TCL 65C815 clouding?

qualin

Member
Witam.
Wczoraj przyszedł do mnie nowy tv i się zastanawiam czy taki clouding? Jest normalny? Widać to tylko na czarnych ekranach w czasie filmów i gier raczej nie. Martwić się tym? Czy może oddać tv?
2baec687395f07f9a72a2556e17eadfa.jpg
a122a82f1ad6607ad49ee5960d7f70f7.jpg


Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

qualin

Member
Ja bym oddał i i wziął nowy LCD QLED.

Tyle lat na forum, ehhh...
Tyle lat co ma moja plazma dokładnie która nadal działa i nie chce się zepsuć [emoji28]
Jakoś nie zaglądałem tu od bardzo dawna bo za bardzo nie było po co.

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

qualin

Member
To jak jest z tym cloudingiem w tych TLC? Jest sens oddawać i liczyć na to że następny będzie lepszy czy nie spodziewac się raczej?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Najlepiej sprawdzić telewizor przed zakupem.
2. Poproś w sklepie o wymianę - jeśli uważasz , że jest nie tak.
3. Model akurat zbiera dobre recenzje -więc dobrze sprawdź przed odbiorem.
Zdjęcia do sprawdzenie trzeba robić na włączonym programie wówczas działają wspomagania. I trzeba skrócić czas migawki - wówczas zdjęci faktycznie pokaże właściwy problem.
Jeśli kupiłeś prze internet to w ogóle nie masz problemu.
Masz 14 dni na zwrot.

Faktycznie jeśli masz wątpliwości śmiało zgłaszaj do serwsi i poproś o wymianę.
 

qualin

Member
1. Najlepiej sprawdzić telewizor przed zakupem.
2. Poproś w sklepie o wymianę - jeśli uważasz , że jest nie tak.
3. Model akurat zbiera dobre recenzje -więc dobrze sprawdź przed odbiorem.
Zdjęcia do sprawdzenie trzeba robić na włączonym programie wówczas działają wspomagania. I trzeba skrócić czas migawki - wówczas zdjęci faktycznie pokaże właściwy problem.
Jeśli kupiłeś prze internet to w ogóle nie masz problemu.
Masz 14 dni na zwrot.

Faktycznie jeśli masz wątpliwości śmiało zgłaszaj do serwsi i poproś o wymianę.
Za wiele mi nie pomogłeś. Zdjęcia robiłem z odpalonym black screenem na YouTube w TV. Mniej więcej tak jak na zdjęciach wygląda to na żywo, szczególnie po zmroku. Zastanawiam się czy nie wymienić na trochę mniejszego Samsunga qe55q77tatxxh. To ma być tv tylko do konsoli i grania. Do filmów mam projektor.
Ten Samsung nie będzie lepszym wyborem do Xboxa series x?

Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

qualin

Member
Mogę coś powiedzieć jak załączysz prawidłowe zdjęcia !
Co tutaj dużo mówić. Przy normalnym użytkowaniu czerń świeciła jak cholera. Nawet jak oddałem do sklepu i sprawdzali to stwierdzili, że jest słabo. Generalnie mega dużo zwrotów w media expert mają tych TCL.

Poniżej reszta zdjęć jakie zrobiłem.
9a4fd03bf89bb50cb0ab4b6c121c09a4.jpg
1e4c20ecb046bc66760eb9732820b60b.jpg
d2b72c92a1968294f5851c0e839ca232.jpg


Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

sagi79

New member
Miałem to samo kupiony od kikiego ,niby matryca sprawdzona ale problem sam zniknął ,po częstym graniu ,poza tym nie widać tego jak się normalnie ogląda tv czy inne materiały
 

sagi79

New member
No w normalnym użytkowaniu przecież nie siedzisz przez cały czas w menu konsoli czy na planszach Netflix czy YouTube tylko grasz lub oglądasz tv
 

qualin

Member
No w normalnym użytkowaniu przecież nie siedzisz przez cały czas w menu konsoli czy na planszach Netflix czy YouTube tylko grasz lub oglądasz tv
U mnie było to widać praktycznie zawsze. Tv kupiłem głównie pod konsolę, a gram w nocy. Jakby to było widać tylko jak jest totalnie czarny ekran to pewnie by mi nie przeszkadzało. Kupiłem Sony 200 zł taniej jak tego TCL i jestem mega zadowolony.
1c187c3323d10f9f96cd9f4ac4d00edc.jpg


Wysłane z mojego HD1903 przy użyciu Tapatalka
 

luki82b

Member
Uważam że Sony ma najmniejszy problem z cloudingiem. Widzę że na przestrzeni 5 lat odkąd ostatnio wymieniałem tv nic się nie zmieniło. Niebawem będę miał porównanie w warunkach domowych TCL 815 z Samsungiem Q80 i jestem ciekaw który ekran wypadnie lepiej. Jeżeli będzie lipa w obu przypadkach to się przeproszę z Sony i będę celować w 9505 lub oled lg Cx3la
 
Do góry