwytu na telewizor.

Czy w 32-40 calach znajdę coś porównywalnego albo zbliżonego jakością do PUS7805 ?
 

oktawian12

New member
Kiki chodzi Ci o model Sharp 40BL2EA ?
Ewentualnie znalazłem.
Philips 32PFS6905 32 cale za 1319 zł.
Warto zainteresować się tym modelem ?
 
Do góry