TCL i pulpit jak w Samsung DEX czy Huawei EMUI Desktop

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
Cześć!
Czy na android TV/ google TV w TCL można w jakiś sposób uruchomić coś w rodzaju pulpitu Samsung DEX czy Huawei EMUI Desktop? Obecnie w dosyć fajny sposób używam AnyDeska ale to jest tylko przejmowanie innego komputera a mi chodzi bardziej o używanie bezpośrednio tv jako komputera. Mam TCL65c728 jeśli ma to jakieś znaczenie.

Pozdrawiam
 

123tomek

Klub HDTV.com.pl
VIP
A chromecast to nie jest tylko wyświetlanie pulpitu z telefonu? DEX czy EMUI Desktop podpinasz pod monitor hdmi i masz zamiast komórki pełnosprawnego kompa. Ja chciałbym użyć telewizora jako komputera bez konieczności podpinania innych urządzeń (poza myszką i klawiaturą) bo na nim jest już system android i mi potrzebny tylko nakładka zamieniająca androidtv/googletv w pulpit.
 

firefl

Active member
Bez reklam
chyba nie rozumiem o co Ci chodzi. Tak masz android na telewizorze. Podpinasz klawiaturę, myszę i działa jak android = pulpit.
Co jeszcze potrzebujesz?
Po co nakładka? Przecież android to pełny system. Instalujesz edytor tekstu, przeglądarkę, grę, cokolwiek...
 

bluebob

Member
Cześć!
Czy na android TV/ google TV w TCL można w jakiś sposób uruchomić coś w rodzaju pulpitu Samsung DEX czy Huawei EMUI Desktop? Obecnie w dosyć fajny sposób używam AnyDeska ale to jest tylko przejmowanie innego komputera a mi chodzi bardziej o używanie bezpośrednio tv jako komputera. Mam TCL65c728 jeśli ma to jakieś znaczenie.

Pozdrawiam

Zainstaluj aplikację AirScreen bezpośrednio ze sklepu na telewizorze, a następnie ją uruchom. Wystarczy uruchomić ją jednorazowo, bo potem działa w tle za każdym razem jak uruchamiasz tv.
Będziesz miał wtedy możliwość uruchomienia EMUI Desktop na telewizorze po WiFi.

Ja tak mam, ponieważ Huawei działa w Miracast, a tv ma domyślnie Chromecast. Apka "uaktywnia" Miracast w tv i tym samym załatwia sprawę.
 
Do góry