TCL C635 - problem z kontrolą CEC (pilot tv nie steruje AMP)

axl2

Member
Cześć,

Mam problem z wysterowaniem amplitunera Yamaha rx-v673 pilotem z TV TCL 65C635. Amplituner podpięty do tv przez gniazdo eARC (hdmi 1). W telewizorem włączona funkcja CEC oraz wszelkie z nią związane opcję typu uśpienie urządzeń po wyłączenie tv etc. Mam uruchomioną w tv funkcję ARC wraz z przekazem dźwięku przez ARC. Ogólnie telewizor poprawnie przesyłam sygnał na amplituner tzn. dźwięk tv mam z kolumn amplitunera a gdy wyłączą tv automatycznie wyłącza się też amp. Problem leży w tym że nie da się kontrolować poziomu głośności z pilota telewizora, jeżeli ma to znaczenie to nie można też pilotem z tv sterować innymi urządzeniami wpiętym do amp jak na przykład przystawka nvidia shield. Wcześniej miałem tv philipsa podpięty w ten sam sposób i wszystko hulało. Pilotem z philipsa po przełączeniu źródła mogłem sterować w shield'zie - w TCL to nie działa. Niby jakiś sygnał z tv wychodzi bo jak próbuje dać głośniej/ciszej to na tv wyświetla się napis RECEIVE ale ampli nie reaguje. Macie jakiś pomysł ? bo użytkowanie telewizora z dwoma pilotami to porażka

P.S.
Jest taka funkcja w TCL jak przejęcie sterowania innym urządzeniem. Jak to nacisnę to mogę sterować pilotem tv w shield'zie ale po pierwsze jak ta funkcja jest włączona to w prawym dolnym rogu jest wyświetlony obrazek pilota a po drugie za każdym razem po zmianie źródła trzeba wejść w ustawiania tv i wybrać te przejęcie kontroli (totalny bez sens, nie tak działa CEC)

IMG_20221122_223514.jpg
 
Do góry