TCL C715 -problem netflix i yt 4k

kapustaadria

New member
v321 firmware
Witam mam problem z zacinającymi sie filmami np na yt 4k lub filmami oznaczonymi na netflixe 4kUHD obraz nie jest płynny



jakieś rozwiązanie?
 

tranzystor82

New member
v321 firmware
Witam mam problem z zacinającymi sie filmami np na yt 4k lub filmami oznaczonymi na netflixe 4kUHD obraz nie jest płynny



jakieś rozwiązanie?


Każdy ma ten problem zarówno w serii ep640-680 jak i c-715 wszystko bazuje ma tych samych pcb i ma te same problemy. Ut w 4K się tnie netflix w 4K z HDR nie działa płynnie

[emoji20] także chyba zwrot co najwyżej może być rozwiązaniem lub akceptacja działania
Sam mam podobny dylemat


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

maciekmm

Member
TCL EC780 rowniez ma ten problem. NIe tylko 4k sie tnie are rowniez fimy na HBO go czy C+ online przede wszystkim wysylane z tel przy pomocy chromecast...
 

tranzystor82

New member
TCL EC780 rowniez ma ten problem. NIe tylko 4k sie tnie are rowniez fimy na HBO go czy C+ online przede wszystkim wysylane z tel przy pomocy chromecast...


Tu to sprawdził bym połączenie sieciowe szczególnie kolizje kanałów przepustowość i zrewidował urządzenia będące w sieci oraz jakie są opóźnienia

Co do chromecastu polecam dosinstalowac aplikacje z marketu airscreen i w konfiguracji zmienić rozdzielczość na 1080p oraz zaznaczyć sprzętowe wsparcie działa bardzo dobrze lepiej niż wbudowany chromecast [emoji14]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

kapustaadria

New member
z sieciowym połączeniem nie ma problemu , swiatłowód 300mb , po lanie lub wifi 5ghz to samo po 20 min szarpanie delikatne po play stop znów działa poprawnie, ktos znalazł na to sposób>?
 

kapustaadria

New member
Komuś się wyświetla takie coś po aktualizacji?
cba939a65f07ba2109809f06db7b04f3.jpg


Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

kapustaadria

New member
Dobra udało. Się zrobić reset shop i znikło ale, po włączeniu tv nic się nie dzieje czarny ekran dopiero. Muszę. Odpalić menu z. Pilota.. nie da się wejść w aktualizacje i nie. Mam w menu przyspieszenia systemu itp. Ktoś ma jakiś pomysł?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

tranzystor82

New member
Najlepszy to v378 z zablokowanym taktowaniem ustawionym na 1100MHz 372-606 publikowane na stronę to ewoluowane 372 z domyślnym trybem pracy zegara 900Mhz

Niestety nic więcej nie wyciśnie się z tego sprzętu bo open GL ma w wersji 2.0 obecnie pełne sprzętowe 4K potrzebuje jednak wersji 3.2 gdzie na materialne 4K sprzętowymi nakładkami renderującymi napisy z wygładzaniem czcionek i sprzętowym cieniowaniem


Dodatkowo soft v606 ma problem z WiFi i wygasającą dzierżawa adresu ... „nie można połączyć”

Także obecnie sensowniejszy soft o najmniejszej ilości błędów to 378 tylko w tym odzysku pozbawiamy się łatek zabezpieczeń z września które są w wersji 606

Pewnie admin mnie za to zje ale AIDA64 nie kłamie [emoji41]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Ostatnia edycja:

pawel_71

New member
tranzystor - przeciez i tak Android dziala na tych TV w 1920x1080 z odpowiednio duzym DPI. Tutaj nie ma mowy o niewyrabianiu OpenGL w 4k, bo w tej rozdzielczosci i tak to nie zadziala. Jedynie aplikacja systemowa do mediow potrafi jakos wyswietlac zdjecia w rozdzielczosci natywnej 4k, bo wszystkie inne programy tylko w 1080p. No i filmy systemowo tez ida zawsze w natywnej do framebufora.
 

tranzystor82

New member
tranzystor - przeciez i tak Android dziala na tych TV w 1920x1080 z odpowiednio duzym DPI. Tutaj nie ma mowy o niewyrabianiu OpenGL w 4k, bo w tej rozdzielczosci i tak to nie zadziala. Jedynie aplikacja systemowa do mediow potrafi jakos wyswietlac zdjecia w rozdzielczosci natywnej 4k, bo wszystkie inne programy tylko w 1080p. No i filmy systemowo tez ida zawsze w natywnej do framebufora.


No to trochę chyba nie do końca tak to ze interface masz w 1080 nie oznacza ze nie masz 4K w wideo Do renderingiem potrzebujesz instrukcji w przypadku materiałów w hevec to widać jak mocno wykastrowane zostało sprzętowe wsparcie praktycznie do miana „main” materiały lepszej jakości przycinają się lub przy dodatkowej nakładce lagują.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

tranzystor82

New member
Dzięki, czyli powinien "dmuchać" pełną parą. Android mu na to pozwala.


No ja od samego początku uważam ze za słaby jest procek i moduł graficzny jaki posiada talie coś powinno się znaleść w urządzeniach 1080p nie 4K
W dodatku system w pełni nie korzysta z zasobów sprzętowych bo pracuje w trybie arm7 nie arm8 który obsługuje sprzęt.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 
Do góry