Tcl c70 + yamaha yas 306 + ps4 slim.

kokon20

New member
Witam,mam oto takie pytanie.
Mam zamiar kupić soundbar yamaha yas 306,posiada on jedno wyjscie optyczne i tak bym go chciał podłączyć pod tcl c70.
Konsola bez wyjścia optycznego czyli podlaczona przez hdmi z tv.
Jezeli tak to podłacze to czy przy graniu na ps4 dzwiek mimo iz konsola nie podlaczona bezposrednio z tv bedzie przesyłany?
Oraz czy bedzie to dźwięk stero czy dd?
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.
 

bumar

New member
Witam,mam oto takie pytanie.
Mam zamiar kupić soundbar yamaha yas 306,posiada on jedno wyjscie optyczne i tak bym go chciał podłączyć pod tcl c70.
Konsola bez wyjścia optycznego czyli podlaczona przez hdmi z tv.
Jezeli tak to podłacze to czy przy graniu na ps4 dzwiek mimo iz konsola nie podlaczona bezposrednio z tv bedzie przesyłany?
Oraz czy bedzie to dźwięk stero czy dd?
Może ktoś spotkał się z podobnym problemem.
To raczej nie jest problem tylko normalna konfiguracja. Urządzenie przesyła dźwięk do TV po hdmi a TV potem po optyku do soundbara - tzw. passthrough. To w jakim formacie ma iść dźwięk po optyku zależy od konfiguracji ps4, nie wiem jak jest w sony ale w xboxie należy stawić na bitstream oraz Dolby Digital lub DTS. Ważna opcja aby w TV nie zmieniać formatu dźwięku w ustawieniach zaawansowanych tylko zostawić standardowe "auto". I po optyku można przesłać dźwięk 5.1 DD oraz DTS, formaty HD wymagają hdmi.
 
Ostatnia edycja:

kokon20

New member
To raczej nie jest problem tylko normalna konfiguracja. Urządzenie przesyła dźwięk do TV po hdmi a TV potem po optyku do soundbara - tzw. passthrough. To w jakim formacie ma iść dźwięk po optyku zależy od konfiguracji ps4, nie wiem jak jest w sony ale w xboxie należy stawić na bitstream o7raz Dolby Digital lub DTS. Ważna opcja aby w TV nie zmieniać formatu dźwięku w ustawieniach zaawansowanych
tylko zostawić standardowe "auto". I po optyku można przesłać dźwięk 5.1 DD oraz DTS, formaty HD wymagają hdmi.

Z tego co widze w ps4 opcje sa podobne tzn
Bitstream(dolby)
Bitstream(dts)
Czyli z tego wynika ze to tv ostatecznie odbierając sygnał z ps4 przez hdmi w formacie np dts przesyła go kablem optycznym do sounbara w tym samym formacie(dts) i mogę sie cieszyć dzwiekiem dts w grach?
 

bumar

New member
Z tego co widze w ps4 opcje sa podobne tzn
Bitstream(dolby)
Bitstream(dts)
Czyli z tego wynika ze to tv ostatecznie odbierając sygnał z ps4 przez hdmi w formacie np dts przesyła go kablem optycznym do sounbara w tym samym formacie(dts) i mogę sie cieszyć dzwiekiem dts w grach?
Dokładnie. Pozostaje jedynie kwestia realizacji technicznej dźwięku 5.1 na jednej kolumnie - moim zdaniem to będzie emulacja nie mającą realnego związku z dźwiękiem wielokanałowym.
 
Ostatnia edycja:

kokon20

New member
Dokładnie. Pozostaje jedynie kwestia realizacji technicznej dźwięku 5.1 na jednej kolumnie - moim zdaniem to będzie emulacja nie mającą realnego związku z dźwiękiem wielokanałowym.

Wiem,nie jest to szczyt marzeń ale pokój jest tak mały że kino domowe nie wchodzi w gre.
 
Do góry