Technisat DIGIT MF4-K

kizdub

New member
Witam!

To mój pierwszy post na forum, jestem laikiem dlatego nurtujące mnie pytanie też z serii tych prostych...

Posiadam w domu dekoder z sieci Vectra typu Technisat Digit MF4-K połączony z Sony KDL-32S5600.
Czy istnieje możliwość połączenia tego dekodera z LCD za pośrednictwem kabla EURO-component czy lepiej zainwestować w dobry kabel SCART?
Narazie wszystko działa na noname'owym kablu SCART, który był w zestawie z dekoderem.

Dzięki za odpowiedzi!
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Zainwestuj w dobry przewód scart firmowy i ten sposób połączenia jest wystarczający.Przewody które są dołączone do dekodera są zazwyczaj kiepskiej jakości.
 

bor@s

New member
hmm

a ten dekoder ma w ogóle gniazdo component? Jeśli nie to podłączaj kablem scart, byleby był płaski (tasiemka). W Tesco czasem można tanio dorwać. Jest dużo lepszy od nawet tych droższych okrągłych.
 

kizdub

New member
Dekoder nie ma gniazda component, tylko złącze SCART - właśnie w tym cały problem.

OK, czyli jednak lepiej zainwestować w SCART.

Odpowiedź na jedno pytanie rodzi następne pytanie... który kabel SCART będzie najlepszy (nie ukrywam, pytam aby niepotrzebnie nie przepłacać):
- ALPHARD DA VINCI,
- PROLINK (płaski - tasiemka),
- czy lepiej trochę kasy dołożyć i zainwestować w kabel PROFIGOLD - jeżeli faktycznie będę mógł dostrzec różnicę?
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Ten dołączany jest naprawdę g**niany.... Kup Prolinka tasiemkę z serii XR np. Naprawdę zobaczysz różnicę. Tylko ustaw RGB w dekoderze i podłącz do SCARTa RGB w TV.
 
Do góry