Telewizor ~2500zł

Matro

New member
Witam,

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? Około 16 metrów kwadratowych
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2,5-3 metry
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? Góra 2-3, zazwyczaj 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Bokiem również
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce bezpośrednio nie dociera do pokoju, tak żeby oślepiało + rolety w pokoju w razie czego(zew. i wew.)
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Samsung 32 LeA552 - jakoś tak ;)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? Dobry obraz, zdecydowanie fullhd, mogą być jakieś nowe bajery(fajnie byłoby gdyby można było iPhone np jako pilota używać)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? N + Naziemna
10.Jakie urządzenia ? Ps3, Macbook, Jakieś stereo(ale to później)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? Hmm ciężkie pytanie, w weekendy pewnie długo, w tygodniu rzadko(student), ale założmy ~5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Nie ma znaczenia ;)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Discovery HD, BBC HD itd
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Tak ale to bardziej jako monitor do Macbooka
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Ciężko mi odpowiedzieć, powiedzmy 50/50 z oglądaniem
16.Preferencje co do marki ? Nie lubię jakoś LG ;)
17.Preferencje co do wielkości ? 40-50
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? W zasadzie to nic
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Głównie wieczorami ;)
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - Czemu nie, do PS3 przydałoby się :)

Teraz coś od siebie, w zasadzie to już wybrałem telewizor Philips 40 PFL5507K, spełnia wszystkie moje kryteria tylko jedno mnie troszkę martwi, czy nie będzie za mały? Nie lepiej byłoby kupić coś większego za te pieniądze ? Ogólnie ten Philips podoba mi się i z wyglądu i obrazu(widziałem w sklepie), ale niestety na 46" model mnie nie stać. Tutaj właśnie jest pytanie czy kupić tego Philipsa czy lepiej coś większego? Zdaje sobie sprawę, że czego nie kupie to po jakimś czasie będzie za małe(ten 32 kiedyś miałem, teraz jest u rodziców, na początku wszystko fajnie po 1-2 tygodniach jednak trochę mały ;))
Z góry dziękuję za odpowiedź :)
 

Matro

New member
No własnie ten test Philips'a znam, to dzięki niemu troszkę się "napaliłem" na ten telewizor ;) Czy ten 5007 dużo się różni od 5507K?
 
Do góry